Jakość odzyskanej wody

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33

Jakość odzyskanej wody




przez clasou » 13/11/11, 09:45

Witam, pytanie może być bardzo głupie.
Pomysł dotyczy,
Woda zawarta w drewnie, glebie po deszczu iw wodzie morskiej.

Po wielkiej burzy latem powiedziałem sobie, widząc prędkość, z jaką wysychała ziemia w ogrodzie, że szkoda całej tej wody, która spadła na trawnik i wróci tam, skąd pochodzi. część infiltruje).
Zrobiłem więc mały montaż z folii plastikowej, który został umieszczony na ziemi na 10 cm i niewielkim nachyleniu, co sprawiło, że skroplona woda została odzyskana.

Pomysł, choć dotychczas nie zrealizowany, jest taki sam dla drewna, z odpowiednim piecem słonecznym, wiedząc, że metr sześcienny świeżego dębu waży około 950 kg, a 500 kg w stanie suchym.
To samo dotyczy wody morskiej.
Ale ta woda byłaby „zdatna do picia (i oczywiście bez niebezpieczeństwa) lub wymagałaby” innego systemu koncentracji słonecznej, aby ją zagotować i skondensować.
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/11, 10:25

Najłatwiej jest zebrać deszczówkę zanim zabrudzi się przez upadek na ziemię

przy suszeniu drewna ważne jest, aby nie nagrzewać zbyt mocno, aby przyspieszyć suszenie, w przeciwnym razie drewno wydziela kupkę produktu chemicznego

bez podgrzewania suszenie będzie zbyt wolne, aby uzyskać ciekawy przepływ wody

w związku z tym podgrzewanie sprawia, że ​​niełatwo jest oddzielić lotny produkt przez prostą destylację: konieczne jest dodanie odczynników chemicznych w celu zmineralizowania tych zanieczyszczeń i uczynienia ich nielotnymi

w związku z tym można również wyposażyć się w piec do wypalania wapienia słonecznego
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 13/11/11, 10:42

Dzięki za odpowiedzi,
Co masz na myśli mówiąc, że nie przegrzewasz? Pomysł polega na tym, aby wybrać suszarkę słoneczną z reflektorem, aby zwiększyć lub zmniejszyć ciepło.
Więc może osiągnąć 60, a nawet 80 stopni lub mniej, jeśli to konieczne.
Cóż, w zasadzie nie do picia, do ogrodu, chociaż mam już to, czego potrzeba do rekuperatora.
Ale jeśli chodzi o wodę pitną, to dlatego, że innym razem widziałem raport o instalacji w Australii do odsalania metodą odwróconej osmozy, która pochłonie energię 120-tysięcznego miasta.
A myśląc o słonych mokradłach, zadałem sobie pytanie, czy nie da się zrobić tego samego, poprawiając parowanie w krajach południa.
Oczywiście wydajność byłaby niższa, ale lepiej 1 litr wody niż wcale.
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/11/11, 11:29

odwrócona osmoza zużywa mniej energii niż destylacja

oczywiście destylacja wymaga ciepła, które może być energią słoneczną, co może być zaletą w stosunku do osmozy

Widziałem ten raport o tej ogromnej fabryce w Australii ... ich celem jest ochrona środowiska poprzez całkowite ukrycie tej fabryki przed wzrokiem ... zabawny sposób patrzenia na otoczenie w kraju, w którym jest dużo słońca! raczej byłaby to ogromna elektrownia słoneczna, dobrze widoczna, ale nie zużywająca energii
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 13/11/11, 12:09

Tak, to jedyny, ich celem jest tak naprawdę nie zniekształcanie krajobrazu.
a + Claude
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 149