Wyszukiwanie świadków mieszkających w pobliżu farmy wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Kigralin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/11/11, 23:28

Wyszukiwanie świadków mieszkających w pobliżu farmy wiatrowej




przez Kigralin » 08/11/11, 18:03

Witam,

Przychodzę do was, aby spróbować uzyskać świadectwa od mieszkańców mieszkających w pobliżu przemysłowej farmy wiatrowej.

Szukając domu na wsi, mój przyjaciel i ja zakochaliśmy się w odnowionej farmie w typowej wiosce Lotaryngii. Okolica jest pagórkowata, a pola, łąki i lasy. Krótko mówiąc, piękne miejsce.
Jedyny problem polega na tym, że wokół wioski planowana jest farma wiatrowa, najbliżej do tych wiatraków, która znajduje się 500 m od pierwszych domów.

Nagle wahamy się, ponieważ trochę boimy się ewentualnych niedogodności związanych z hałasem.

Dlatego szukam referencji od ludzi żyjących każdego dnia w tego rodzaju parkach, aby dowiedzieć się więcej.
Małe wyjaśnienie: godziny badań w Internecie i czytanie tematów prawie nie posunęły mnie w tym poszukiwaniu informacji, temat ten niezmiennie staje się złą konkurencją między pro-wind i anti-wind, które nigdy nie mieszkałem w pobliżu tych parków. Tym, dziękuję, że poszliście swoją drogą.

Z góry dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 08/11/11, 19:36

Cześć,

Nie jestem bezpośrednim świadkiem ani pro, ani przeciw wiatrowi (ale raczej po stronie pro mimo wszystko) i oto moja opinia ...

Na 500m to mniej hałasu niż wizualne, które będą Ci przeszkadzać!
Oto kilka liczb dotyczących „decybeli wiatru”: https://www.econologie.com/forums/les-eolien ... vt209.html

Poziom ciśnienia akustycznego zmniejsza się wraz z odległością. Im dalej od źródła, tym niższy odbierany hałas (dotyczy każdego źródła dźwięku)
na 10 m źródła poziom dźwięku traci 30 dbA
na 20 m źródła poziom dźwięku traci 35 dbA
na 30 m źródła poziom dźwięku traci 40 dbA
na 100 m źródła poziom dźwięku traci 50dbA

Oto mała tabela poziomu hałasu turbiny wiatrowej w zależności od prędkości wiatru

Prędkość wiatru (km / h) / Poziom hałasu otoczenia (dB (A))
18 / 38
25 / 41
32 / 45
40 / 49
47 / 53
54 / 56

A potem? : poziom hałasu turbiny wiatrowej stabilizuje się, gdy wiatr osiągnie określoną prędkość. Poza tą prędkością poziom hałasu wiatru stale rośnie, podczas gdy wiatr turbiny wiatrowej pozostaje stabilny, a hałas wiatru pokrywa hałas turbiny wiatrowej.


Skala decybeli służy do pozycjonowania pewnej liczby znanych emisji hałasu w stosunku do średniego hałasu emitowanego przez turbinę wiatrową zlokalizowaną w odległości 250 m
10 dB spadające liście
15 dB szepcze
30 dB Wnętrze sypialni
Turbina wiatrowa 40 dB
50 dB Wnętrze domu
70dB Office
80dB Wnętrze samochodu
90 dB Stereo Music
100 dB Wnętrze fabryki
120 dB Jackhammer
Samoloty 150 dB Jet

Co się stanie, gdy będzie kilka turbin wiatrowych?
Wzrost poziomu dźwięku nie jest w żaden sposób proporcjonalny, ale logarytmiczny. Oznacza to, że obecność dwóch identycznych źródeł dźwięku nie prowadzi do podwojenia postrzegania głośności. Zatem osoba umieszczona w równej odległości dwóch identyczne źródła dźwięku zauważą wzrost poziomu słyszalności 3dB. Cztery identyczne źródła podniosą poziom 6dB.


Więc na 500m prawdopodobnie będziesz miał o 4 do 5 dB więcej ... albo ... nic nie słychać ...

Nie wiem jednak wpływ farmy wiatrowej na wartość nieruchomości i tam pytanie zasługuje na debatę, dane liczbowe są na poparcie! To musi być bardzo subiektywne ...

Jeśli jeszcze tego nie zrobiono, możesz i nadal widzisz duży temat: https://www.econologie.com/forums/eolien-pou ... t1613.html

ps: mało znana zaleta farmy wiatrowej w pobliżu, żaden samolot ani ULM nie będzie Ci już przeszkadzał na małej wysokości! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 08/11/11, 20:14

Myślę, że lepiej jest mieszkać 500 m od farmy wiatrowej niż na skraju drogi krajowej (obecnie mieszkam obok drogi krajowej ...), a nawet że kończymy przyzwyczajając się do tego (podwójne szyby pomagają dobrze)
Teraz może być dobrym pretekstem, aby nieco negocjować cenę i uzyskać dobrą ofertę.

Ale aby wcześniej uzyskać dobry pomysł, najłatwiej jest udać się do farmy wiatrowej, która jest już w użyciu. We wschodniej Francji nie brakuje tego!
W ten sposób będziesz miał serce.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 08/11/11, 20:16

Tak, i dobrze przejmij test: rozbiłeś namiot na 500 m na jedną noc :) (bez podwójnego oszklenia namiotu eh : Chichot: )
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/11/11, 21:11

Uważaj, wszystko zależy od turbiny wiatrowej, ponieważ są tam bardzo głośne turbiny wiatrowe, takie jak zainstalowane w Cap Corse, słyszymy je kilka kilometrów! Są też bardzo ciche turbiny wiatrowe, takie jak te z farmy wiatrowej Bouin w Vendée, jednak znacznie większe, które wytwarzają bardzo cichy hałas pomimo ich średnicy 85 m i mocy 2,5 MW.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/11/11, 00:07

Całkowicie zgadzam się z Forhorse, drogi krajowe i autostrady są znacznie bardziej denerwujące w hałasie (i dramatycznie gorzej, w niebezpiecznych zanieczyszczeniach) na 500 m, a nawet 1 do 2 km w zależności od konfiguracji terenu !!

Podwójne szyby ogromnie redukują hałas do tego stopnia, że ​​mieszkają kilkadziesiąt metrów w pobliżu ulic lub dróg, jak wiele osób, podczas gdy to zanieczyszczenie cząsteczkami w powietrzu zabija w odległości 300 m !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Szukaj świadków mieszkających obok farmy wiatrowej




przez Obamot » 09/11/11, 08:33

Kiedy powiedzieliśmy ci, że energia wiatrowa jest niebezpieczna:

Kigralin napisał:poszukiwanie żywi świadkowies obok farmy wiatrowej


... trudno znaleźć martwych świadków, nie mogli potwierdzić ...

( : Mrgreen: ) Czy tęskniłby za "S" i przecinek gdzieś ...?
Ostatnio edytowane przez Obamot 09 / 11 / 11, 08: 59, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Szukaj świadków mieszkających obok farmy wiatrowej




przez Cuicui » 09/11/11, 08:39

Obamot napisał:Kiedy powiedzieliśmy ci, że energia wiatrowa jest niebezpieczna:
Kigralin napisał:poszukiwanie żywi świadkowies obok farmy wiatrowej
... trudno znaleźć martwych świadków, nie mogli potwierdzić ...
( : Mrgreen: ) Czy tęskniłby za "S" i przecinek gdzieś ...?

Znaczenie: szukanie świadków żywy obok farmy wiatrowej (czasownik, nie przymiotnik). Ale hej, chyba wszyscy to rozumieją.
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 09/11/11, 08:54

Tuż przed BLAMONT (54) działa farma wiatrowa, idź zobaczyć i posłuchać hałasu na 500m.
Dobry argument do obniżenia ceny!
Na Wyspach Kanaryjskich rzeczywiście odwiedziłem bardzo duży park, graniczący, ale po kilku tygodniach mieszkałem w pobliżu linii kolejowej: dobry sen.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 09/11/11, 09:31

Leo Maximus napisał:Uważaj, wszystko zależy od turbiny wiatrowej, ponieważ są tam bardzo głośne turbiny wiatrowe, takie jak zainstalowane w Cap Corse, słyszymy je kilka kilometrów! Są też bardzo ciche turbiny wiatrowe, takie jak te z farmy wiatrowej Bouin w Vendée, jednak znacznie większe, które wytwarzają bardzo cichy hałas pomimo ich średnicy 85 m i mocy 2,5 MW.


Te z Cap Corse mają, według mojej wiedzy, już 20 lat ... Wierzę, że projekt pochodzi z 1991 roku ... do sprawdzenia.

Mijałem tam kilka razy i hałas mnie nie zszokował ... (przynajmniej z D80), w Bouin też mijałem i byłem tam u stóp turbin wiatrowych i tam słychać coś w rodzaju „alternatywny gwizdek”… do którego nawet w namiocie rozbitym u stóp turbiny wiatrowej można by się dość szybko przyzwyczaić…

Cuicui napisał:Znaczenie: szukanie świadków żywy obok farmy wiatrowej (czasownik, nie przymiotnik). Ale hej, chyba wszyscy to rozumieją.


+1
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228