Ogrzewanie z piecem drewna szkodliwe dla zdrowia?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 06/11/11, 19:46

Diesel uwalnia mnóstwo drobnych i jeszcze gorszych ultradrobnych cząstek!!!
Podczas joggingu bardziej niepokoją mnie diesle niż piece na drewno, z wyjątkiem pożarów wilgotnej trawy na świeżym powietrzu, które biją wszelkie rekordy zanieczyszczeń w całej Francji!
Wreszcie możliwe jest zamontowanie filtrów cząstek stałych zarówno w oleju napędowym, jak i w ogrzewaniu drewnem, jeśli naprawdę tego chcesz, opracowując je w atrakcyjnej cenie!
Obecne rozwiązania można, jeśli chcemy, zdemokratyzować, zamiast rezerwować je po bardzo wysokich kosztach dla spalarni śmieci!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 06/11/11, 21:51

Pożary drewna krytykuje się za wysyłanie drobnego pyłu do górnych warstw atmosfery, co ogranicza promieniowanie słoneczne. Z drugiej strony mówimy o globalnym ociepleniu. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się to trochę sprzeczne.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 06/11/11, 22:01

To prawda, zgodnie z niektórymi publikacjami naukowymi, które po badaniach dochodzą do wniosku, że te cząstki wszelkiego rodzaju spalania, węgla, drewna, ropy (zwłaszcza chińskiej i azjatyckiej) ukrywają część ocieplenia!!
Wulkany są również bardzo wydajne, Pinatubo -0,5°C.

Ogromny wulkan Toba w Indonezji, temperatura -5°C, nowe zlodowacenie, 75000 XNUMX lat temu zredukował ludzkość do około tysiąca w Republice Południowej Afryki, a do przetrwania można wybrać najbardziej inteligentnych ????????
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 328