Pompa ciepła pod parkingiem

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/10/11, 21:23

Jest bitum odprowadzający idealny do przepuszczania wody pod spodem i bardzo wilgotnej ziemi, dobry przewodnik ciepła dla pompy ciepła (do tego najlepsza jest lita skała!!)!!!
A projekt jest mniej obciążony!!

Nawet w tym roku wprowadziliśmy trochę na współwłasność u mnie i jest tak dobrze drenażowo, że perła i trawa po 3 miesiącach wyrastają na tym asfalcie, przyjmując go jak podporę pełną wody!!!

Szczególnie przekonuje mnie rozwiązanie polegające na stopniowej eliminacji pompy ciepła, poprzez odzyskiwanie letniego ciepła słonecznego zmagazynowanego w ziemi z pseudo wymiennika geotermalnego typu kanadyjskiego studnia, w celu zwiększenia pozornego COP do nieskończoności, co równa się usunięciu CAP! !! !!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/10/11, 09:06

Jestem za odwadnianiem bitumu, który zaczyna być normą w nawierzchniach dróg i który w tym przypadku ograniczyłby spływ, który w niektórych miejscach jest coraz bardziej katastrofalny.

Magazynowanie zasługuje na uwagę, ale zauważam, że firma Econo SA z Gembloux, która opowiadała się za systemem przechowywania pod płytą domu, zbankrutowała.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241