Odpytywanie wiatru Generator budynek dom

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 28/04/11, 11:07

Witam,

Ręcznie musi być trudno osiągnąć prędkość pozwalającą na dokonanie przybliżonych pomiarów przy ogólnym rozmiarze.
Aby jednak osiągnąć dwie sekundy obrotów alternatora, turbina wiatrowa musi obracać się z prędkością 40 obrotów na minutę. W tym celu prędkość wiatru będzie wynosić 40 x ft x D x 0..8 w metrach na minutę. D ma średnicę 1.2 m. Lub 120 m / min, czyli 2 m / s. Ponieważ wydajności nie są w 100% liczą 3m / s. To nie jest wielka bryza i dlatego powinno nadejść w ciągu kilku najbliższych dni.
Uważaj, aby sprawdzić kąt nachylenia ostrzy ....
Aby przeczytać ci podczas następnej „wichury”

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 28/04/11, 11:07

Pomyślałem jednak, że wyjaśniłem, odpowiadając dokładnie na pytania.

- Całą zimę pracowałem przy turbinie wiatrowej (pustej) podczas produkcji generatora. Wydaje mi się, że dwie obroty na sekundę nie są wykonalne.
Oznacza to 1.20 x 3.14116 x 2 = 7.54 ml na sekundę na końcu ostrza. Lub 27 km / h. Często zauważyłem, 1 okrążenie na sekundę, a to już robi wrażenie. Znowu trochę szybciej, ale nie dwa okrążenia ...

- Teraz niewielki opór spowodowany tarciem i bezwładnością generatora zakłada znacznie silniejszy wiatr niż Jeszcze nie zaobserwowałem.Jednak ręcznie opór generatora wydaje się słaby lub „normalny”.

- Przepraszam, że nie jestem bardziej asertywny, ale wiatr jeszcze nie wzrósł od końca mojej instalacji.

- Chciałem tylko śledzić mój post, który zaczął się na początku zimy i że wszyscy wyciągnęli wnioski. Ale nie jestem przeciwny, wręcz przeciwnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 28/04/11, 12:23

Dziękuję Obélix za wsparcie.

Uważaj, aby sprawdzić kąt nachylenia ostrzy ....
.

Co masz na myśli
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 28/04/11, 14:29

Witam,

Łopaty tej turbiny wiatrowej nie są prostopadłe do promienia, ale mają kąt 99 °, jak opisano na:
Obraz

Jest to bardzo ważne, aby uszanować dobry zwrot!

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 09/06/11, 09:48

Cześć towarzystwo,

Pozwalam sobie wrócić do mojego małego problemu.
Zauważyłem wady mojej maszyny, które są wspólne dla pionowych turbin wiatrowych. Zobacz na niektórych stronach, systematyczne oczernianie. Jednak wybór ten nie jest pozbawiony zdrowego rozsądku, ze względu na pewne zalety pionowej turbiny wiatrowej.

Więc nadal dla zabawy próbuję ulepszyć system.

Co byś pomyślał, gdybym kumulował różne typy, na przykład wstawiając pustą część środkową, Takie jak http://www.onpeutlefaire.com/construire ... e-vertical
lub zobacz więcej lub zamiast dodaj system: http://ecowind.forcemajeure.com/index.p ... -du-milieu,
poza moimi ostrzami.

Chciałbym poznać twoje opinie

Merci par Avance
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/06/11, 12:53

Najbardziej interesująca pionowa turbina wiatrowa, jaką znam, to ta:

http://eolienne-alternateur.com/index.php


Trudniejsze do osiągnięcia, ale o wiele bardziej skuteczne!
Obraz
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
chlemagne
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 13/01/11, 18:24
Lokalizacja: Rouen. Wszystko tam !!




przez chlemagne » 09/06/11, 15:01

Cześć Alain,

Po raz pierwszy widzę ten projekt, który jest skomplikowany, szczególnie na poziomie biegów.

Mimo wszystko wielki buzin.

Czy wiesz, jaki jest przybliżony wkład owiewki w porównaniu do całości.

Ale czy mógłbyś również odpowiedzieć na pytania, które zadałem? :P

Merci par Avance
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/06/11, 16:00

Cześć Niemcy!


Nie przepadam za 2 rodzajami turbin wiatrowych, które łączysz ze sobą w kwestii wydajności. Gdybym odtworzył tę turbinę wiatrową, z pewnością nie wybrałbym biegów, ale pas zębaty w celu zmniejszenia hałasu i kosztów!


Owiewka zmniejsza koszt elementu produkcyjnego, jednocześnie umożliwiając podwojenie wydajności oprócz rozpoczęcia produkcji przy nieco słabszym wietrze, tworzy to ciśnienie na wejściu, które zwiększa prędkość wiatru również na łopatach że efekt Venturiego przy wyjściu!

Słabym elementem turbiny wiatrowej jest jej generator, który wykorzystuje zbyt wiele cewek i magnesów, co zwiększa koszt zestawu już znacznie bardziej skomplikowanego w produkcji niż znane piony, ale wydajność eliminuje ten dodatkowy koszt, wolałbym wybrał konwencjonalny generator z paskiem zębatym i kołami pasowymi, aby skalibrować wydajność znacznie łatwiej i bardziej elastycznie!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 22/07/11, 17:06

Witam,
Aby zobaczyć działanie pionowych turbin wiatrowych, zobacz, co zrobili ci fanatycy:

http://www.vawts.net/t37843403/spinoff-results/
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210