Porady i wskazówki dotyczące naprawy mojego silnika turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dziadek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/10, 20:44

Porady i wskazówki dotyczące naprawy mojego silnika turbiny wiatrowej




przez dziadek » 22/07/11, 11:25

Witam jak widać w moim poprzednim poście mam silnik ENGEL ale nie wiem jak go naprawić

Myślałem o czymś takim jak spawanie metalowej płytki na moim łożysku kulkowym, która zostanie przyspawana do mojej rury, a następnie perforacja tej metalowej płytki, aby wpuścić dwa pręty gwintowane, aby zamocować mniej silnika.

czy myślisz, że może wytrzymać przy silnym wietrze.

Załączam zdjęcie, żeby pokazać mniej więcej...

tutaj widać silnik, płytka będzie nad łożyskiem kulkowym, a silnik na górze

Obraz

oto moje łożysko kulkowe, które zostanie przyspawane do mojej rury
Obraz



masz lepszy pomysl...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 22/07/11, 12:40

Cześć dziadku

spawać metalową płytkę na moim łożysku kulkowym


Stanowczo odradzam!!
Łożyska kulkowego nie da się do niczego przyspawać. Precyzja różnych części jest taka, że ​​prawdopodobnie straciłby zdolność obracania się.

W przypadku osi obrotu turbiny wiatrowej można to uprościć, używając innego kawałka rury o większej średnicy i zaślepionego na pierwszym.
Aby naprawić silnik, możesz użyć kawałka w kształcie 1/2 cylindrycznej miski pod spodem i 2 dość solidnych kołnierzy.

A+
0 x
dziadek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/10, 20:44




przez dziadek » 22/07/11, 13:37

hmmm często widzę coś w rodzaju koła samochodowego, takiego jak hamulec tarczowy samochodu, zobaczę, czy uda mi się odzyskać to, co już się potoczyło w środku, myślę

Dzięki za radę....
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 22/07/11, 16:42

Witam,
Jak powiedział Looping, jest to zdecydowanie odradzane, ponieważ łożysko zostanie zdeformowane.
Twój pomysł na huby jest lepszy!

Jest on zrobiony na początku, aby przyjąć łożyska, a ponadto można go łatwo spawać bez ryzyka zmiany wszystkiego, co jest przymocowane do łożysk.
Nie przechowuj starych łożysk, wymień je na nowe i utop w smarze, a otrzymasz niezawodne wsparcie silnika.
I powiedziałbym nawet, że zakup zestawu nowych piast/łożysk z pewnością nie zrujnuje Cię, oprócz zaoszczędzenia czasu i chemii potrzebnej do renowacji.

Właśnie o tym mówię, kiedy mówię wam o hubach.
http://www.mariusgaron.com/index.php?page=295
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 22/07/11, 19:47

kolejna rzecz, jeśli nie chcesz, aby drut się skręcał, a tym samym pękał w pewnym momencie, zainstaluj „pierścień ślizgowy” (przepraszam, nie znam francuskiej nazwy).
Pozwala turbinie wiatrowej obracać się z wiatrem bez skręcania drutu.


Obraz
0 x
dziadek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/10, 20:44




przez dziadek » 22/07/11, 21:11

vinzman napisał:kolejna rzecz, jeśli nie chcesz, aby drut się skręcał, a tym samym pękał w pewnym momencie, zainstaluj „pierścień ślizgowy” (przepraszam, nie znam francuskiej nazwy).
Pozwala turbinie wiatrowej obracać się z wiatrem bez skręcania drutu.


Obraz


dobry wieczór, tak hub....

jest po poludniu ide do warsztatu i jutro mi to naprawi a za lozyska raczej nie bede placic bo lozyska sam robie i tak moja praca polega na robieniu lozysk w kazdej postaci hihihihihihi
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/07/11, 00:11

Zabawa
spawać metalową płytkę na moim łożysku kulkowym

w sprzeczności z
tak, moja praca polega na robieniu łożysk kulkowych o dowolnym kształcie hihihiihihi

dziwne ..
dziwne ... dziwne?????
0 x
dziadek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/10, 20:44




przez dziadek » 23/07/11, 09:36

dedeleco napisał:Zabawa
spawać metalową płytkę na moim łożysku kulkowym

w sprzeczności z
tak, moja praca polega na robieniu łożysk kulkowych o dowolnym kształcie hihihiihihi

dziwne ..
dziwne ... dziwne?????


Dedeleco, tak zabawne i sprzeczne, jak mówisz!!!!

Pracuję dla http://www.fag.com/content.fag.de/en/index.jsp firma produkująca łożyska kulkowe wszystkich typów.
który rozciąga się na cały kontynent
jeśli mi nie wierzysz, istnieją bardzo specyficzne łożyska, które można przyspawać na zewnątrz, które nie są produkowane przez nas w Portugalii, ale same są produkowane centralnie, to znaczy w Niemczech. a jak pracuję dla tej grupy to nie muszę pytać przełożonego czy mogę wziąć rolkę na próbkę!!!!

czy konieczne jest również przesłanie filmu z moją pracą hihihihihih
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210