Zastosowanie mechaniczne wiatru?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 30/05/06, 14:58

Uważam, że aby pomóc tym krajom, najlepiej jest znieść podatki od importu ich produkcji i pozwolić im radzić sobie same, jeśli chodzi o ich wewnętrzną organizację. a jeśli chcą pozostać w swojej nędzy, to ich problem, nie nasz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 31/05/06, 13:27

Bonjour.

Problem polega na tym, że wiele naszych gałęzi przemysłu „nadmiernie eksploatuje” biedne kraje.

Kiedy widzisz produkt 2 lub 3 razy tańszy niż inny, kto się zastanawia dlaczego? Kto w obliczu ceny samochodu, magnetowidu, mebla (...) zastanawia się, w jakich warunkach pracy to zrobiono? Nikt nie myśli, że jeśli produkt nie jest drogi, to może być tak, że 10-letnie dzieci są zmuszane do pracy za śmieszną cenę, zamiast oferować im możliwość chodzenia do szkoły.
Generalnie myślimy o tym częściej, gdy zostajemy zwolnieni i widzimy, że francuski przemysł ma kłopoty. Wtedy wydawało nam się, że rywalizacja z nieszczęściem jest trudna, wcześniej o tym nie myśleliśmy. (Kiedy to mówię, zaliczam się do partii!)

Nie obwiniam nikogo, po prostu myślę, że trochę łatwo jest zamknąć oczy.
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 01/06/06, 00:08

w naszych wysoce zautomatyzowanych gospodarkach nie jest to już kwestia płac ani pracy dzieci. generalnie jest to problem kursu walutowego i wizerunku kraju. Na przykład kursy walut i wizerunek Chin, które mają nowocześniejsze fabryki niż nasze.
Z drugiej strony, jeśli rodzice są na tyle głupi, by wykorzystywać swoje dzieci, to ich problem. Ale te dzieci dorastają i będą im dziękować tak, jak powinny.
Wszyscy ludzie, których znam, którzy mieszkali w Afryce, mówią, że Afrykanie nie chcą pracować, że wolą czekać na nędzę i międzynarodową pomoc. Widzę tylko jedno lekarstwo na to, zniesienie wspomnianej pomocy, zastąpione możliwością pracy. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał, że stracił pracę do Afryki. Więc to nie powinno powodować dużego bezrobocia!
Musimy obalić pewne stereotypy na temat „ubogich” i zadać sobie pytanie, czy praca, którą wykonujemy, naprawdę odpowiada standardowi życia, jaki dzięki niej uzyskujemy. szeroka debata!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 01/06/06, 12:08

Bonjour.

Z drugiej strony, jeśli rodzice są na tyle głupi, by wykorzystywać swoje dzieci, to ich problem. Ale te dzieci dorastają i będą im dziękować tak, jak powinny.

We Francji pokolenie naszych dziadków pracowało dużo wcześniej i nie był to wyzysk ze strony rodziców, ale kontekst i inna kultura.

Jeśli chodzi o kraje „biedne”, nie myślę tylko o krajach afrykańskich, ale także o krajach azjatyckich, słowiańskich…
Nie jestem ekspertem w tego typu pytaniach. Wydaje mi się prawdą, że niektóre kultury są „fatalistyczne”, a inne bardziej „dobrowolne”.

Wycofanie pomocy może być dobrą rzeczą, jeśli równa praca równa płaca i równe ubezpieczenie społeczne... Ale hej, chyba trochę odbiegliśmy od tematu...
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 01/06/06, 14:39

Witam,

Jeśli weźmiemy między innymi Afrykę lub Amazonię, gdzie są biedni?
poza „cywilizowanymi” zewangelizowanymi lub koranizowanymi miastami i regionami.
W głębi buszu czy lasu równikowego nie ma biednych, żyją w tempie dyktowanym przez naturę i wykorzystują ją do życia, na innych zasadach społecznych sprzyjających ich środowisku i rozwojowi, które zresztą płyną ze źródła.
Więc jeśli przyjrzymy się bliżej, kim ostatecznie są biedni i niewolnicy!!!!
Czy nie bylibyśmy ssakiem, który wyewoluował najgorzej?

GEO : Idea: .

PS: przepraszam za offtop, zapomniałem o wiatrówce, pochłonięty dyskusją z której się "wyprowadził".
0 x
Nicolas Andréau
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/06/11, 10:12

Energia wiatru wykorzystywana w postaci mechanicznej




przez Nicolas Andréau » 13/07/11, 13:06

Witam,

Wracam do tematu mechanicznych turbin wiatrowych.

Prawdą jest, że mechaniczne wykorzystanie energii wiatrowej jest atrakcyjne z punktu widzenia e-prowadnika, zwłaszcza do pompowania, jednak istnieją 2 dobrze znane problemy:

- Po pierwsze, aby mechanicznie magazynować energię bez przechodzenia przez elektryczność, jest to pompowanie lub inercja bezwładności lub sprężonego powietrza... I nie znam żadnego projektu wiatrowego na te 2 ostatnie możliwości.

- W przeciwnym razie użytkowanie mechaniczne na wietrze bez magazynowania, ale bardzo mała część energii zwracanej przez turbinę wiatrową będzie wyceniana.

Wreszcie, jeśli chodzi o pompowanie wiatrem, problem jest następujący: wiatr wieje na szczycie wzgórza, a woda jest raczej na dole!

Praktyczne jest zatem zainstalowanie turbiny wiatrowej tam, gdzie wieje wiatr, tj. na wysokości, i pociągnięcie kabli w kierunku pompy poniżej... Z elektrycznego/elektronicznego punktu widzenia jest to wszystko tak samo skomplikowane, ponieważ prąd, który wydobywający się z turbiny wiatrowej ma całkowicie dziką częstotliwość i amplitudę i nie może być bezpośrednio przyswojony przez pompę. W Senegalu (projekt EolSenegal) nie udało się wykonać bezpośredniej transmisji elektrycznej, więc napełniają akumulatory i podłączają do nich pompę prądu stałego.

Mechaniczne turbiny wiatrowe typu American Mill działają bardzo dobrze, ale ich produkcja załamuje się przy silnym wietrze i wydaje się, że słabo znoszą sztormy.

W przeciwnym razie, chwyt reklamowy dla mojego projektu, niedawno zbudowałem i przetestowałem próżniową turbinę wiatrową, która dokładnie zapewnia moc mechaniczną u podstawy masztu ... Jest temat na temat ekonologii i zrobiłem stronę internetową: www.eolienne-a-depression.fr

Powodzenia wszystkim !
Nicolas
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 262