Energia wiatrowa: za lub przed wiatrem?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/04/06, 16:03

Econology napisał:[..] Moim zdaniem niepokoi przede wszystkim to, że „cudzoziemcy” przyjeżdżają, aby wykorzystać potencjał ICH regionu bez (lub prawie) rekompensaty dla miejscowych, więc znajdujemy fałszywe argumenty, aby projekty nie powiodły się. To bardzo francusko-francuskie zachowanie.
Wydawało mi się jednak, że jest podatek od tej działalności, dość ciekawe dla gmin?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bojourvous5094
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 212
Rejestracja: 20/03/05, 20:11
Lokalizacja: LEVIS, Quebec

Energia wiatrowa w Quebecu...




przez bojourvous5094 » 05/04/06, 16:37

Quebec byłby Arabią Saudyjską energii wiatrowej, prawdziwym złożem energii wiatrowej. Ta analogia nie jest błędna. Silne wiatry uderzają w ziemie dalekiej północy Quebecu. Naukowcy z Environment Canada wykazali, że całe wybrzeże Quebecu jest bardzo wietrzne. Wiatr wieje z prędkością od 6,5 do 9 metrów na sekundę. Potencjał wiatru jest zatem znaczny.

Istnieją uprzedzenia dotyczące energii wiatrowej. Jednak wiatr jest bardziej stały niż woda. Energię wiatru można magazynować, łącząc ją z energią hydroelektryczną. A koszty produkcji energii wiatrowej dołączyły do ​​kosztów energii wodnej.

Ekolodzy opowiadają się za budową farm wiatrowych. Inni potępiają negatywne skutki dla ptaków. Badania wskazują również, że efekty te są minimalne.

Louis-Gilles Francoeur
________________________
ŹRÓDŁO:
Radio-Canada: możesz posłuchać wywiadu….
http://radio-canada.ca/radio/indicatifp ... 514.shtml#

________________________

***Problemy, które pojawiają się w Quebecu, siła podmuchów wiatru może sięgać około 160 km… Co stwarza ekstremalne obciążenia dla mechaniki turbiny wiatrowej…
________________________

Negatywne skutki dla ptaków. :

1) Duże biurowce są bardziej śmiercionośne niż wszystkie turbiny wiatrowe……
2) W USA 14,000 XNUMX razy więcej ptaków zabitych przez samochody… niż sieć elektryczna… zwłaszcza linie wysokiego napięcia, w które uderzają ptaki…
W Niemczech na 15,000 39 turbin wiatrowych znaleziono XNUMX martwych ptaków… przez rok…
0 x
Zbieramy to, co zasialiśmy ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/04/06, 16:54

Drwal napisał:Wydawało mi się jednak, że jest podatek od tej działalności, dość ciekawe dla gmin?


Dla gmin TAK (choć wydaje mi się to dość lekkie), ale dla tubylców nie… rzadko kiedy gminy blokują projekty (poza gminami, które nie korzystają z tego podatku, ale wciąż wstydzą się „ dźwięk” i wizja)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bojourvous5094
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 212
Rejestracja: 20/03/05, 20:11
Lokalizacja: LEVIS, Quebec

Indianie CRIS i energia wiatru




przez bojourvous5094 » 05/04/06, 16:58

Cree myślą odważnie : Arrowu:

Budżet w wysokości 3 miliardów dolarów, budowa 1100 turbin wiatrowych, produkcja 1650 megawatów, to tylko niektóre z liczb, które wyłaniają się z projektu, który Cree chcą wprawić w ruch na Dalekiej Północy Quebecu.

Promotorzy projektu chcą następnie sprzedawać swoją energię Amerykanom i mieszkańcom Quebecu.

Jednakże, zgodnie z tym, co donosił w środę dziennik The Gazette, ten ogromny projekt może spotkać się ze sprzeciwem rządu Quebecu właśnie z powodu chęci rezygnacji z dystrybucji Hydro-Quebec.

Hydro-Quebec, przypomina Ministerstwo Zasobów Naturalnych, jest jedynym autoryzowanym odbiorcą energii produkowanej w Quebecu. Producent musi zatem koniecznie sprzedawać całą swoją produkcję spółce Hydro-Québec, która następnie odsprzedaje ją na rynku.

Wielki Wódz Cree, Matthew Mukash, zadeklarował niedawno, że przyszłość rozwoju energetyki na Dalekiej Północy leży w wykorzystaniu energii wiatrowej.
____________
ŹRÓDŁO:
http://www.radio-canada.ca/nouvelles/so ... ojet.shtml
0 x
Zbieramy to, co zasialiśmy ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 09/04/06, 12:20

Widzę, że Quebec ma takie same monopolistyczne hamulce jak Francja, przynajmniej jeśli chodzi o elektryczność… jeśli chcesz się bez niej obejść, możesz produkować tylko dla siebie. :zmarszczyć brwi:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bojourvous5094
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 212
Rejestracja: 20/03/05, 20:11
Lokalizacja: LEVIS, Quebec




przez bojourvous5094 » 09/04/06, 17:32

Philippe Schutt napisał:Widzę, że Quebec ma takie same monopolistyczne hamulce jak Francja, przynajmniej jeśli chodzi o elektryczność… jeśli chcesz się bez niej obejść, możesz produkować tylko dla siebie. :zmarszczyć brwi:
[Quote]

Elektryczność w Quebecu : Idea:

Myślę, że muszę wyjaśnić naszą sytuację wodną.
Quebec znacjonalizował elektryczność, ponieważ amerykańskie firmy nas wykorzystywały… To jedna z głównych zmian w Quebecu. Ale wraz z globalizacją prywatne firmy próbują wszelkimi sposobami przeniknąć do naszego „klejnotu hydroelektrycznego”…

1) Zaczęli od mini-zapór i sprzedawali energię elektryczną firmie Société Hydro-Québec.

2) Pomysł Wielkiego Wodza Wyznań, Matthew Mukasha, aby sprzedawać energię elektryczną wydaje się dobry, ale otwiera tylne drzwi dla wtargnięcia międzynarodowych koncernów do naszej produkcji. Najlepiej, aby Cree połączyli siły z Hydro-Québec w celu rozwoju i sprzedaży energii elektrycznej, aby zachować kontrolę nad naszymi zasobami. Niebezpieczeństwo jest realne.
W dziedzinie energetyki wiatrowej HYDRO pozostawiło pole otwarte na rozwój sektora prywatnego. Zacząłem przyglądać się KTO jest zaangażowany w te kontrakty……… Od razu znaleźliśmy się w towarzystwie firm gazowych i naftowych z zawartością kanadyjską, ale należą one, jak przez PRZYPADEK, do amerykańskich interesów…

3) Kiedy spojrzałem na mapę rurociągów, otwierają się one jak zwykle w samym centrum Stanów Zjednoczonych… Cała produkcja ropy z Alberty trafia bezpośrednio do USA…. Jeśli te same firmy okażą zainteresowanie naszą energią wiatrową, już widzimy drogę, to jest to samo co rurociąg… Łatwo widzimy amerykańskie konsekwencje zawłaszczenia wszystkich dostępnych wokół nich zasobów….
Co odkryłem : ::
_________

Energia wiatrowa Cartiera
stanie się największym producentem energii wiatrowej w Quebecu.

_________
Aktywa związane z projektami energetycznymi
turbiny wiatrowe są pośrednio własnością TransCanada Corporation (62%) i Innerdex II, Income Fund (38%).
_________

Projekty te stanowią prywatną inwestycję o wartości ponad 1,1 miliarda
$ i będzie oddany do użytku w latach 2006-2012.
Projekty te będą reprezentować całkowitą roczną produkcję 2,3 terawatogodzin (TWh), energii potrzebnej do zasilania prawie 150 000 domów w Quebecu.
_________

Profil Korporacji TransCanada

TransCanada to północnoamerykański lider energetyczny specjalizujący się w gazie ziemnym i usługach energetycznych. Sieć TransCanada to prawie 41 000 kilometrów gazociągów, które
transportować większość gazu ziemnego Alberty na rynek
kanadyjski i amerykański. Oprócz udziałów w Cartier Énergie
turbiny wiatrowej, TransCanada posiada, kontroluje lub buduje prawie 5 MW
mocy elektrycznej, co odpowiada zużyciu około 5,1 mln gospodarstw domowych.


Profil Innerdex II, Fundusz Dochodowy

Innergex II, Income Fund („Innergex II”) to prywatny fundusz powierniczy o charakterze otwartym, który został utworzony w 2001 r. w celu budowy, posiadania i obsługi elektrowni wodnych i farm wiatrowych w Ameryce Północnej. Oprócz bycia partnerem Cartier Wind Energy, Innergex II jest właścicielem, operatorem i rozwija prawie 300 MW projektów hydroelektrycznych. Innergex II zawarł umowę o współpracy z Innerdex Energy, Income Fund („Fundusz”), otwartym publicznym funduszem powierniczym utworzonym w lipcu 2003 r. i notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto (IEF.UN), zgodnie z którym każdy projekt opracowany przez Innertex. Jest ona oferowana Funduszowi, zanim zostanie zaoferowana jakiejkolwiek innej stronie. Fundusz jest pośrednim właścicielem dziewięciu elektrowni wodnych w Quebecu, Ontario i stanie Idaho w Stanach Zjednoczonych.
___________

Dostarcza gaz ziemny do kilku amerykańskich miast, a także do regionalnych dystrybutorów, takich jak Consumer Gas w Ontario i Gaz Métro w Quebecu. TransCanada stała się również znaczącym producentem energii elektrycznej od 1996 roku z obecną mocą 4700 megawatów.

Ten monopol, lub prawie, w transporcie gazu ziemnego………
___________

Proces ten został zapoczątkowany około 1999 roku wraz z pojawieniem się nowego prezesa, Douglas Baldwin, były dyrektor generalny Imperial Oil Limited (Imperial Oil), której misją była poprawa sytuacji finansowej firmy, lepsze przeorientowanie jej działalności i jasne zidentyfikowanie jej nisz rozwojowych.
___________

Dzięki znacznym aktywom płynnym TransCanada Corporation może umacniać swoją pozycję w różnych projektach rurociągowych (właśnie zwiększyła swoje udziały w rurociągach Portland i Foothill), a także kontynuować ekspansję w produkcji energii elektrycznej (zakup w 2003 r. elektrowni jądrowej Bruce Power, niedawne rozpoczęcie budowy elektrowni w New Brunswick, zapowiedziany projekt elektrowni w Trois-Rivières) oraz rozważenie budowy instalacji do regazyfikacji gazu ziemnego importowanego do stanu Maine i rurociąg do transportu gazu ziemnego z delty Mackenzie.

Aby uzyskać pełniejsze informacje na temat firmy (dane i wskaźniki finansowe dostarczone przez Stock Guide), odwiedź stronę internetową Pro-Placement Internet Class (www.proplacement.qc.ca)
________________
cchiasson@proplacement.qc.ca
ŹRÓDŁO: http://www.ledevoir.com/2003/12/09/42492.html?296

_____________________________________

RUROCIĄGI TRANSKANADYJSKIE
transportuje i sprzedaje gaz ziemny. Firma jest właścicielem i operatorem systemu rurociągów z Alberty do Quebecu i ma udziały w innych systemach rurociągów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Jej spółka zależna Western Gas Marketing kupuje i sprzedaje gaz ziemny z zachodniej Kanady.ŹRÓDŁO: http://investdb.theglobeandmail.com/inv ... _id=167637
0 x
Zbieramy to, co zasialiśmy ...
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24

che pus gdzie ja jestem...




przez vtajmb » 25/04/06, 09:20

Piękna burmistrz naszej małej wioski w Sancerre zebrała tych, którzy chcieli porozmawiać o projekcie turbiny wiatrowej, która powinna zdobić szczyty wzgórz górujących nad naszą super doliną... idylliczna prezentacja, odrzucająca obiekcje tych, którzy robili podstawowe -turbiny wiatrowe, a raczej kto by je widział trochę dalej, ale nie tutaj, proszę...

A potem było też kilka pytań, które zaostrzyły dyskusję, bo były raczej prośbami o informacje na temat zagrożeń związanych z uciążliwościami z tego pola (kilkanaście mini wież Eiffla o wysokości 130 m!)…
- nocne zanieczyszczenie światłem: kilka kilometrów dalej mamy elektrownię Belleville sur Loire, która nocą jest mocno oświetlona. Według firmy stojącej za projektem, dla bezpieczeństwa lotniczego potrzebne będą tylko światła w czterech rogach farmy wiatrowej, raczej skierowane w stronę nieba
- widoczne zanieczyszczenie ; wzgórza otaczające naszą małą dolinę są mniej więcej tej samej wysokości co turbiny wiatrowe. Czy turbiny wiatrowe nie zbezczeszczą tego małego klejnotu natury? Na górze o wysokości 1000 m turbiny wiatrowe są skromniejsze, gdyż stanowią zaledwie 1/8 wysokości rzeźby terenu...

- zanieczyszczenie hałasem; powstający hałas (odczuwalny) dla najbliższych mieszkańców (750 m) byłby według firmy znikomy (<5 decybeli). To chyba prawda. Ale co z infradźwiękami, o których od dawna mówią Skandynawowie mieszkający w pobliżu turbin wiatrowych? Byliby nosicielami zaburzeń słuchowych, a także neurologicznych u ludzi i zwierząt gospodarskich. Oczywiście przedstawiciel firmy obala te obawy...

- efektywność ; według własnego uznania firmy, od 10 do 12 turbin wytwarzałoby tylko 24 megawaty. Elektrownia Belleville wytwarza 2700 megawatów dzięki dwóm reaktorom. Dlatego wymiana wspomnianej elektrowni wymagałaby od 100 do 120 farm wiatrowych po 10 do 12 sztuk każda. Ale to prawda, że ​​byłbym bardzo zirytowany, gdyby powierzono mi, zamkniętemu w zeszklonej powłoce, przechowywanie odpadów nuklearnych, które konsumuję, bezpośrednio lub pośrednio.

Nasz przedstawiciel ds. sprzedaży energii wiatrowej upierał się, zanim spotkanie zakończyło się bezproduktywnym gwarem, że turystyka wzrośnie dzięki ciekawskim, którzy przyjdą zobaczyć wiatraki, że kiedyś wiatraki mogą nam zostać narzucone, że krajobraz jest zmieniających się na stałe pod działaniem (lub zaniechaniem) człowieka (ale czy to powód do wyburzenia wyjątkowego obiektu?), że już dochodzi do nadużyć w środowisku (ale czy to powód do dołożenia warstwy?), że demontaż jest budżetowana na zablokowanym koncie, w przeciwieństwie do elektrowni jądrowych...

To wszystko, najważniejsze jest tam. Jeśli powstanie pole turbin wiatrowych, będę się czuł jak gówno za to, że byłem biernym wspólnikiem wielkiego ataku na piękno tego niezwykle pięknego miejsca. Jeśli projekt się nie powiedzie, obwiniam się za to, że domyślnie utrudniałem produkcję czystej energii... Co o tym sądzisz?
0 x
JMB
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 25/04/06, 10:17

W pobliżu mojego domu w Teterchen w Lotaryngii znajduje się farma wiatrowa.

Na poziomie wizualnym: nie przeszkadza mi to bardziej

Na poziomie słyszalności: na 50 m prawie się ich nie spodziewamy i trzeba być prawie u podnóża masztów, żeby coś usłyszeć, wielkie hau z drugiej strony dla ultradźwięków, trzeba zobaczyć z sienią, która jest tuż pod turbiny wiatrowe.

zostały zwymiarowane tak, aby opierały się wiatrom o prędkości do 185 km/h, a podczas burzy stulecia (Lothar), która nawiedziła Francję i Niemcy w 2000 lub 2001 r., większość turbin wiatrowych wytrzymała.
0 x
FRL
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 24/02/06, 11:43
Lokalizacja: Bretania

Zło amerykańscy inwestorzy




przez FRL » 25/04/06, 10:50

Nasz przyjaciel z Quebecu, bojourvous5094, jest poruszony pochodzeniem inwestorów zainteresowanych turbinami wiatrowymi (a stamtąd także przeznaczeniem produkowanej energii elektrycznej).

Jedyną odpowiedzią, jaką widzę, jest to, na co czekają inwestorzy z Quebecu, aby wykonać swoją pracę?

Czy powinniśmy zapobiegać budowie turbin wiatrowych, ponieważ źródło funduszy nie pochodzi z Quebecu (ani nawet Hydro)?
Trzeba myśleć trochę szerzej niż województwo (piękne). Wiem, że w Kanadzie nic nie jest proste między frankofończykami a anglofonami. Więc oczywiście obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają ze swoimi dolarami...

Fundusze prywatne mogą zapewnić zdecentralizowane rozwiązanie. Podczas gdy budowa elektrowni jądrowej nie może być biznesem dla wszystkich, turbina wiatrowa jest domeną każdego. W Holandii niektórzy rolnicy mają turbinę wiatrową na swoim podwórku! (Myślę, że mają moc kilkuset KW). Ale to kraj, w którym jedyną rzeźbę stanowią turbiny wiatrowe!

Głównym interesem turbiny wiatrowej jest to, że jeśli przeszkadza, demontujemy ją i ponownie montujemy. Nic nie pozostaje, proces jest całkowicie odwracalny w przeciwieństwie do wielu innych źródeł energii (nawet wodnych).
0 x
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24




przez vtajmb » 25/04/06, 14:09

dziękuję Freddau;

Zgadzam się z prawie wszystkimi twoimi odpowiedziami (opór, przemieszczenie, dyskomfort akustyczny… nawet jeśli to nie odpowiada na pytanie o infradźwięki oraz zaburzenia słuchowe i neurologiczne. Pojawiający się hałas rzeczywiście nie wydaje się być problemem.

jedyny punkt, który mi przeszkadza, to aspekt estetyczny; w rzeczywistości, jeśli mamy zaakcentowaną rzeźbę terenu, turbiny wiatrowe nie psują wyglądu, nie pokrywają krajobrazu. Na ponurym Beauceron lub innej równinie przełamują monotonię związaną z płaskością. Na wzgórzach wysokość wiatraków, która zresztą jest wspaniała, fotomontaże firmy wiatrakowej sprawiają mi trochę (dużo!) kłopotu....

ale może się mylę? żartuję sobie?
0 x
JMB

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 306