Opinie użytkowników turbiny wiatrowej Windmax HY1000 24V?

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 23/06/11, 13:11

Znalazłem charakterystykę konwertera, który widzimy na filmie. W przeciwieństwie do tego, co powiedziałem w poprzedniej wiadomości, integruje funkcję mppt i akceptuje prąd wejściowy AC (zintegrowany prostownik).
Nowość: obwód rozładowania (Dump load) zapewnia bezpieczeństwo turbiny wiatrowej!!
Tego typu produkt był niemożliwy do znalezienia kilka miesięcy temu, ale wszystko zmienia się bardzo szybko w tej dziedzinie, zwłaszcza że popyt rośnie na całym świecie.
Przypadek francuski jest inny, ponieważ zastrzyk bez odsprzedaży nie jest zachęcany.

Oto funkcje:

Nr modelu Wind-500
Ciągła moc wyjściowa 450 W
Maksymalna moc wyjściowa 500 W
Forma fali wyjściowej Czysta fala sinusoidalna
Napięcie wejściowe prądu stałego DC-AC 24 V – 52 V (turbina wiatrowa)
Napięcie wyjściowe AC 190 V - 260 V
Częstotliwość 46Hz-65Hz Sprawność 92%
Pobór mocy w trybie czuwania <0,5 W.
Funkcja MPPT — ochrona wyspy — możliwość układania w stosy
Zabezpieczenie temperaturowe 55C ± 5
Masa netto 3 kg


A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/06/11, 13:54

Pętla napisał: Nigdy nie spotkałem się z taką instalacją, dlatego wspomniałem o możliwości zasilania przetwornicy sieciowej ze stabilnego źródła prądu stałego, a więc baterii.
Ale w tym przypadku też trzeba umieć sterować przetwornicą sieciową tak, żeby regulować jej moc, bo inaczej po podłączeniu do akumulatora będzie próbował pracować z mocą nominalną, a my powrócimy do sytuacji, w której konsumpcja nie jest zgodna z produkcją.
Pętla napisał:Niezależnie od tego, czy akumulator jest ładowany przez fotowoltaikę, czy przez turbinę wiatrową.
W tym przypadku regulator/prostownik ma swoją rolę do odegrania.
Całkiem 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 23/06/11, 18:28

Poniżej znajduje się przykład krzywej mocy falownika sieciowego.
Oczywiste jest, że przy danym stałym napięciu moc również będzie stała.
Akumulator nie może przekraczać 14V, jeśli zasila przetwornicę, mppt lub nie, energia dostarczana do sieci będzie ciągła.

Obraz

A+
0 x
mikaelb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/10/10, 11:47




przez mikaelb » 28/06/11, 16:59

Kupiłem inwerter pracujący z napięciem wejściowym od 10.8 do 30v DC, wyjściem 230V AC (wtrysk bezpośredni w mojej sieci)
teraz moja turbina wiatrowa zaczyna produkować przy słabym wietrze 2ms. Z drugiej strony, gdy tylko wiatr staje się silny, napięcie turbiny wiatrowej przekracza 30 woltów i falownik się rozłącza. Skontaktowałem się z osobą, której film zamieściłem. Wyjaśnił mi, że ma falownik 10-30 V na słabe wiatry i inny falownik 22-60 V na silne wiatry z rezystorem.
Na mojej turbinie wiatrowej jest napisane 24 V. Czy może osiągnąć 60 woltów bez ryzyka?
http://cgi.ebay.ie/300W-Watt-Solar-Grid ... 3f0ab4adf0
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 29/06/11, 13:08

Cześć Mikael,

gdy tylko wiatry staną się silne, napięcie turbiny wiatrowej przekroczy 30 woltów i falownik się rozłączy


Oznacza to, że nie można wysłać do konwertera więcej niż 300 W (tj. 30 V i maks. 10 A z turbiny wiatrowej).

Na mojej turbinie wiatrowej jest napisane 24 V. Czy może osiągnąć 60 woltów bez ryzyka?



Napięcie 60V samo w sobie nie jest problemem, to maksymalna moc przy tym napięciu stanowi granicę, a więc maksymalne natężenie.
(najwyraźniej 10A niezależnie od modelu)
Mając 2 przetwornice o różnej mocy uzyskalibyśmy krzywą z 3 gałęziami:

od 10V do 22V moc jest wtryskiwana przez pierwszą do 180W

od 22V do 30V 2 wtryski od 180W do 426W (300W + 126W)

od 30V do 60V tylko drugi wtrysk, od 2W do 426W max.

Przy takim zestawie w każdym przypadku natężenie pochodzące z alternatora turbiny wiatrowej nie przekroczy maksymalnie 14.2A (426W/30V), jeśli nie wstrzykniesz więcej niż 600W (a więc 60V na wejściu przetwornicy).

Jeśli Twoja turbina wiatrowa jest przystosowana do ładowania akumulatorów mocą 1000W przy napięciu 24V, oznacza to, że jej prąd znamionowy wynosi około 40A.
Masz więc miejsce na normalną pracę.
Następnie należy sprawdzić, czy system zrzutu obciążenia jest prawidłowo zbadany.
Przy tym zmiennym napięciu na wejściu przetwornicy zwykle można zauważyć, że straty w liniach elektroenergetycznych są zmniejszone.

A+
0 x
mikaelb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/10/10, 11:47




przez mikaelb » 29/06/11, 22:19

dobry wieczór
czy mógłbyś mi szczegółowo opisać, jak znaleźć 180 W, (300 W + 126 W), od 426 W do 600 W maks.
dziękuję


od 10V do 22V moc jest wtryskiwana przez pierwszą do 180W

od 22V do 30V 2 wtryski od 180W do 426W (300W + 126W)

od 30V do 60V tylko 2 wtrysk, od 426W do 600W max
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 30/06/11, 12:45

Witam wszystkich,

Mikael, dziękujemy za przetestowanie konwertera na baterii.
Pozwolę sobie zacytować Twoją odpowiedź, którą przesłałeś mi na pm

przy stabilnym napięciu wejściowym 14 V moc wyjściowa akumulatora od 180 do 200W przy sprawności 90%
moc przeniosła się na początku, a następnie stabilnie 200 W


Oznacza to kilka bardzo interesujących rzeczy, które warto wiedzieć:

1) ta zasada działa

2) Jeśli napięcie jest prawie stabilne po stronie zasilania, moc również będzie

3) krzywa moc/napięcie nie ma większego znaczenia, jeśli generator poprzedzający nie jest ani fotowoltaiką, ani turbiną wiatrową.

4) Funkcja MPPT jest kompatybilna z tą operacją.
Jest to podobne do tego, co powiedział Gaston, regulator wejściowy będzie próbował znaleźć najlepszy stosunek U i I, z tym wyjątkiem, że w przypadku akumulatora wzrost napięcia nieuchronnie powoduje spadek intensywności (U = E-RI). Balans jest prawdopodobnie tuż poniżej napięcia bez obciążenia, ale nadal generuje 2/3 maksymalnej mocy!

czy mógłbyś mi szczegółowo opisać, jak znaleźć 180 W, (300 W + 126 W), od 426 W do 600 W maks.


Właśnie zastosowałem zasadę trzech.
Wykreśliłem pseudokrzywą, aby oszacować, co może się wydarzyć. To nie jest takie proste, ponieważ gdy oba działają, rozkład mocy prawdopodobnie nie jest zrównoważony.
Kiedy rozłącza się pierwszy, musi nastąpić nagły skok napięcia, a nie to, co wykreśliłem.

Obraz

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 30/06/11, 14:30

Pętla napisał:regulator wejściowy będzie starał się znaleźć najlepszy stosunek U i I, z wyjątkiem tego, że w przypadku akumulatora wzrost napięcia nieuchronnie powoduje spadek intensywności (U=E-RI). Balans jest prawdopodobnie tuż poniżej napięcia bez obciążenia, ale nadal generuje 2/3 maksymalnej mocy!
Dla generatora liniowego, takiego jak „teoretyczna” bateria, możemy łatwo obliczyć moc maksymalną:
U=E-RI i P=UI

Daje to maksymalną moc, gdy I=E/2R, czyli Pmax = E²/4R.

Zauważ, że kiedy to maksimum zostanie osiągnięte, mamy U=E/2...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 31