BeBike 5, elektryczny B'Twin: testy, testy, recenzje klientów

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

BeBike 5, elektryczny B'Twin: testy, testy, recenzje klientów




przez Christophe » 12/05/11, 11:19

Aby „ukończyć” nasze Składany rower ze wspomaganiem elektrycznym GreenCity, właśnie kupiliśmy najnowszy model w Decathlonie: rower 5.

Mówię bardzo niedawno, ponieważ właśnie został włączony (około miesiąca temu) do katalogu Decathlon i widziałem na ich komputerze (miły sprzedawca), że w nadchodzących miesiącach pojawią się inne modele (do 1 euro za rower!). Zaszkodzi to niektórym importerom, którzy zawyżają ceny rowerów elektrycznych (od 3300 do 1500 euro za składany)...

Ładny wygląd:
Obraz

Kosztuje „tylko” 650 euro za „prawdziwy” rower elektryczny (skrytykowano nas, że zakupiony w 400 roku składany za 2009 euro nie był „prawdziwym” rowerem…).

Jakość wykonania bebike 5 jest, z tego, co do tej pory widziałem, przynajmniej po stronie roweru, na poziomie. Od strony elektrycznej również wydaje się bez zarzutu, patrz poniżej.

Ten temat ma na celu podzielenie się naszymi opiniami na temat tego modelu, a przede wszystkim możliwość porównania go z innym naszym modelem.

Oto już główne cechy według oficjalnej strony internetowej: http://store.btwin.com/bebike-5-w-id_8180033_5_20.html (z widokiem 3D i szczegółowymi zdjęciami)

Wspomaganie: silnik 250W ze zintegrowanym czujnikiem prędkości, bateria litowa FER 10Ah 24V bez efektu pamięci jakości (około 500 cykli), ekran kontrolny LED

silnik zintegrowany z tylną piastą umożliwia progresywną i bezpieczną jazdę z prędkością do 25 km/h. Bateria zapewnia maksymalną autonomię 45 km, przy średniej autonomii 25 km (w zależności od różnicy wysokości, wybranego programu i wagi użytkownika mogą występować różnice).

Rama i widelec: stal Hi Ten. Mieszana geometria „miejska” (obniżona rama)

rama ma specyficzną geometrię do jazdy miejskiej. Jest to obniżona rama ułatwiająca przechodzenie i częste przystanki.

Skrzynia biegów: 6 biegów za pomocą manetek obrotowych Shimano, tylna przerzutka Shimano Tourney, stalowa korba z pojedynczą tarczą

6 biegów Shimano jest wystarczających do użytku miejskiego. Aby dobrze korzystać z roweru, wybierz prędkość od 1 do 3, a następnie podczas jazdy przełącz na prędkość od 4 do 6.

Pozycja: stalowa kierownica, mostek łyżki z regulacją wysokości, przykręcany zacisk siodełka. Komfortowe siodło ze zintegrowanym wózkiem, stalowa sztyca podsiodłowa

stanowisko zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić zwrotność i dobrą widoczność. Kierownica jest podniesiona, aby zapewnić prostą i ergonomiczną pozycję. Siodło jest bardzo szerokie, aby zapewnić maksymalny komfort.

Koła: obręcze z podwójnymi ściankami. Specjalne opony miejskie z paskami odblaskowymi (26 cali, tj. średnica 650 mm)

opony są specjalnie zaprojektowane do użytku miejskiego. Odblaskowe paski na oponach zwiększają widoczność rowerzysty w nocy.

Hamowanie: hamulce przednie i tylne, stalowe zaciski hamulcowe V. Dźwignia aluminiowa

hamowanie jest skuteczne.

Akcesoria: błotnik, szeroki stojak, osłona łańcucha, bagażnik zintegrowany z ramą

zabezpieczenie akumulatora w zintegrowanym bagażniku za pomocą kluczyka.

VAE: Wybór

możesz oczywiście używać roweru w trybie tradycyjnego roweru, jeśli nie potrzebujesz wspomagania elektrycznego.

Dołączona ładowarka

Czas ładowania: 5 godzin dla optymalnego ładowania. Przechowuj akumulator naładowany, w okresach nieużytkowania roweru pamiętaj o comiesięcznym ładowaniu akumulatora.

Prosty i intuicyjny wyświetlacz LED

Zapłon, włączone oświetlenie, wybór pomiędzy 3 trybami (tryb Eco, który pozwala na progresywną jazdę do prędkości około 16 km/h (zasięg maksymalnie około 45 km))

oświetlenie

Oświetlenie można włączyć poprzez proste naciśnięcie przycisku „oświetlenie” na wyświetlaczu. Światła przednie i tylne zasilane są z akumulatora.


Krótkie porównanie z tym modelem po kilkudziesięciu km przejechanych na bebike w ciągu kilku dni:

Obraz

a) Bebike ma progresywne zarządzanie mocą, więc składanie to wszystko albo nic.

Dlatego mamy więcej „wrażeń” ze składanym (na początku bardziej naciska), ale w bebike’u energia jest znacznie lepiej zarządzana, dlatego autonomia będzie a priori większa (nie wspominając o 20% większej pojemności akumulatora: 240 Wh w porównaniu 192 Wh i mniej energochłonne duże koła)

b) 3 tryby pracy mocy dla bebike'a: eco, normal i sport.

Wyraźnie czuć progresywną moc przy przełączaniu z jednego trybu na drugi przy ustabilizowanej prędkości. Tryb „Sport” zapewnia większą moc (wspomagający moment obrotowy) niż tryb normalny i większą moc niż tryb Eco. Progresywność odczuwa się także podczas przyspieszania, które jest znacznie „miększe” niż na składaku.

Pamiętaj, że tryb sportowy to ten, w którym będziesz ćwiczyć najmniej! : Mrgreen: : Mrgreen:

c) Oczywista przewaga dynamiczna dużych kół: potrzebujemy mniej energii, aby iść do przodu. Podczas swobodnej jazdy w dół, bebike jest zawsze na czele!

d) Kontrola ładowania na kierownicy i 3 tryby to ogromna zaleta: możemy lepiej zarządzać energią niż na wersji składanej, gdzie poziom naładowania akumulatora pojawia się na akumulatorze, a zatem... pod siodełkiem. Widzieć funkcjonalny-rower-elektryczny-vae-z-przyczepka-t7946.html

e) 1 duża usterka w bebike'u: (zbyt) duża podstawka, która po wysunięciu uderza w pedał. Kiedy chcesz przesunąć rower kilka metrów bez jego zdejmowania, za każdym razem się zacina. Tak dość bolesne! 1 najmniejsza wada: przedni hamulec dotyka i uszkadza przedni błotnik.

f) Ta sama usterka w obu rowerach: tylko 2 biegów, brakuje mu zasięgu przy dużej prędkości, 6 nie jest wystarczająco długa, powyżej 20-25 km/h trzeba grindować! Szkoda, że ​​dodatkowa tarcza na mechanizmie korbowym, nie kosztowałaby zbyt wiele (cóż, możemy sobie wyobrazić zainstalowanie jej w domu w ramach recyklingu…)

g) Komfort: siodełko i rączki (ergonomiczne na bebike) znacznie wygodniejsze na bebike (na składanym siodełko zostało zmienione, bo tak bardzo bolało serce...)

f) Lumières: rower bebike z przodu i z tyłu na akumulatorze, składany tylko z przodu. Obydwa mają sterowanie na kierownicy. W obu przypadkach nie są to żarówki konwencjonalne, zatem nie ma diod LED. Szkoda, że ​​takie nowe rowery...

Oh, prawie zapomniałem: instrukcje... bardzo kompletne dla składanej (mała wielojęzyczna książeczka), ale nieistniejące dla bebike'a (1 prosta kserokopia A4), dziwne ze strony Decathlonu!

Niedługo zrobię kilka zdjęć osobistych (w razie konkretnych próśb o szczegóły proszę powiedzieć)...

Tak więc za 1050 euro mamy teraz 2 rowery elektryczne, które wydają mi się dobrej jakości...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 12/05/11, 13:34

Ciekawe ...
Skoro w zeszłym roku skradziono mi rower górski i nadal rozważam zakup roweru, dlaczego nie elektrycznego.
Dziękuję za informację, ciąg dalszy.
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 12/05/11, 20:19

Jeśli porównam z moją Matrą z 2009 r. (która obecnie musi kosztować około 1000 euro? No cóż, w przedziale cenowym o jeden lub dwa przedziały wyższym):

- W przypadku większej pojemności akumulatora (10 Ah przy 24 V, podczas gdy ja mam tylko 8 Ah przy 24 V w Ni-Mh), autonomia wynosząca 25 km wydaje mi się nieco ograniczona, podczas gdy Matra ma od 30 do 70 km.
Moim zdaniem instalacja elektryczna nie jest najefektywniejsza.
Aby uzyskać zużycie w Wh/km, konieczne byłoby porównanie pojemności akumulatora w Wh z przebiegiem minimalnym i maksymalnym w km.

- Chciałbym znać wagę. Waga powyżej 25 kg nie jest zoptymalizowana.

- Miałem Decathlon z 97 roku, najlepszy z najlepszych. Kiedy widzę chińskie badziewie, które obecnie oferują za większe pieniądze, płaczę... Rowery elektryczne z poprzednich lat nie wydawały mi się oferować więcej niż często tańsze rowery Carrefour czy Auchan.

- potrójna tarcza, to prawda, że ​​nic to nie kosztuje (29 euro w sklepie rowerowym), a odmienia życie, zwłaszcza gdy tak jak ja masz rano 200 m na 22% i 800 m dodatniego przewyższenia na 10 km (400 m przewyższenia ujemnego).
1 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/05/11, 22:46

potrójna tarcza to prawda, że ​​to nic nie kosztuje (29 euro w sklepie rowerowym), a zmienia życie, zwłaszcza gdy tak jak ja masz rano 200 m na 22% i 800 m dodatniego przewyższenia na 10 km (400 m ujemnej wysokości).

Rozumiem potrzebę najwyższej klasy urządzeń elektrycznych!!
Przy 22% niewiele osób nie rozładowuje baterii przed przyjazdem.
Te zmiany wysokości to idealne ćwiczenie dla mnie, dziadku, pozwalające utrzymać formę bez pomocy elektrycznej i leczyć rwę kulszową!!
Oprócz poprawy zdrowia, stary podstawowy rower MTB z potrójną tarczą nie opróżnia portfela!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 13/05/11, 09:48

Arnaud M napisał:- Chciałbym znać wagę. Waga powyżej 25 kg nie jest zoptymalizowana.


Dobre pytanie: bebike jest oczywiście znacznie cięższy od giętego (rama w 100% aluminiowa).

Oficjalna strona internetowa podaje ją za 25 kg.

Zrobiłbym prawdziwe zważenie 2 tak szybko, jak to możliwe.
0 x

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 42