Wykonaj alternator dla wiatru pionowego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 08/04/11, 14:28

Bez komentarza : Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/04/11, 14:48

Małe odchylenie kompasu na duże odległości jest proporcjonalne do siły lub dipola magnesu, zawsze o tej samej orientacji.
Odkryte w latach 1700 i 1800.
Zobacz wikipedię na temat dipola magnetycznego i magnesu, pomiarów, równowagi skrętnej itp.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 08/04/11, 18:13

Re,

zresztą nie jest to możliwe, aby mieć wiarygodny pomiar kompasu;).

Mówię sobie, że może być konieczne dostosowanie rzeczy w kontekście, zaczynając od wiatru i od strony manualnej, jak ma MaTE? masz dość precyzyjne rzeczy, środki do robienia elementów regulacyjnych?

przejdź do obliczeń, które chcesz, wystarczy, że moeyns będą szanować w rzeczywistości wszystkie obliczone parametry;)

trzymać coś na coef KV

http://www.callantechnology.com/callan_ ... ter_08.pdf

analityczne badanie silnika dyskoidalnego

http://www.cder.dz/download/Art11-2_1.pdf

tutaj prawdziwie mała turbina wiatrowa, która dotrzymuje swoich obietnic (to także inżynier, który zaczął jak ty MATE i który kontynuował podróż swojego życia :) to nie jest piękne ze skrzydełkiem mmmmm)
a sterowanie elektryczne jest jedną z rzeczywistych optymalizacji, nie wspominając o silniku promieniowym, a nie osiowym, a profile łopatek dostosowują się do silnika. I niski koszt bez zaniedbywania jakości.

http://www.micro-energie.com/wind.html


Idź, jest więcej do zrobienia modelowania 3D i optymalizacji według elementu skończonego, jeśli dobrze rozumiem;).

http://tel.archives-ouvertes.fr/docs/00 ... _Bomme.pdf

W przeciwnym razie ostatnie stanowcze stwierdzenie;): turbina wiatrowa jest koncentratem sprytnie proporcjonalnych kompromisów :) .

więcej
0 x
MatEA57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 31/03/11, 17:53




przez MatEA57 » 08/04/11, 21:48

Dziękuję hack za przeczytanie, obliczenie siły wiatru na ostrzach było drobnym szczegółem, którego nie można przeoczyć : Chichot:

Mam szczęście, że mam mały warsztat i multimetr, który może mierzyć Henry'ego ... ale nie oscyloskopu :?

Na podstawie obliczeń 50 Hz jest dość problematyczny w przypadku małych pionowych turbin wiatrowych, ponieważ wymaga dużego rozmiaru tarczy oraz dużej liczby magnesów i cewki lub w przypadku małych rozmiarów tarcz musi wystarczająco szybko obrócić się o około 8tr / s

Widzę, że mam 3 możliwości albo kupię więcej magnesu i więcej drutu ...
lub kupuję koła pasowe, aby zwielokrotniać suche lub kompaktować cewki i po prostu wirować przy 20 Hz i wkładać 2 duże petardy 33MF za prostownikiem :?

Który wybór byś wybrał?
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 09/04/11, 11:19

Witaj MATE, poprosiłem cię o warsztaty, ponieważ będziesz musiał zrobić metalowy talerz na magnesy i że wszystko jest wyważone, stanowisko spawalnicze jest praktyczne lub przyjaciel spawacza tokarka jest jeszcze bardziej praktyczny :) .

Pytanie bardzo mnie denerwuje, dlaczego wybrać turbinę wiatrową z osią pionową, a nie z osią poziomą, wiedząc, że w każdym razie lepiej z pionem weźmiesz współczynniki mocy Cp = 0.3 lub 30% podczas gdy oś pozioma, którą będziesz mógł łatwo mieć od początku cp = 0.3 i bez większego problemu cp = 0.4 zobacz 0.5 po tym, jak mówiliśmy o turbinie wiatrowej naprawdę zoptymalizowanej na wszystkich etapach, zapomnieliśmy po raz pierwszy, już zmierzonej do Cp = 0.45, na przykład c 'jest bardzo dobry, masz swoją oś ewrtyczną Przewiduję Cp = 0.2 jeśli wszyscy zobaczą 0.25, spójrz na to
http://eolienne-petite.com//Doc/Windspi ... French.pdf

przejdź do strony SEPEN, a zobaczysz, co daje pionowa turbina wiatrowa :) .

Więc tutaj, jako przyszły inżynier, nie rozumiem twojego podejścia, chyba że chcesz spróbować wyjść poza prawa obecnej fizyki (kto wie, że to ty;)), małe wyjaśnienie, dziękuję.


W przeciwnym razie planujesz użyć swojej produkcji bezpośrednio?
Pk 50 Hz dobrze, nie jest konieczne, jeśli używasz baterii.

Jeśli nie chcesz, aby testy demultiplikacji pomyślały o rowerze i jego łańcuchach i koronkowych zębatkach;), ale zje ono energię.

Petardy, które lubię :)

wybór, którego dokonasz zgodnie ze swoimi środkami;).

Poza tym nie mam za dużo czasu
0 x
MatEA57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 31/03/11, 17:53




przez MatEA57 » 09/04/11, 11:37

Dlaczego wybrałem oś pionową? To dlatego, że mogę tylko chcieć, aby turbina wiatrowa miała długie łopaty, ale jeśli moc wyjściowa jest zbyt niska, wybiorę oś poziomą.

: Chichot: nie, nie sądzę, żebym wykroczył poza prawa fizyki !, ale perendev może to zrobić, ponieważ magnesy c potężnej energii są stałe, ale hej, co znajduje rzecz, jest ciche i zrób demonstrację na youtube dla przyjaciół!
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 09/04/11, 14:03

Re, ok. Rozumiem lepiej wybór pionu;) Naprawdę mam nadzieję, że uda ci się coś zrobić, a zwłaszcza poinformuj nas;) o postępach.

cóż, gdyby nie wielkie łopaty, coś mówi mi, że nie spojrzałeś na wzór obliczania mocy odzyskiwanej przez turbinę wiatrową;)

P = 0,15 S (Vcube) powierzchnia S jest powierzchnią zamiatanej pary wzorcowej;) (dla turbiny wiatrowej soapius)


spójrz na wykres u dołu strony;)

http://www.thewindpower.net/forum/sujet1141.html

zrozumiesz, co powiedziałem z CP coef.

I moc dla osi poziomej:

P = 1/2. Ro * S * V3 z ro Wykres: gęstość powietrza (suche powietrze atmosferyczne, około: 1,23 kg / m3 przy 15 ° C i ciśnieniu atmosferycznym 1,0132 bar), S powierzchnia tarczy w metrach² i V prędkość wiatru wm / s


to mówi wam trochę więcej, bo inaczej zrobiliśmy obliczenia dla tego przykładu;).

Po sprzężeniu z generatorem typu perendev nie wiem, nie wiem, ale naprawdę chcę to zobaczyć :) .

W przeciwnym razie masz to jako rozwiązanie również próżniową turbinę wiatrową:


http://www.eolienne-a-depression.fr/ind ... &Itemid=65


szczerze mówiąc, ta turbina wiatrowa bardzo do mnie przemawia, co rozwiązuje wiele problemów :) i jest użyteczny także przy wietrze jako energia elektryczna (pompowanie np. itp.). Jest lekki widok, że generator znajduje się poniżej, więc można wspiąć się wyżej itp. :)

nieźle, prawda

więcej
0 x
MatEA57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 31/03/11, 17:53




przez MatEA57 » 09/04/11, 14:46

Nie ma problemu, umieszczę zdjęcia : Chichot: na forum alternatora ...

Ach tak, z tego, co pokazałeś mi, współczynnik jest w rzeczywistości niższy, to będzie mój duży problem, ponieważ alternator poprosi o moment obrotowy!

Postawię regulator niskiego napięcia, ponieważ chcę zrobić 48v.

Dla wzoru: P = 1/2. rho * S * V3, jeśli 3 z v jest sześcianem, myślę, że zrozumiałem : Chichot:

Mam nadzieję, że osiągnę 15 A na fazę na przewodzie 2 mm!

Spojrzałem na artykuł na temat pustej turbiny wiatrowej, jest to wielkie osiągnięcie i pomysł, ponieważ zaprojektowanie dużych turbin wiatrowych będzie kosztować średnio drogo!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/04/11, 16:52

Bardzo interesujące śmigło próżniowe !!
Muszę przeczytać szczegółowo, aby zrozumieć, znajdując więcej wyjaśnień, ale to było zbyt źle zaniedbywane, zbyt długo !!

Delfiny, rekiny i ptaki radzą sobie znacznie lepiej niż nasze systemy z samoodkształcającymi się powierzchniami przystosowanymi do wirowania w celu ich kontrolowania.

Fizyka śmigieł, wirów i chaosu jest znacznie bardziej złożona niż alternatorów i pozostaje do odkrycia
0 x
MatEA57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 31/03/11, 17:53




przez MatEA57 » 09/04/11, 18:03

: Chichot: dobrze dla układu elementów alternatora mam.

Czy wiesz, jak wiedzieć, czy przekrój drutu jest zbyt duży w porównaniu z gęstością strumienia magnesu?

Magnesy, które mnie interesują, mają maks. 0,7 T w N45

Dedeleco powiedziałeś mi histerezę, rozmagnesowanie magnesu, gdy cewka staje się silnie magnetyczna, możesz dać mi wzory do użycia :?

Przestrzeń będzie wynosić 2 mm dla magnesu przedniego i tylnego cewki, który będzie miał grubość około 1,6 cm.
Magnesy będą miały siłę przeciwną do 2,2 kg na środku cewki.

Znalazłem to:
Obraz

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 153