Wskazówki dotyczące wymiany żarówek (łazienka i kuchnia)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
slowrage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/02/04, 21:51

Wskazówki dotyczące wymiany żarówek (łazienka i kuchnia)




przez slowrage » 29/01/11, 20:08

Witam,

Chciałbym uzyskać porady na temat wyboru oświetlenia / żarówek, ponieważ ze wszystkim, co istnieje dzisiaj, czuję się trochę zagubiony.

Oto dwie sytuacje, w których chciałbym twojej pomocy:

przede wszystkim w kuchni mamy potrójne miejsca (patrz zdjęcie) z żarówkami, które mówią klasycznie. (patrz zdjęcie) Chcielibyśmy zastąpić to oświetlenie czymś, co jest ekonomiczne pod względem zużycia, ale które nadal dobrze się świeci, ponieważ ważne jest, aby dobrze gotować, aby dobrze gotować ^^
Oczywiście możemy zmienić oświetlenie sufitowe w razie potrzeby.
Obraz

Czy w przypadku łazienki byłoby możliwe zastąpienie małej plamki (wydaje mi się, że jest to działanie halogenne) czymś bardziej ekonomicznym i trwałym nieco dłużej niż kilka miesięcy ^^
Obraz

z góry dziękuję za pomoc,

Z poważaniem,

Severin
0 x
język hiszpański
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/11, 22:19




przez język hiszpański » 29/01/11, 21:46

Zadałem już prawie podobne pytanie tutaj:

https://www.econologie.com/forums/conseil-am ... 10383.html

W kuchni i łazience widziałbym chłodną biel.

Żarówki SMD potrójne serca, naprawdę nie są złe przy zużyciu mniejszym niż 4 W, rendering odpowiadający 50 W (dla tych, które testowałem, inne na papierze świecą jeszcze lepiej w 24 diodach LED, ale nie testowałem ) i pod kątem około 150 °

edycja: z mojej strony jest to GU10. Ale w razie potrzeby powinieneś znaleźć odpowiednik.

exple w E27:

Liczba diod LED: 28 SMD
Diody LED z trzema sercami (3 żetony)
Średnica żarówki: 63 mm
Zasilanie: 220 V AC
Wydajność świetlna: 80 watów
Jasność: 633 Lm biały / 610 Lm biały ciepły
Kolor: biały 5200 K ° - ciepły biały 3300 K ° [informacje]
Kąt rozproszenia: 150 °
Żywotność: 50 000 godzin
Zużycie: 5,1 wata
Typ podstawy: E27
Żarówka z osłoną szklaną
Brak promieniowania UV lub podczerwieni
Zapewnienie bezpieczeństwa: CE ROHS
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 30/01/11, 09:36

Cześć powoli

Rozwiązanie bez zmiany lampy sufitowej:

Zakładam, że do gotowania Baza GU10, potrzebujesz mocnego oświetlenia, zwłaszcza, że ​​nie widzisz innych źródeł światła: dlatego polecam diody LED GU10 o mocy co najmniej 3W: https://www.econologie.com/shop/ampoules-led-c-90 w zimnej lub neutralnej bieli: https://www.econologie.com/shop/pack-3- ... p-577.html

możesz łączyć z innymi modelami: https://www.econologie.com/shop/ampoules-led-c-90

Jaka jest podstawa do łazienki? Zakładam MR16?
W takim przypadku SMD może wystarczyć: https://www.econologie.com/shop/ampoule ... p-644.html

W kuchni niektórzy wolą zimną biel od pracy (ale żarówki, które obecnie masz, jeśli halogenowe, są również ciepłe białe). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na blacie dodać neonową świetlówkę w zimnej bieli.

Możesz także przeczytać:
elektryczność-elektronika-informatyka / power-D-Lighting-i-kuchnia-i-wanna-t10070.html
gdzie ma szczegółową metodę obliczania według lumenów i luksów oraz wielkości pomieszczeń (m²)


a także:
elektryczność-elektronika-informatyka / sufit prowadzonych na samoloty-de-praca-kuchnia-t9375.html
https://www.econologie.com/choisir-l-ecl ... -4309.html

ps: inne możliwości tutaj https://www.econologie.com/shop/eclaira ... ique-c-100 (jak płyty lub taśmy led)
0 x
OBY
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 29/10/08, 11:29




przez OBY » 30/01/11, 10:16

Witam,

ze swojej strony mogę tylko doradzić „klasyczne” oświetlenie neonowe.
Rzeczywiście, żarówki LED lub niskie zużycie, to śmieci. Rzeczywiście zużywa mniej, ale cała elektronika pokładowa jest bardzo droga (w CO²) do recyklingu.


Z poważaniem,
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 31/01/11, 10:13

obi76 napisał:ale cała elektronika pokładowa jest bardzo kosztowna (w CO²) do recyklingu.


Utracone !!! „Neon” (to już świetlówka, którą trzeba powiedzieć, neon to szyld sklepu), recykling jest tak samo problematyczny jak żarówka fluorescencyjna ... a ponieważ ich żywotność jest równoważna (z wysokiej jakości fluorescencją). Cóż, to jest kif kif ....

Istnieje statecznik (elektroniczny lub żelazny + rozrusznik) do recyklingu również dla TF ... różnica polega na tym, że jest on zewnętrzny, więc rurkę można wymienić bez statecznika i odwrotnie.

Profesjonalne żarówki fluorescencyjne o określonej mocy (80 W) lub określonym formacie (GX23 patrz electricite-electronique-informatique/consommation-lampes-avec-ampoules-g23-g24-gx24-et-2g-t2125.html ) mają również zewnętrzny balast ...

W przeciwnym razie TF jest naprawdę dobry do gotowania.
0 x
slowrage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/02/04, 21:51

dziękuję




przez slowrage » 31/01/11, 11:55

Dziękujemy za wszystkie bardzo kompletne i precyzyjne odpowiedzi.
Dobre oświetlenie nie jest takie proste ^ _ ^

Chciałbym zadać kolejne pytanie:
mamy również halogeniczne lampy podłogowe w sypialniach / salonie, jak sądzę, bez większego ryzyka, że ​​nie jest to bardzo ekonomiczne ^^

Co możemy tam zrobić? czy są żarówki ekologiczne pasujące do tych latarni, czy powinniśmy kupić nowe? z jakim rodzajem żarówki?

Jeszcze raz dziękuję :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 31/01/11, 12:22

Hej spowolnienie; czy nie byłbyś trochę celowo nie znajdujący? ^^

(Wiem, że jest lepsza niż ergonomia na poziomie sklepu, ale wszystkie strony nie mogą mieć koncepcyjnej prostoty Twittera lub Google ...)

Na tej stronie https://www.econologie.com/shop/eclaira ... ique-c-100

Nastąpi utrata oświetlenia (patrz równoważność mocy), ale należy wiedzieć, że duża część mocy (zależnej od koloru sufitu) 500W halogenu jest „tracona” w suficie na skutek braku odbicia. .

Uwaga należy usunąć lub przestać korzystać z napędu!

W przeciwnym razie przejście na oprawę E27 jest kolejnym możliwym rozwiązaniem.
0 x
OBY
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 29/10/08, 11:29




przez OBY » 31/01/11, 18:21

Christophe napisał:
obi76 napisał:ale cała elektronika pokładowa jest bardzo kosztowna (w CO²) do recyklingu.


Utracone !!! „Neon” (to już świetlówka, którą trzeba powiedzieć, neon to szyld sklepu), recykling jest tak samo problematyczny jak żarówka fluorescencyjna ... a ponieważ ich żywotność jest równoważna (z wysokiej jakości fluorescencją). Cóż, to jest kif kif ....


Witam,

wcale, neon oprócz statecznika, którego nie potrzebujesz wiele ...
żarówka LED, konwersja na 5V wymaga niezbyt małego transformatora, elektroniki sterującej i tam atakujemy w tantalu itp.

Neony do recyklingu, poza proszkiem fosforu (łatwym do odzyskania i recyklingu), nie ma wiele.

Z poważaniem,

EDYCJA: czy faktem jest, że neonówka nie ma plastiku i że jest wypełniona kompaktową świetlówką, a także diodami LED, potwierdza mnie.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 31/01/11, 20:49

obi76 napisał:
Christophe napisał:
obi76 napisał:ale cała elektronika pokładowa jest bardzo kosztowna (w CO²) do recyklingu.


Utracone !!! „Neon” (to już świetlówka, którą trzeba powiedzieć, neon to szyld sklepu), recykling jest tak samo problematyczny jak żarówka fluorescencyjna ... a ponieważ ich żywotność jest równoważna (z wysokiej jakości fluorescencją). Cóż, to jest kif kif ....


Witam,

wcale, neon oprócz statecznika, którego nie potrzebujesz wiele ...
żarówka LED, konwersja na 5V wymaga niezbyt małego transformatora, elektroniki sterującej i tam atakujemy w tantalu itp.

Neony do recyklingu, poza proszkiem fosforu (łatwym do odzyskania i recyklingu), nie ma wiele.

Z poważaniem,

EDYCJA: czy faktem jest, że neonówka nie ma plastiku i że jest wypełniona kompaktową świetlówką, a także diodami LED, potwierdza mnie.


Obi76

Cóż, musisz poszerzyć swoją wiedzę, ponieważ w lampach fluorescencyjnych jest również bardzo zanieczyszczająca rtęć, a elektronika jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku prostej diody elektroluminescencyjnej, która wymaga tylko rezystorów i diod do najprostszych i mały helikopter, który jest również na "neonie" dla najbardziej skomplikowanych!

Nie chcąc cię urazić, jesteś szczególnie negatywny w swoich komentarzach na wszystkie tematy, które właśnie opublikowałeś!

Podnieś trochę pedał, przyjacielu! :|
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
slowrage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/02/04, 21:51




przez slowrage » 03/02/11, 13:52

Christophe> Dziękuję za odpowiedź na temat Hallogenes, tak to prawda, nie wyglądałem zbyt dobrze na stronie, ale chciałem też poznać Twoją opinię eksperta na to pytanie. Myślę, że wezmę 1 do przetestowania i prawdopodobnie będę kontynuował z innymi, jeśli renderowanie jest dobre :)

W przypadku innych nie dyskutuj o tym, czy wpływ komponentów na środowisko jest znaczący, czy nie, konsumenci końcowi myślą przede wszystkim o gospodarce pod względem zużycia energii elektrycznej i renderowania oświetlenia, więc nawet jeśli masz tak czy inaczej nie jestem pewien, czy to zmienia maniery ...

Severin
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181