Stworzenie mechanizmu wytwarzania energii elektrycznej.

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 21/09/03, 10:38

Cześć Yasacha!
Mam ten sam projekt, ale nie znalazłem jeszcze lokalizacji, w której mógłbym go zrealizować, jednak jest to bardzo dobry temat do dyskusji. Jeśli któryś z członków mógłby przekazać nam jakiekolwiek informacje, byłoby wspaniale.

A+
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 22/09/03, 16:21

Przed przystąpieniem do badania wdrożeniowego należy zadać sobie 2 zasadnicze pytania:

1) Czy do wykonania montażu niezbędna jest energia elektryczna dostarczana przez wodę? Tak --> 2)

2) Czy można to zrobić legalnie, czyli mam na myśli: czy grunt należy do Ciebie?

Jeśli 1 i 2 będą pozytywne, kolejne pytania będą następne, jednym z najważniejszych i najbardziej problematycznych jest podłączenie do sieci EdF (ponieważ zakładam, że chcesz odsprzedać prąd), ponieważ dobrze zrozumiesz, że EdF nie mając nic do zysku na decentralizacji energii, nie rozłoży z tego powodu czerwonego dywanu, a nawet powiedziałbym, że nawet zawyży opłatę za tę instalację i będzie stawiał przeszkody na drodze (logiczne, broni swojego befsztyka). Na koniec policzmy zwrot z inwestycji w ciągu 10–15 lat – są to klasyczne liczby dotyczące energii odnawialnych (co zawsze mnie „niepokoiło”... dlaczego zwroty z inwestycji w przypadku tak różnych technologii są takie same?)
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 01/04/04, 11:39

Witam,
Najprościej wydaje mi się zastosowanie albo systemu takiego jak w przypadku turbin wiatrowych, albo takiego jak w przypadku fotowoltaiki do części magazynowania i restytucji, zmienią się tylko mechaniki, ale potrzebujemy trochę więcej informacji na temat oczekiwanej liczby Kw i mocy przepływ rzeki ;)
A jeśli jesteś dobrym majsterkowiczem, istnieją sposoby na znaczne oszczędności podczas robienia : Lol:
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
johann.noel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/04/04, 13:30




przez johann.noel » 28/04/04, 13:53

Mam kilka dokumentów PDF, które dotyczą modyfikacji alternatorów i akumulatorów samochodowych na dobrym poziomie DIY, początkowo są one przeznaczone dla małej energetyki wiatrowej, ale w całości nadają się do małej hydrauliki...

Mogę Ci je przesłać mailem lub musisz znaleźć stronę z której pochodzą (musi się to nazywać "moulinette")

Johann
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/04/04, 23:10

Cześć!

Dziękuję za dokumenty, też jestem zainteresowany i może być interesujące udostępnienie linku wszystkim...
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 30/04/04, 07:43

econology napisał:Cześć!

Dziękuję za dokumenty, też jestem zainteresowany i może być interesujące udostępnienie linku wszystkim...

:P
Cześć, tak, to prawda!!! musisz podać linki, żeby rozwiązać klawiatury (językowe)! <_
A+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 01/05/04, 11:37

Myślę, że tutaj znajdziesz to, czego szukasz:

http://www.mini-eoles.com/

która jest kontynuacją witryny Moulinette (strony Quebecu)

A+
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 01/05/04, 21:36

moje: http://www.smallhydro.ch/français/français.htm :)

możemy tam przeczytać:

W XIX wieku ponad 19 10 małych instalacji hydraulicznych zaopatrywało szwajcarski przemysł i fabryki w energię. W 000 r. w rejestrze praw wodnych widnieje 1914 małych elektrowni wodnych o mocy poniżej 7 MW, z czego 000% miało moc poniżej 10 kW (np. koła wodne i małe turbiny). W XX wieku zagęszczenie sieci elektroenergetycznych, podaż energii produkowanej po korzystnych cenach przez duże elektrownie wodne oraz konkurencja ze strony małych, elastycznych i tanich wytwórców paliw kopalnych doprowadziły do ​​zniknięcia większości małych elektrowni wodnych.

Do tego stopnia, że ​​w 1985 r. działało już jedynie około 1 małych elektrowni wodnych o mocy poniżej 000 MW, z czego około 10 miało moc poniżej 700 kW. Do tego należy dodać ok. 300 instalacji bezpośrednio wykorzystujących energię mechaniczną.

W 1990 r., pod wpływem katastrofy nuklearnej w Czarnobylu i w obliczu zagrożenia globalnym ociepleniem, Szwajcarzy przyjęli w głosowaniu artykuł konstytucji dotyczący energii (art. 24 okties BV). Na tej podstawie w 1991 r. wydano federalne rozporządzenie energetyczne, które określiło nowe warunki ekonomiczne na rzecz energii odnawialnych. W tym samym roku ruszył program działań „Energia 2000”, którego celem jest polityka wsparcia energetyki odnawialnej, będący bezpośrednią konsekwencją tego dekretu. Ten dekret federalny ostatecznie doprowadził do uchwalenia ustawy energetycznej z 28 czerwca 1999 r. (LEne).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 256