EDF Voltalis, to zawdzięczam swoje oszczędności energii

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 14/09/09, 00:16

Dobry wieczór,

Jeśli energia elektryczna została zwolniona z podatku od emisji dwutlenku węgla, być może ma to na celu przeciwdziałanie skrzynkom Voltatis w perspektywie średnioterminowej.

Podatek węglowy był szeroko krytykowany i głoszony jako niesprawiedliwy podatek, ludzie odwrócą się od innych opodatkowanych energii na rzecz energii elektrycznej i mogą nie widzieć już zachęty do umiarkowanej konsumpcji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 14/09/09, 09:36

wczoraj w radiu BFM wywiad z prezesem Voltalis do posłuchania w podcaście BFM (od 14 minuty):
http://www.radiobfm.com/podcast/podcast.php?id=151
0 x
franck.S
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 25/01/09, 14:18




przez franck.S » 15/09/09, 21:02

indy49 napisał:Osobiście nie mam jednoznacznego zdania na ten temat. Z tego powodu nie odpowiedziałem Franckowi.
To powiedziawszy, 2 (?) osoby, które najbardziej zaciekle atakowały tę firmę, nie miały zbytniej obecności w forum (Monique = 1 wiadomość) i nasz emerytowany EDF, myślę, że to było to samo...

W rezultacie nie można mieć opinii opartej na solidnych podstawach....

PS: Przy okazji, Monique, powinniśmy cię zabić czy przemówić do ciebie?


To jest moje zmartwienie. W najgorszym przypadku, nawet jeśli konsument niekoniecznie ograniczy zużycie, ale dzięki tej skrzynce uda mu się uniknąć uruchamiania elektrowni na paliwa kopalne (a więc mniej CO2), to już nie jest źle.

Więc zysk finansowy czy nie, czy planeta jest zwycięzcą z Voltalis?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/09/09, 09:28

Christophe napisał:Cieszę się, że widzę lobbystów z RTE EDF na forums : Chichot:[...]
Ja też, ale bez ironii!
Wydaje mi się interesujące mieć nieco inne światło na ten nie zawsze prosty problem...

Witaj Moniko i witaj!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 17/09/09, 10:38

Hej, myślałam, że odpowiedziałam...

Osobiście nie konsumuję wystarczająco dużo, aby się kwalifikować.
Ale jeśli masz ogrzewanie elektryczne, powinieneś poprosić ich o umowę i zobaczyć, co mówi! Jeśli nie ma oczywistego oszustwa (np. musisz zapłacić, zanim cokolwiek otrzymasz), zrób test... i daj nam znać 8)

frank.S napisał:Więc zysk finansowy czy nie, czy planeta jest zwycięzcą z Voltalis?
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
monique25
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/09/09, 17:49




przez monique25 » 07/10/09, 12:11

Na stronie 3 graficzne wyjaśnienie obrad CRE. Każdy ma swoje zdanie!!!

http://www.cre.fr/fr/content/download/8 ... ges_16.pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 12/12/10, 11:28

Fakt, który idzie „w tym samym kierunku” EDF oczywiście nie próbuje zmniejszyć swojej produkcji = naszej konsumpcji

Ekstremalne zimno: ten ekonomiczny kontrakt, który EDF woli ukrywać

Podczas gdy refren „szczytowego zużycia” i ryzyka „przerwy w dostawie prądu” rozbrzmiewa w kółko, lokalny mieszkaniec zapytał mnie, jakie rozwiązania są dostępne, aby sobie z tym poradzić. Są bardzo proste, ale EDF dobrze je ukrywa.

RTE (Electricity Transport Network), spółka publiczna, która zarządza naszymi dobrymi dostawami, przyjrzała się temu problemowi, czerpiąc inspirację z „polityk realizowanych w przeszłości”. W swoim sprawozdaniu dotyczącym prognoz na rok 2009, na stronie 48, przedstawiono dwa rozwiązania, które moglibyśmy znaleźć sami:

1. zwiększyć podaż
2. niższy popyt.

Ekologicznie nie ma obrazu...

„Pierwszym mechanizmem, jaki pojawił się w historii i nadal najważniejszym z punktu widzenia redukcji mocy, są opcje taryfowe „Peak day shedding”, czyli EJP (powstały w latach 1980. »

(...)

Tylko tutaj służba prasowa EDF mówi mi, że te dwie umowy są „historyczne”, to znaczy, że nie są już sprzedawane, ponieważ zmieniła się polityka cenowa. W rzeczywistości nadal istnieją, o czym świadczy ta strona witryny EDF, ale oczywiście wydano instrukcje, aby o tym nie mówić.

Nalegając na operatora telefonicznego, lokalni mieszkańcy mogli uzyskać tę umowę. Trzeba to po prostu wiedzieć. Nie można jej odmówić, ale nie wolno jej przekazywać. Oficjalnie:

„Tempo zostało zastąpione przez porównywalny system, taryfę w godzinach szczytu/poza szczytem: konsument w momencie podpisywania umowy i zgodnie ze swoimi indywidualnymi wyborami wybiera, jakie będą jego godziny szczytu i znacznie tańsze godziny poza godzinach szczytu. »

(...)


Pełny artykuł: http://www.rue89.com/planete89/2010/12/ ... her-179018
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 13/12/10, 18:09

Jeśli o mnie chodzi, to nawet nalegając i przechodząc do agencji EDF nie udało mi się zdobyć kontraktu Tempo.

„Oni” powiedzieli mi, że moja umowa jest zbyt świeża (przeprowadziłem się w maju 2010) i że tylko „stare” umowy (nie znam terminu) mogą się jeszcze kwalifikować.

Nowe kontrakty (co można rozpoznać po tym, że ich liczba zaczyna się od „6000”) muszą spełniać stawkę „godziny szczytu / godziny poza szczytem”.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171