Płyta izolacyjna do wynajęcia: podwójne zasłony

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Płyta izolacyjna do wynajęcia: podwójne zasłony




przez Christophe » 10/12/10, 16:13

Kierując się wygodą uzyskaną podczas naszego pobytu, wyprowadziliśmy stare zasłony, aby wyposażyć wszystkie pokoje w podwójne zasłony: stare strony zewnętrzne, nowe po stronie wewnętrznej.

Dlatego radzę tylko jedno: wszystkim, którzy nie mają możliwości (wynajem, finanse...) zmiany podwozia: założyć podwójne zasłony.

Zwłaszcza w przypadku wynajmu można je zdemontować i bez problemu zabrać ze sobą... a w przypadku późniejszej zmiany oszklenia, cóż, będzie to plus.


Średniowieczne gobeliny ścienne pełniły nie tylko rolę estetyczną!

Oczywiście wzmocnienie podwójnych zasłon „działa” tylko wtedy, gdy są zaciągnięte, to znaczy w nocy… ale dobrze w okresie zimowym w nocy to nie jest tak naprawdę to, czego brakuje…

Pod względem termicznym idealny odstęp wynosi około 4 cm. Oto jedna z naszych podwójnych zasłon:

Obraz

Więcej szczegółów i wskazówek w temacie: poprawa-izolacji-okien-rolety-zasłony-rolety-t8696.html

ps: to zaskakujące, że żadna oficjalna agencja energetyczna (ademe et cie) nie pomyślała o tym. Stosunek inwestycji/komfortu/zysku jest naprawdę interesujący...
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 10/12/10, 20:09

Dobry wieczór,

tego samego zdania, mam bardzo stary dom i dębowe drzwi wejściowe nie są już hermetyczne i nie chcę ich zmieniać ze względów historycznych.

Wewnątrz ubrałem ją w podwójne zasłony, pierwszą przy drzwiach, z materiału syntetycznego o lekko metalicznym licu, całkowicie nieprzepuszczającego powietrza, drugą, widoczną, z grubej tkaniny o ładnym wyglądzie. Stres podczas przejścia jest niski. Izolacja nie jest idealna, ale znacznie się poprawiła.

Cordialement
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/12/10, 07:35

Witam,
W zakresie tanich izolacji dokonałem przed chwilą zabawnej obserwacji:
Ostatnio ktoś na Econo polecił tapetę winylową.
Położyłem więc rękę na pomalowanych ścianach i na ścianach z winylem.
Różnica jest uderzająca.
(dom z XIX wieku ze starymi masywnymi murami)
Zastanawiam się jednak, czy rzeczywiście wzmocnienie jest aż tak istotne przy ścianach wyłożonych winylem.
W każdym razie kusi mnie, żeby wytapetować wszystkie ściany.
Pozdrowienia.
: Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/12/10, 11:24

cortejuan Domyślam się, że wcześniej próbowałeś zapieczętować drzwi „kiełbaskami z naklejkami”?

lejustemilieu Wydaje mi się, że efekt jest taki sam jak w przypadku zasłony: mniejsze wrażenie zimnej ściany. Ale ponieważ nie zatrzymuje powietrza (albo bardzo mało, jeśli to gruby papier winylowy), więc nie powinien izolować mas.

Jeśli masz czas na przetestowanie: powieś tapetę (prześcieradło lub zasłonę, szybko za pomocą pinezek) na ścianie, na której jeszcze nie położyłeś winylu i opowiedz nam o swoich wrażeniach z winylu. : Idea:

Jeśli zwiększymy grubość tego zawieszenia, otrzymamy termicznie średniowieczny gobelin : Chichot:
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 12/12/10, 11:46

Halo

Christophe : Domyślam się, że już wcześniej próbowałeś zapieczętować drzwi „kiełbaskami z naklejkami”?

Tak, oczywiście, i ze szczotką na dole drzwi. Te rozwiązania są dobre na ościeżnicach w dobrym stanie, moje drzwi są stare, mają nawet pęknięcia, które regularnie uszczelniam, ale które równie regularnie się otwierają (koniunkcja ulewnego deszczu i słońca).

Wróciłem więc do czasów zamków z zasłonami, zatrzymuje powietrze (dwie warstwy) i jest raczej estetyczne.

W rzeczywistości zrobiłem to na wszystkich moich obszarach z dużymi różnicami temperatur i szczerze mówiąc, będąc dalekim od doskonałości, zysk jest zauważalny.

Zapytałem o duże izolowane drzwi, musiałbym sprzedać dom, aby kupić drzwi.

Cordialement
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/12/10, 11:51

Ok, może mówię coś głupiego, ale stara „sklasyfikowana” ościeżnica czy nie można jej naprawić, aby tego uniknąć?

To znaczy zdemontować go (przynajmniej otwór), aby go zaplanować i odpowiednio skorygować ramę, umieszczając niezbędne obciążenia? : Idea:

W przeciwnym razie w twoim przypadku możesz zrobić śluzę od wewnątrz. Moi rodzice umieścili jeden w szkle (dla jasności).
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 12/12/10, 12:07

Witam ponownie,

problem polega na tym, że nie mam ramy... Drzwi są przymocowane bezpośrednio do kamiennej ściany, więc możesz sobie wyobrazić przecieki.

Jeśli chodzi o śluzę powietrzną, całkowicie się zgodzę, jest to prawdopodobnie rozwiązanie, które przyjmę wkrótce i tak jak zrobiłeś to przy użyciu szklanych konstrukcji.

To będzie przyszłe puste portfolio roku 2011...

więcej
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/12/10, 12:10

Ach tak, bez spania...

Ale w tym przypadku nie dałoby się... dodać ramki?
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 12/12/10, 18:48

Dobry wieczór,

tak, bez wątpienia, ale ja się do tego nie nadaję i rzemieślnicy nie będą zachwyceni taką robotą.

Ale twoim pomysłem jest zapamiętanie, dziękuję za tę radę.


Cordialement
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

DRZWI do ocieplenia




przez LOGIC12 » 12/12/10, 20:51

dobry wieczór: nie bardzo trudno zrobić "spanie".
-Weź knagę i przymocuj ją do zamkniętych drzwi, nie dociskając zbyt mocno, nawet z niewielkim luzem.I umieść mały koralik do uszczelnienia. Zrób to po obu stronach i nad drzwiami.

Możesz zrobić bardzo prostą śluzę z kurtyną. Aby nie dopuścić światła, załóż cienką zasłonę, jak ciasno tkany panel okienny. Możesz umieścić dwie nałożone na siebie tkaniny.

Jeśli sufit jest wysoki, nie jest to zbyt praktyczne, wtedy możemy zrobić rygiel z knagi i sklejki i na nim zamocować karnisz.

Duże oszczędności przy niskich kosztach.

Oczywiście, nie usłyszysz tego w Adème.
Ponieważ musisz sprawić, by przemysł działał, ponieważ samochody się nie sprzedają. Ale nie wszyscy mamy dużo pieniędzy, zwłaszcza z powodu ściągania podatków.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 405