Produkcja ciepłej wody z generatora

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/11/10, 20:50

Mówię o balonie przeznaczonym do kotła olejowego, który jest prawie jak balon elektryczny, ale ma w środku dużą wężownicę, która przepuszcza wodę z kotła, więc wystarczy przepuścić przez niego wodę z silnika. z systemem odcinającym, aby uniknąć ochłodzenia balonu w silniku po jego zatrzymaniu

ale widzę nadchodzący problem: tego typu zbiornik wymaga dość długiego czasu pracy kotła, a moc wymiany wężownicy nie jest ogromna

dzięki wymiennikowi będziesz mógł wybrać lepiej

innym rozwiązaniem jest nie magazynowanie ciepłej wody użytkowej, lecz ciepłej wody z silników: dobrze zaizolowany zbiornik pełen wody z silnika, komunikujący się z silnikiem tylko wtedy, gdy jest gorący, miedziana wężownica, przez którą przepływa ciepła woda użytkowa

w tym przypadku ograniczana jest już nie prędkość wymiany silnika ze zbiornikiem, ale maksymalny przepływ ciepłej wody użytkowej

kolejna zaleta brak stagnacji ciepłej wody użytkowej
0 x
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 24/11/10, 22:27

chatelot16 napisał:Mówię o balonie przeznaczonym do kotła olejowego, który jest prawie jak balon elektryczny, ale ma w środku dużą wężownicę, która przepuszcza wodę z kotła, więc wystarczy przepuścić przez niego wodę z silnika. z systemem odcinającym, aby uniknąć ochłodzenia balonu w silniku po jego zatrzymaniu

ale widzę nadchodzący problem: tego typu zbiornik wymaga dość długiego czasu pracy kotła, a moc wymiany wężownicy nie jest ogromna

dzięki wymiennikowi będziesz mógł wybrać lepiej

innym rozwiązaniem jest nie magazynowanie ciepłej wody użytkowej, lecz ciepłej wody z silników: dobrze zaizolowany zbiornik pełen wody z silnika, komunikujący się z silnikiem tylko wtedy, gdy jest gorący, miedziana wężownica, przez którą przepływa ciepła woda użytkowa

w tym przypadku ograniczana jest już nie prędkość wymiany silnika ze zbiornikiem, ale maksymalny przepływ ciepłej wody użytkowej

kolejna zaleta brak stagnacji ciepłej wody użytkowej

Ciekawe magazynowanie ciepłej wody z silnika, z tą różnicą, że mam mały zapas ciepłej wody użytkowej...chyba, że ​​zastosuję termo w którym gorąca woda z pierwszego zbiornika wchodzi a wypływa woda zgromadzona. ..
0 x
Okna jest ludzkim system operacyjny przez komputer.
Linux jest odwrotnie ...
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 25/11/10, 19:26

dobry wieczór
Myślę dokładnie to samo.
Widziałem wymiennik o mocy 3kW do ogrzewania basenu i jest dużo większy (i drogi).


Jeśli więc chcesz odzyskać 10 lub 20 kW, poszukaj na przykład tutaj.

Zobaczyłam ceny i uciekłam! Basen jest na dwa lub trzy lata


oto wymiennik 36 kw, który kupiłem za 100 euro z drugiej ręki, a który musi być wart około 250 nowych
wymiar 172x172x123 przyłącze w 1"1/4
waga 4.2 kg
https://www.econologie.info/share/partag ... Oux5Ek.pdf
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 319