Wszystko o kompostie: przewodnik po kompostowaniu

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Wszystko o kompostie: przewodnik po kompostowaniu




przez Christophe » 22/12/06, 16:31

Kolejna doskonała dokumentacja wyprodukowana przez region Walonii

NIEZAPOMNIANE!
CZEGO UNIKAĆ KOMPOSTOWANIA

Rośliny sadzone jako nasiona oraz owoce niektórych drzew lub krzewów (grabu itp.) ponieważ nasiona nie rozkładają się, dopóki kompost nie osiągnie temperatury 60 °. W przeciwnym razie rozproszyłbyś niechciane rośliny za pomocą kompostu. :zaszokować:

Popiół węglowy: są zbyt bogate w sole mineralne i mają działanie chwastobójcze w kompoście. :zaszokować:


Praktyczny przewodnik po kompostowaniu

Konsumentów trwałe / jak dobrze kompostować odpady-jego-t3892.html

ps: przez pewien czas zastanawiałem się nad uwolnieniem metanu, pod pewnymi warunkami, przez (dużą) stertę kompostu ... na poziomie efektu cieplarnianego czy nie byłoby gorzej kompostować niż spalać??
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 11 / 10, 18: 56, 3 edytowany raz.
0 x
jr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/12/06, 22:18
Lokalizacja: Yvelines




przez jr » 26/12/06, 22:31

podczas produkcji kompostu część materii roślinnej rozkłada się na co2 i metan, które stopniowo przekształcają się w co2. ale ten materiał roślinny jest wytwarzany z atmosferycznego CO2, więc umieszczamy w atmosferze tylko CO2, który był tam wcześniej.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 24/11/10, 18:37

Nie wiem, czy to może być przydatne dla kogoś, w każdym razie dzielę się swoim doświadczeniem. Opublikowałem to samo na forum dedykowane raczej ukierunkowane kompostowanie społeczności / stowarzyszenie miasta.

http://www.reseaucompost.org/forum/

kopiowanie:

Tego lata na terenie prywatnym działaliśmy z suchymi toaletami.
Opróżniamy je w kompostowniku.
Po 2 miesiącach użytkowania, przy średnio 4 osobach, kompostownik był prawie w 80% pełny (około 1 / 2m3) w suchych toaletach.
Wróciłem 3 miesiące później, wynik jest bardzo dobry, może być trochę za suchy. Kompostowanie odbywa się na 3/4, nie pachnie źle.
jest bardzo niewiele robaków, ale dużo drzewice. Prawdopodobnie to oni zdegradowali trociny.
Voila, jeśli cię to kusi .....! :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103