Energia wiatrowa: za lub przed wiatrem?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/03/06, 16:37

Cześć Zac

Kilka lat temu żaglówka, która przybyła z Europy, zakotwiczyła na rzece św. Wawrzyńca i przywieźli mi śmigło generatora
Dowiedzieli się, że pracuję przy śmigłach.
Narzekał na wibracje, wyrównoważyłem i przebudowałem łopatki, zżera je kroplami wody, wadą jest to, że są zrobione zbyt prymitywnie dla ewolucji wysokości dźwięku, a końcówka jest za szeroka, co generuje dużo wirów przy koniec ostrza i co za tym idzie wibracje, po sprawdzeniu miejsca na maszcie żaglówki mogą pojawić się turbulencje, które uszkadzają ostrza
Ciche śmigło powinno być węższe na końcu lub przynajmniej mieć zaokrągloną krawędź natarcia.
Nawet przy dobrym kołysaniu śmigłem musi ono mieć tę samą szerokość na każdej łopatce, szczególnie na końcach.
Moje doświadczenie dotyczy głównie śmigieł metalowych,
Mała łopatka złożona pod kątem 90° na końcu, jak to widzimy w nowych samolotach na końcu skrzydeł, zwiększa to wydajność i eliminuje hałas, szczególnie przy wysokich obrotach
a przede wszystkim daje większą miękkość i mniej wibracji,
Nigdy nie widziałem samolotu śmigłowego bez wibracji.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 04/03/06, 18:07

W każdym razie Zac z sukcesem pokazuje, że energia odnawialna łączy się z niskim zużyciem energii.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

turbin wiatrowych za lub przeciw




przez Denis » 04/03/06, 18:46

witam, niezależne systemy zawsze będą lepiej dostosowane do zwalczania zależności energetycznych; andré, czy widziałeś kiedyś systemy z podwójnymi łopatami zastępujące śruby napędowe na łodzi? to jak 2 wiosła z tyłu (ruchy tam i z powrotem).Widziałem to już na niektórych łodziach.W programie telewizyjnym F widziałem doświadczenie, że ten system (z demonstracją do obsługi) był znacznie mniej energochłonny do napędu.Czy to może bardzo prosty system ma przyszłość? może także po to, by uchwycić inną naturalną siłę… ale widziałem to kilka lat temu
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/03/06, 00:30

Witam Denis

Nigdy nie widziałeś ani nie słyszałeś o tym, żeby wyglądało jak czaszka?

Zostało mi jeszcze wiele rzeczy do zobaczenia i nauczenia się, jeśli dożyję wystarczającego wieku, im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że nie wiemy zbyt wiele...

André
0 x
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24




przez vtajmb » 05/03/06, 05:25

Jak zawsze okazuje się, że priorytetem jest dotarcie do przyczyn, a nie problemu:
- erozja, nie pozwólmy, aby ziemia schodziła w dół, a nie w górę
- ochrona roślin, pobudzanie ich do samoobrony przed walką z chorobami
- marnować, wyrzucać produkty opakowane w zbyt dużych opakowaniach, bawić się w pobliżu bez opakowań przed przystąpieniem do ich eliminacji
- energię, zmniejsz jej zużycie przed utworzeniem nowych źródeł

...i są też inne, podobne przypadki, w których bardziej interesują nas skutki niż przyczyny

dobra niedziela
0 x
JMB
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

turbin wiatrowych, za lub przeciw




przez Denis » 05/03/06, 11:03

cześć andré, tak, to system wiosłowania, zgubiłem nie. W tym pokazie („to nie jest nauka o rakietach”) wyglądało to jak 2 stery, ustawione obok siebie w kształcie prostokąta, kształt można uprościć na modelu demonstracyjnym. , oscylowały w tym samym czasie, a model posunął się do przodu.To program naukowy, dla wszystkich grup wiekowych, który mi się podoba, ponieważ jest przystępny i jednocześnie zaawansowany: w tym temacie problem turbulencji, hałas dla wojska łodzie podwodne.... tyle ciekawych rzeczy do nauczenia się, że nawet nie podejrzewamy, że istnieją, szkoda, że ​​nie pamiętamy naszych poprzednich wcieleń :? Nie powinienem był pisać, przepraszam… : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/03/06, 11:55

cześć Denis i André

Pływałem promami Gironde, które są wyposażone w te systemy (3 na Verdon); jest świetny do manewrowania : Idea: ale pod względem wydajności daleko mu do tradycyjnego śmigła, poza tym, że mają przyzwoite osiągi, są instalowane pionowo pod łodzią :x , co zwiększa ciąg o dobry metr i przy najmniejszym „dotknięciu” wszystko eksploduje. :x Myślę, że ten (bardzo ładny) system, znany od okresu międzywojennego, nie rozwinął się z tych powodów.
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 06/03/06, 13:00

duże lub małe turbiny wiatrowe

są plusy i minusy

pozwól mi wyjaśnić

Mieszkam w małej wiosce liczącej 150 mieszkańców i zamiast słyszeć lub widzieć 15 czy 20 małych turbin wiatrowych, rozsądniej byłoby połączyć fundusze na budowę większej turbiny wiatrowej i zaangażować mieszkańców miasta, którzy niekoniecznie podjęli kroki w celu zbudowania takiego, dzieląc się w ten sposób kosztami i korzyściami (jeśli takie istnieją)
i dla dużych parków planowanych lub przybywających na morze!!!
dlaczego nie, skoro mogą przyczynić się do ochrony i reprodukcji ryb poprzez tworzenie stref zakazu połowów i lęgowisk
Ostatnio edytowane przez rezut 06 / 03 / 06, 14: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/03/06, 13:37

Za też!

Były oceaniczny napisał: [...] Jeśli chodzi o ptaki, wszystkie gigantyczne turbiny wiatrowe, które widziałem, miały stosunkowo niską prędkość obrotową wirnika, a każdy ptak ma wystarczający refleks, aby uniknąć ostrza. Jeśli nie może, to dlatego, że ma poważny problem i równie dobrze mógłby uderzyć w słup, dom,...

Jeśli chodzi o hałas, wcale nie uważam go za niewygodny, ponieważ przy dużym wietrze dochodzi do hałasu otoczenia spowodowanego dość wysokimi przeszkodami. Zapraszam wszystkich, aby zbliżyli się do turbiny wiatrowej, aby to zrealizować.

Jeśli chodzi o prędkość i ptaki, nadal miałbym zastrzeżenie, ponieważ prędkość na końcach łopat może osiągnąć 300 km/h w przypadku dużych turbin wiatrowych przy prędkości wirnika wynoszącej 1/3 obrotu na sekundę. Nie jest jasne, czy ptak zawsze może go uniknąć, tak jak nie unika sokoła wędrownego.
W dalszym ciągu występuje niewielka śmiertelność ptaków w przypadku turbin wiatrowych, ale nie jest to niepokojące w porównaniu z korzyściami dla środowiska wynikającymi z tych systemów.

Co do hałasu, pełna zgoda.

W rzeczywistości główny wpływ turbin wiatrowych ma charakter... psychologiczny i można go porównać do zjawiska „NIMBY”…
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 06/03/06, 14:01

Oczywiste jest, że to nic takiego, jeśli spojrzymy na liczbę ptaków spalonych przez linie wysokiego napięcia, a nawet linie niskiego napięcia, zbyt często widziałem martwe jaskółki rażone prądem.
Nie wzbudzamy tyle kontrowersji, jednak wszyscy widzieliście w swoim życiu martwe ptaki u podnóża słupów energetycznych.
Zatem turbiny wiatrowe to kropla w morzu w porównaniu z tą rzezią.
Mnie osobiście turbiny wiatrowe nie przerażają, przynajmniej mają tę zaletę, że pozwalają nam dostrzec zagrożenie, jakie stwarzają, natomiast elektrownia jądrowa i przewody elektryczne nie stanowią żadnego zagrożenia, jeśli nie wiemy, jak działają i jakie kable zawierać. A właśnie ilość niebezpieczeństwa zawartego w elektrowni lub kablu jest niezmierzona w porównaniu z turbiną wiatrową.
Turbina wiatrowa to nigdy więcej niż mechanizm obrotowy, inaczej jest w przypadku elektrowni, która jest prawdziwą fabryką gazu.

Któregoś dnia to przeczytałem i niestety nie wiem, kto to powiedział; ale podoba mi się ten cytat.
„Nie ma kryzysu energetycznego, jest tylko kryzys ignorancji”
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258