Ekologia khaki w armii amerykańskiej

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Ekologia khaki w armii amerykańskiej




przez freddau » 06/10/10, 22:11

armia USA chce zmniejszyć swoją zależność od paliw kopalnych – w Afganistanie pierwsze operacyjne rozmieszczenie energii odnawialnych

Ponieważ powstańcy coraz częściej atakują amerykańskie konwoje z dostawą paliwa, które przemierzają przełęcz Chajber do Afganistanu, wojsko agresywnie naciska na rozwój, testowanie i wdrażanie energii odnawialnej, aby zmniejszyć potrzebę transportu paliw kopalnych.

W zeszłym tygodniu firma morska z Kalifornii przybyła na surowe odludzia prowincji Helmand, niosąc nowy sprzęt: przenośne panele słoneczne, które można złożyć w pudełka; oświetlenie energooszczędne; osłony namiotów słonecznych zapewniające cień i prąd; Ładowarki słoneczne do komputerów i sprzętu komunikacyjnego.

150 żołnierzy kompanii I, trzeciego batalionu, piątej piechoty morskiej, jako pierwsi zastosuje technologię odnawialną w strefie bitwy, gdzie nowy sprzęt zastąpi olej napędowy i paliwa na bazie nafty, które normalnie wytwarzałyby energię do zasilania ich obozowiska.

...

Po dziesięciu latach prowadzenia wojen w odległych zakątkach globu, gdzie paliwo nie jest łatwo dostępne, wyżsi dowódcy zaczęli postrzegać nadmierną zależność od paliw kopalnych jako duże ryzyko, a technologie odnawialne – które w ciągu ostatnich kilku lat stały się bardziej niezawodne i tańsze lat – jako dająca potencjalną odpowiedź. Te nowe rodzaje energii odnawialnej stanowią obecnie jedynie niewielki procent energii wykorzystywanej przez siły zbrojne, ale dowódcy wojskowi planują szybko zwiększyć ich wykorzystanie w ciągu następnej dekady.

(...)


http://www.nytimes.com/2010/10/05/scien ... ml?_r=1&hp

http://contreinfo.info/
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 06/10/10, 22:12

Bardzo mi się podoba ta informacja..
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 181