Informacje dotyczące modyfikacji R25

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Nikobur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 23/02/06, 09:19




przez Nikobur » 25/02/06, 18:14

Zgadzam się z André co do tego, że wtrysk jest logicznie dozowany tak, aby uzyskać mieszankę 1/15... zdarza się to rzadko, z wyjątkiem ostatnich wtrysków i to nie sonda lambda oblicza masę połkniętego powietrza przy silniku jest to albo przepływomierz powietrza (np. 205 GTI) albo sonda podłączona tuż przed kolektorem przepustnicy (losowo R25 GTX!)

sonda lambda stosowana jest w samochodach z katalizatorem w celu informowania BSI o wydzielających się gazach, niektóre modele (prawdopodobnie wszystkie obecnie) są wyposażone w sondę przed katalizatorem... i za katalizatorem, aby wiedzieć, czy spełnia swoją rolę prawidłowo : Wink:
0 x
gil67
x 17




przez gil67 » 25/02/06, 19:02

Do dozowania mieszanki montowana jest sonda lambda, ponieważ katalizator pracuje tylko w określonym zakresie dozowania.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/02/06, 19:12

Witam,
Sondy czujnika tlenu pojawiły się w samochodach na długo przed katalizatorami i są stosowane od końca lat 70. w Ameryce Północnej.
Na długo przed pomiarem masy Air Flow na początku przetworzyliśmy wgłębienie kolektora MAP na sygnał napięciowy.
i wielu kierowców wyścigowych stosuje tę zasadę zamiast masy przepływu powietrza, ale stosunek jest określany na podstawie sygnału wyjściowego komputera, który wynosi 0,45 wolta naprzeciwko sondy tlenowej
gdy napięcia są zrównoważone, wtryskiwacz znajduje się w punkcie sterowania. Taka jest zasada wszystkich przemysłowych przyrządów do kontroli pętli: odniesienie, sygnał, a gdy całość wynosi zero, wszystko w sterowaniu jest w równowadze.
Katalizator nie ma nic wspólnego z sondą, ważny jest stosunek, bo katalizator może zjeść.
Uruchom swój pojazd na benzynie lotniczej 100LL, zobaczysz, co stanie się z katalizatorem po 3000km, kierowcy wyścigowi pozbywają się katalizatorów i pracują ze specjalnymi sondami lambda,

André

André
0 x
gil67
x 17




przez gil67 » 26/02/06, 08:45

witam,
to wszystko tak, sonda dopuszcza stosunek. Miałem na myśli to, że sonda chroniła kota, mierząc stosunek.
Wydaje mi się, że paliwo do samolotu musi być trochę droższe od paliwa do samochodu.

Zamierzam też usunąć mój katamaran z mojego Porsche 944 turbo, ale nie powinieneś tak mówić. Co to za sonda? Wiem, że czasami stosujemy sondy działające liniowo, pamiętam dokładniej zasadę wykorzystania sygnału...

Czy kiedykolwiek napisałeś książkę?

Gil
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97