Termografia i dmuchawy

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 17/08/10, 18:59

dedeleco napisał:Ten typ domu jest niezgodny z ptakiem burzowym, ponieważ śpi z otwartym oknem nawet w zimie !!
Niezgodny ze wszystkimi licznymi klostrofobami.
Moim zdaniem przesuwa się zbyt daleko, aby usunąć najmniejszy ślad przepływu powietrza zamiast gromadzić ciepło lata na ziemi na zimę, co może zapewnić wystarczającą ilość energii i uniknąć uszczypnięcia w domach bardzo dobrze izolowany ..
Ponadto utrzymanie tego uszczelnienia musi być w długim okresie kosztowne.



Jestem wystarczająco dobry, aby zajmować się magazynowaniem, ale po co zawracać sobie głowę systemami grzewczymi, skoro nie można ogrzewać i nie PŁACIĆ.????


Izolacji NIGDY nie jest za dużo.


Wydajny sprzęt w nieizolowanym domu byłby porównywalny z nowym kranem wpływającym do nieszczelnego wiadra.


to zawsze najbardziej opłacalne!
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 17/08/10, 19:11

dla Christophe'a (i innych)

Jestem w trakcie tworzenia sprzętu do testu Blowerdoor, mam dom 76, dość dobrze izolowany w porównaniu do czasu, ale nie w porównaniu z moimi kryteriami.

zakupiłem więc wentylator przemysłowy (12m200/h) i zabieram się za wykonanie drzwi.
Wypożyczę maszynę do dymu, znajdę wędzarnię pszczelarza, jedną lub dwie bomby dymne i podniosę ciśnienie w domu.


Zbyt wiele razy mieszkałem w domach pełnych wilgoci, zimna i drogich.

Mam już w domu VMC DF dla tych, którzy boją się braku powietrza.

dla zainteresowanych suma wycieków z "normalnego" domu odpowiada wartości stale otwartego okna!!!!!
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 17/08/10, 19:33

antoinet111 napisał:Izolacji NIGDY nie jest za dużo.


Jednak układanie izolacji o grubości 10 m lub 100 m nie jest zbyt przydatne, prawda? Gdzie jest optymalnie?

Wypuszczanie niewielkiej ilości ciepła lub nie przepuszczanie ciepła słonecznego (światła lub biomasy), które i tak jest tracone, jaka jest różnica?

Za 2000 € mogę kupić 5 paneli termicznych o powierzchni 3 m2 lub 15 m2 o mocy 9 kW i w ten sposób wyprodukować całą ciepłą wodę użytkową i znaczną część ogrzewania.

Czy lepiej te 2000€ wykorzystać w ten sposób czy w ociepleniu 100m2 przy cenie 20€/m2?

Izolacja nie zmieni kosztu ciepłej wody, na przykład...
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 17/08/10, 21:45

bernardd napisał:Izolacja nie zmieni kosztu ciepłej wody, na przykład...

Ani zużycie mojego samochodu... Nic do zobaczenia...


bernardd napisał:Wypuszczanie niewielkiej ilości ciepła lub nie przepuszczanie ciepła słonecznego (światła lub biomasy), które i tak jest tracone, jaka jest różnica?


Co oznacza to zdanie?


maksimum osiąga się, gdy tracimy tylko taką ilość ciepła, jaką dom może wytworzyć w sposób naturalny, poprzez całkowite ciepło uwolnione przez życie mieszkańców i wkłady pasywne.

Należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną dane, a mianowicie zwrot z inwestycji w materiały.

Nie ma sensu brać szalonych przykładów, to nie jest zbyt spójne.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 17/08/10, 23:36

antoinet111 napisał:
bernardd napisał:Izolacja nie zmieni kosztu ciepłej wody, na przykład...

Ani zużycie mojego samochodu... Nic do zobaczenia...


Wtedy nie wyraziłem się wystarczająco jasno? Jeśli masz 2000 do zainwestowania, inwestycja w 15m2 termicznych paneli słonecznych pozwoli Ci zaoszczędzić wszystkie wydatki na ciepłą wodę i znaczną część zużycia ogrzewania.

Izolacja pozwoli zaoszczędzić jedynie niewielką część kosztów ogrzewania (strat) przez niewielką część roku (w zależności od lokalizacji).


antoinet111 napisał:
bernardd napisał:Wypuszczanie niewielkiej ilości ciepła lub nie przepuszczanie ciepła słonecznego (światła lub biomasy), które i tak jest tracone, jaka jest różnica?


Co oznacza to zdanie?


Oznacza to, że niewykorzystywanie światła słonecznego, czyli wolnej biomasy będącej naturalnym magazynem światła słonecznego, również jest marnotrawstwem.


antoinet111 napisał:maksimum osiąga się, gdy tracimy tylko taką ilość ciepła, jaką dom może wytworzyć w sposób naturalny, poprzez całkowite ciepło uwolnione przez życie mieszkańców i wkłady pasywne.


co masz na myśli mówiąc wkład pasywny? Jeśli rzeczywiście są to wszystkie możliwe zyski energii słonecznej, zgadzam się, że jest to idealne rozwiązanie dla domu.

Ale niekoniecznie jest to ideał finansowy.

antoinet111 napisał:Nie ma sensu brać szalonych przykładów, to nie jest zbyt spójne.


Co jest szalone? Próbuję wziąć konkretny przykład w przystępnej cenie. Wydatek 2000 € wydawał mi się rozsądny i jest raczej opłacalny, jeśli pozwala zaoszczędzić 2000 l oleju opałowego lub 20000 3 kWh energii elektrycznej w ciągu XNUMX lat.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 18/08/10, 18:36

obliczenia zostały już wykonane, nie chcę ich szukać ani przerabiać.




...
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/08/10, 19:49

Zabawa
każdy ma swoją filozofię, swoje optymalne rozwiązanie, czy to w ideale swojego mózgu, czy w portfelu!!
To optymalne zmienia się w zależności od wyboru czasu amortyzacji i żywotności oraz napraw sprzętu!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 18/08/10, 20:42

antoinet111 napisał:obliczenia zostały już wykonane, nie chcę ich szukać ani przerabiać.


Dokonano wielu obliczeń... Do jakich obliczeń się odwołujesz?

Ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić, dostosowując je do nowych warunków.
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 18/08/10, 20:43

dedeleco napisał:Zabawa
każdy ma swoją filozofię, swoje optymalne rozwiązanie, czy to w ideale swojego mózgu, czy w portfelu!!
To optymalne zmienia się w zależności od wyboru czasu amortyzacji i żywotności oraz napraw sprzętu!


Oczywiście obliczenia to tylko szczegół, liczą się warunki porównania.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy




przez tigrou_838 » 19/08/10, 12:19

aby reagować bardzo szybko i nie wchodzić w tryb obliczeń, który został już wcześniej wykonany.

najpierw zaizoluj, a potem połóż kolektory słoneczne, w ten sposób wygrywasz pod każdym względem.

tylko jedno, ogrzewanie nie ma sensu, jeśli całe ciepło ucieka z budynku lub są wszędzie dziury wentylacyjne, trzeba zachować jak największą logikę.

Tak właśnie było w przypadku znajomego, który w domu o powierzchni 1980m140 z 2 roku, dość słabo ocieplonym, chciał za kwotę 20000 XNUMX euro zainwestować w ogrzewanie podłogowe wykorzystujące energię słoneczną.

po mojej wizycie i mojej logicznej radzie jest bardzo szczęśliwy, że za jedyne 3000 euro udało mu się bardzo dobrze zaizolować swój dom od zewnątrz, plus poddasze, i teraz czuje różnicę w cieple w domu i za te pieniądze pozostało kupić prius od T"tilt"

Tigrou
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 325