Innowacja: obrotowy silnik spalinowy MYT

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 02/09/06, 19:17

Christophe napisał:Witam,
Zwłaszcza przystanek !! Uh ... co to za "rzeczy" (rodzaj iskier ???) które pojawiają się gdy silnik pracuje ??? Może jakiś hałas na wideo?


Arf, powiedz tak, mówisz mi, że jestem paranoikiem!

Iskry, no cóż, to eksplozje, czy widziałeś kiedyś silnik z wolnym wydechem?
Tam blok obraca się wokół wału korbowego.
Zauważysz, że mężczyzna w bieli nosi hełm z redukcją szumów, drugi mężczyzna, najwyraźniej woli uszkodzić błony bębenkowe.
Na stanowisku testowym znajduje się płyta, a dwie osoby są ukryte za tą płytą, co dokładnie chroni ich przed gorącem wybuchów.

Co do silnika przeciągającego, nic dziwnego, czy kiedykolwiek widziałeś hamulec tokarski?
Może być hamulec.

Bez planów nie można posunąć się zbyt daleko w kierunku technologii zastosowanej w tym urządzeniu.

Nie jestem ekspertem od analizy wideo, ale też nie zadzieraj ... Myślę, że mamy prawo uwiarygodnić te osoby.
0 x
Malerine2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 16/07/10, 07:51




przez Malerine2 » 19/07/10, 16:44

Cześć, chciałem ponownie aktywować ten post.
Rzeczywiście odkryłem mit dwa tygodnie temu, szukając informacji o silniku kulowym Wintherthur.
dlaczego szukałem tych informacji, ponieważ od 5 lat szukam sponsora dla własnego silnika. co ku mojemu zaskoczeniu przypomina MYT,
w rzeczywistości ich silnik i mój są podobne do oleju napędowego z benzyną. Mianowicie, że w moim przypadku również jestem w czystej rotacji, z drugiej strony wszystko obracam i nie mam fazy zatrzymania, jak wiedzą. i biorąc pod uwagę moje postępy teoretyczne, częściowo rozwiązuję wiele problemów, z którymi się spotykam, ale bądźcie szczerzy, jeśli nie potrafię odpowiedzieć z całą pewnością.


Z drugiej strony, w przeciwieństwie do nich, nie mam możliwości wyprodukowania swojego prototypu, a jako nieliczni ludzie, z którymi rozmawiałem o tym, zawsze odpowiadali mi „ceptyczkiem”, przyznaję, że mnie to irytuje, zwłaszcza gdy widzę, że laboratorium zrobiło duże postępy w zakresie tego techno.

Dzisiaj, gdyby ktoś mógł mi pomóc, byłoby naprawdę fajnie (na przykład wskaż kontakty)

W przeciwnym razie krótka prezentacja
Jestem inżynierem francuskim, ale pracuję w Szwajcarii od 3 lat.
Mam proto samochodu, silnik i dwa trzy inne szanse, ale zawsze bp finansów.
Mam nadzieję, że ktoś wznowi dyskusję.
Cordialement

Obraz
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182