Stowarzyszenie ekonologiczne: cele, środki i funkcjonowanie

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 22/02/10, 16:43

W końcu otrzymałem dokumenty z banku!

Oto IBAN konta:

IBAN: FR7642559000814102001504245
BIC: CCOPFRPPXXX

Pracuję nad konkretną stroną dla stowarzyszenia, która będzie dostępna online przez kilka następnych dni...ciąg dalszy nastąpi!

ps: chętni mogą już wpłacać/wpłacać przelewem. W komunikacie podaj (co najmniej) swoje nazwisko/imię i pseudonim.
0 x
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 18/06/10, 15:09

Christophe napisał:W końcu otrzymałem dokumenty z banku!

Oto IBAN konta:

IBAN: FR7642559000814102001504245
BIC: CCOPFRPPXXX

Pracuję nad konkretną stroną dla stowarzyszenia, która będzie dostępna online przez kilka następnych dni...ciąg dalszy nastąpi!

ps: chętni mogą już wpłacać/wpłacać przelewem. W komunikacie podaj (co najmniej) swoje nazwisko/imię i pseudonim.


Hi Christopher,
Niestety, ku mojemu wielkiemu niezadowoleniu, poświęcam bardzo mało czasu na ekonologię, ale jest tak wiele tematów, które mnie interesują, że za każdym razem, gdy chcę się zaktualizować, rujnuję sobie dzień!
Cóż, przejdźmy do faktów: gdzie jest stowarzyszenie, czy jest strona podsumowująca cele, które wyznaczyłeś, na której mogę szybko zrozumieć trwające prace, czy istnieje sposób, aby dołączyć do kolejki / Paypal lub CB, czy zawsze trzeba wysłać czek?
Czy odliczenie podatku ma miejsce we Francji?
Żadnego pisania, żadnego pisania, jeśli zadaję te wszystkie pytania, to po prostu jestem bardzo zainteresowany. : Lol:
Wreszcie, chciałbym zaproponować albo na forum, w ramach assoc lub obu, wspólny rozwój multidyscyplinarnego elektronicznego systemu wtrysku, który umożliwia pilotowanie PMC, eksperymentu Meyera lub dowolnego innego wtrysku, ze sprzężeniem na komputerze, aby umożliwić zainteresowanie ustawienia do pomiaru. Zrobiłem specyfikację funkcjonalną, ale nie jestem w stanie zaprojektować obwodów!
Tutaj, czekam na twoje wieści, do zobaczenia wkrótce,
Jean-Christophe
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 18/06/10, 19:06

jcf napisała:Hi Christopher,
Niestety, ku mojemu wielkiemu niezadowoleniu, poświęcam bardzo mało czasu na ekonologię, ale jest tak wiele tematów, które mnie interesują, że za każdym razem, gdy chcę się zaktualizować, rujnuję sobie dzień!


"trochę" o tym wiem... :D

jcf napisała:Cóż, przejdźmy do faktów: gdzie jest assoc?


Cóż, póki co niewiele nowego, brakuje nam trochę rąk...wreszcie głowy...Oficjalnie jest nas 4 członków! Ale przyznam, że trochę się przeciągam z uruchomieniem „rekrutacji”! (ale teraz mam "dobry powód"...)

jcf napisała: czy istnieje strona podsumowująca cele, które sobie wyznaczyłeś, na której mogę szybko zrozumieć postęp prac,


Powstaje strona (właściwie ministrona) (wiem, że się spieszę!!), ale oto podsumowanie konkretnych celów, które mamy/będziemy/chcemy rozwijać/rozpowszechniać:

Niewyczerpująca lista konkretnych działań (z wyłączeniem debaty i przekazywania informacji) przeprowadzonych wokół forum https://www.econologie.com/forums/
Aby uzyskać referencje: https://www.econologie.com/forums/search.php

Wszystkie te działania zostały przeprowadzone bez żadnej pomocy finansowej ani dotacji i przez wolontariuszy!

Testy na MPG Caps (dodatek podobno cuda w postaci tabletek sprzedawanych „pod maską”) oraz podkreślenie szczerze przekupnego aspektu afery i zbyt skromnych wyników produktu.

Przekształcenie (starego) tradycyjnego palnika olejowego w palnik z niebieskim płomieniem, co umożliwiło zrozumienie korzyści płynących ze spalania pary wodnej (przeniesienie na pojazdy)

Bardzo ważna praca (od 2003 roku) nad wtryskiem wody do silników cieplnych (redukcja zużycia i 70% spalin). Projekt natychmiastowej wytwornicy pary. Montaże wykonane przez kilka ratuszów (Vitry sur Orne) i Radę Generalną Mozeli. Edycja łatwa do przeniesienia do CUS / CTS, jeśli chcą! Liczne odniesienia medialne (w tym wiadomości telewizyjne).

Uruchomienie projektu Laigret mającego na celu stworzenie prawdziwego oleju syntetycznego (o właściwościach zbliżonych do oleju naturalnego) poprzez działanie Perfringens na kwasy tłuszczowe (odpady).

Wykazanie skuteczności odrobiny (5 do 8%) SP95 w oleju napędowym w celu zmniejszenia zanieczyszczenia i zużycia

Demonstracje sprawności różnych zaworów EGR pojazdów demontowanych jako wsparcie

Analiza i demistyfikacja silników „grawitacyjnych” lub ponadjednostkowych

Zapewnienie narzędzi obliczeniowych do izolacji, bilansów energetycznych dla oszklenia, porady dotyczące wyboru energii itp.

Rozważania na temat znaczących domów buforowych (mamy dom z buforem wodnym o pojemności 70 000 litrów)

Niektóre trwające projekty:

Konstrukcja do masowej produkcji przez połączenie pochodni wodnej (poprzez elektrolizę wody w celu uniknięcia użycia gazu w butlach, takiego jak acetylen)

Zaprojektowanie i wykonanie zestawu wtrysku wody sterowanego komputerem pojazdu

Pomoc dla gminy w Ile de France w zagospodarowaniu 350 hektarów ekobudownictwa


jcf napisała:Czy istnieje sposób na dołączenie online / Paypal lub CB, czy zawsze trzeba wysłać czek?


Jeszcze nie, wszystko musi być zrobione w formie "papierowej", chcemy to uruchomić "płynnie" (nigdy nie zarządzaliśmy stowarzyszeniem, więc nie chciałbym mieć setek członków z dnia na dzień...)

jcf napisała:Czy odliczenie podatku ma miejsce we Francji?


A priori tak, ponieważ jest to stowarzyszenie. 1908, ale trzeba to potwierdzić. W przypadku członkostwa za 18 € nie sądzę, aby odliczenie podatkowe było priorytetem...

jcf napisała:Żadnego pisania, żadnego pisania, jeśli zadaję te wszystkie pytania, to po prostu jestem bardzo zainteresowany. : Lol:


Masz do tego prawo! Skorzysta na tym każdy czytelnik!

jcf napisała:Wreszcie, chciałbym zaproponować albo na forum, w ramach assoc lub obu, wspólny rozwój multidyscyplinarnego elektronicznego systemu wtrysku, który umożliwia pilotowanie PMC, eksperymentu Meyera lub dowolnego innego wtrysku, ze sprzężeniem na komputerze, aby umożliwić zainteresowanie ustawienia do pomiaru. Zrobiłem specyfikację funkcjonalną, ale nie jestem w stanie zaprojektować obwodów!


Więc musisz się skontaktować Capt_Maloche (jest to...sekretarz stowarzyszenia) i pracuje nad elektrolizą dla "chalum-eau" (nie trać jednak czasu na Meyera) i dąży, z słoń, do wykonania elektronicznego zestawu do wtrysku.

Oto 2 odpowiednie tematy (między innymi):

https://www.econologie.com/forums/fabricatio ... t3170.html
https://www.econologie.com/forums/injection- ... t5926.html

Aby uzyskać resztę i więcej szczegółów, przeprowadź wyszukiwanie za pomocą odpowiednich słów kluczowych: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 21/06/10, 21:40

Cześć Christophe, dziękuję za długą odpowiedź!

Christophe napisał:
jcf napisała:Cóż, przejdźmy do faktów: gdzie jest assoc?


Cóż, póki co niewiele nowego, brakuje nam trochę rąk...wreszcie głowy...Oficjalnie jest nas 4 członków! Ale przyznam, że trochę się przeciągam z uruchomieniem „rekrutacji”! (ale teraz mam "dobry powód"...)

Dobry powód? Masz na myśli minibout? Gratulacje i powodzenia w nocy, jeśli to wszystko, -P

jcf napisała: czy istnieje strona podsumowująca cele, które sobie wyznaczyłeś, na której mogę szybko zrozumieć postęp prac,


Niewyczerpująca lista konkretnych działań (z wyłączeniem debaty i przekazywania informacji) przeprowadzonych wokół forum https://www.econologie.com/forums/
Aby uzyskać referencje: https://www.econologie.com/forums/search.php

Wszystkie te działania zostały przeprowadzone bez żadnej pomocy finansowej ani dotacji i przez wolontariuszy!

Testy na MPG Caps (dodatek podobno cuda w postaci tabletek sprzedawanych „pod maską”) oraz podkreślenie szczerze przekupnego aspektu afery i zbyt skromnych wyników produktu.

Przekształcenie (starego) tradycyjnego palnika olejowego w palnik z niebieskim płomieniem, co umożliwiło zrozumienie korzyści płynących ze spalania pary wodnej (przeniesienie na pojazdy)

Bardzo ważna praca (od 2003 roku) nad wtryskiem wody do silników cieplnych (redukcja zużycia i 70% spalin). Projekt natychmiastowej wytwornicy pary. Montaże wykonane przez kilka ratuszów (Vitry sur Orne) i Radę Generalną Mozeli. Edycja łatwa do przeniesienia do CUS / CTS, jeśli chcą! Liczne odniesienia medialne (w tym wiadomości telewizyjne).

Uruchomienie projektu Laigret mającego na celu stworzenie prawdziwego oleju syntetycznego (o właściwościach zbliżonych do oleju naturalnego) poprzez działanie Perfringens na kwasy tłuszczowe (odpady).

Wykazanie skuteczności odrobiny (5 do 8%) SP95 w oleju napędowym w celu zmniejszenia zanieczyszczenia i zużycia

Demonstracje sprawności różnych zaworów EGR pojazdów demontowanych jako wsparcie

Analiza i demistyfikacja silników „grawitacyjnych” lub ponadjednostkowych

Zapewnienie narzędzi obliczeniowych do izolacji, bilansów energetycznych dla oszklenia, porady dotyczące wyboru energii itp.

Rozważania na temat znaczących domów buforowych (mamy dom z buforem wodnym o pojemności 70 000 litrów)

Niektóre trwające projekty:

Konstrukcja do masowej produkcji przez połączenie pochodni wodnej (poprzez elektrolizę wody w celu uniknięcia użycia gazu w butlach, takiego jak acetylen)

Zaprojektowanie i wykonanie zestawu wtrysku wody sterowanego komputerem pojazdu

Pomoc dla gminy w Ile de France w zagospodarowaniu 350 hektarów ekobudownictwa

Oouh, część znałem, ale między innymi wbiłem w dom 70 klitr!!!
Christophe napisał:
jcf napisała:Czy odliczenie podatku ma miejsce we Francji?


A priori tak, ponieważ jest to stowarzyszenie. 1908, ale trzeba to potwierdzić. W przypadku członkostwa za 18 € nie sądzę, aby odliczenie podatkowe było priorytetem...

Hihi, myślę, że we Francji jest rok 1901 i nie byłbym zaskoczony, gdyby Belgowie zrobili odpowiednik w 1908!
Ok, jeśli chodzi o odliczenie podatku, to dlatego, że myślałem, że włożę więcej niż 18, aby załatwić sprawę, ale zacznę od 18, a kiedy wszystko się zacznie, włóż więcej.

Christophe napisał:
jcf napisała:Żadnego pisania, żadnego pisania, jeśli zadaję te wszystkie pytania, to po prostu jestem bardzo zainteresowany. : Lol:


Masz do tego prawo! Skorzysta na tym każdy czytelnik!

[Ciach]
Więc musisz się skontaktować Capt_Maloche (jest to...sekretarz stowarzyszenia) i pracuje nad elektrolizą dla "chalum-eau" (nie trać jednak czasu na Meyera) i dąży, z słoń, do wykonania elektronicznego zestawu do wtrysku.

Oto 2 odpowiednie tematy (między innymi):

https://www.econologie.com/forums/fabricatio ... t3170.html
https://www.econologie.com/forums/injection- ... t5926.html

Dobra, zajmę się tym!
Jeszcze raz dziękuję i dziękuję również za wszystko, co dla nas robisz, ta strona jest naprawdę moim punktem odniesienia!
Jean-Christophe
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 24/06/10, 13:43

jcf napisała:Hihi, myślę, że we Francji jest rok 1901 i nie byłbym zaskoczony, gdyby Belgowie zrobili odpowiednik w 1908!


Cóż, nie, to francuskie stowarzyszenie (wskazane powyżej: w pierwszej wiadomości https://www.econologie.com/forums/associatio ... t8916.html ), ale pod reżimem Alzacji i Mozeli (a więc 1908). Dla członków i widzianych z zewnątrz nic w działaniu nic się nie zmienia w porównaniu ze stowarzyszeniem. 1901 .... gdyby nie aspekt podatkowy (bardziej korzystny, bo możemy już zwolnić z podatku, patrz poniżej, podczas gdy stowarzyszenie z 1901 r. musi spełnić określone kryteria!)

jcf napisała:Ok, jeśli chodzi o odliczenie podatku, to dlatego, że myślałem, że włożę więcej niż 18, aby załatwić sprawę, ale zacznę od 18, a kiedy wszystko się zacznie, włóż więcej.


Oto, co jest zwolnione z podatku (pod pewnymi warunkami):

Darowizny kwalifikują się do ulgi podatkowej:
- w gotówce (gotówka, czeki)
- w naturze (stół, krzesło, sprzęt komputerowy itp.)
- wydatki poniesione przez wolontariuszy
- wyraźnej rezygnacji z dochodów lub produktów
- składki


A jeśli chodzi o te warunki, oto, co konkretnie mówi lokalne prawo ”warunki, jakie należy spełnić, aby wystawiać kwity podatkowe osobom fizycznym":

Obraz

Więc jeśli dobrze czytam i rozumiem, a biorąc pod uwagę naszą działalność (naukową, kulturalną, edukacyjną...) rzeczywiście przysługuje nam zwolnienie podatkowe do 66%.

Pełny dokument: https://www.econologie.info/share/partag ... nIJyYJ.pdf
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 25/06/10, 02:48

dobry wieczór

wśród członków założycieli są m.in Lietseu, jestem dość zdziwiony, od 10 maja nie pojawił się w serwisie, czy ktoś ma o nim jakieś wieści.

Z góry dziękuję. Wiem, że ta wiadomość jest nie na temat, ale nie chciałem, żeby zaginęła w próżni ekonologii.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 25/06/10, 12:41

tak

wydaje mi się, że zajmował się pogrzebem swojej siostry

wkrótce powinniśmy go znowu zobaczyć
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 26/06/10, 01:59

dobry wieczór

Dziękuję za te informacje, bardzo mi przykro z powodu nieszczęścia, które go dotyka i wysyła mu moje przyjaźnie przez ciebie.

Jeff
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 267