ciągniki Testowanie Pantone SPAD doping wody?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 08/02/06, 08:14

Cierpliwość, na pewno będziesz mieć wyniki, to jest obowiązkowe.
Zastanawiałem się nad jedną rzeczą: w przemyśle często używają suchej pary uzyskanej po podgrzaniu mokrej pary do wykorzystania w destylacji.
Czy nie byłoby możliwe stworzenie wstępnego reaktora do suszenia pary przed wejściem do głównego reaktora? Wciąż wymagałoby to bardzo żmudnych odchyleń w spalinach, ale myślę, że pomysł należy zbadać.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 08/02/06, 22:56

cześć lau

Najwyraźniej, jeśli dobrze zrozumiałem, André już zasugerował, że para nie powinna być zbyt sucha,
że muszą to być mikrokropelki, nawet jeśli muszą być małe

Nie wiem, ale kiedy testujemy, co się właściwie dzieje, mgła lub sucha para przy wejściu do reaktora?
Skąd wiesz

Jeśli chcesz mieć pewność, że przepłynie sucha para, konieczne jest, aby rura wokół pręta była dłuższa przed nią
Zbliżająca się do trzonu mokra para może wyschnąć na sucho

pytanie brzmi: czy cząsteczki suchej pary, które są już od siebie oddzielone, mogą zostać zjonizowane lub pęknięte przez tarcie w reaktorze? może nie muszą się od siebie oddalać wraz ze wzrostem temperatury

lub w mikro kroplach wody, nagrzanych bardzo nagle, cząsteczki rozdzielają się tak nagle, jak szybkowar, który eksplodowałby, ale w przegrzanej atmosferze

dwie cząsteczki, które następnie rozdzielą się w kierunku długości reaktora, nie będą miały wpływu
ale jeśli rozdzielą się w kierunku promieniowym w stosunku do reaktora, wówczas odbijają się rykoszetem między prętem a rurką z taką gwałtownością, która może się zdarzyć

Wyobraźmy sobie piłki do ping ponga
jedna kula = H2O

Sucha para: kulki należy trzymać oddzielnie od siebie (w odległości, która rośnie proporcjonalnie do temperatury)

wydmuchujemy objętość tych kulek w ciasnym miejscu
po prostu odchodzą od siebie, jeśli założymy wzrost temperatury

Mokra para: mamy małe wiązki piłek

dmuchamy ...
przybywających na korytarz, eksplozja małych paczek we wszystkich kierunkach

z szybkością kule, które przechodzą (po eksplozji) z jednej ściany do drugiej, pocierają się tam, jak w przypadku zapałek, zapalają się być może jak oni, którzy wiedzą, wytwarzając jony

(kto nie śni przygnębia)

Czy możemy sobie wyobrazić tę różnicę między suchą i mokrą parą?

Czysta spekulacja, ale hej, kiedy próbujemy znaleźć logikę

Debata jest otwarta

(do wszystkich)

śruba
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/02/06, 06:34

Witam,
Nadal mam problem językowy z terminem steam
czy to na sucho czy mokro,
Użyję bardziej uproszczonego terminu, aby zadziałało, zabiera mikroskopijne krople zimne lub co najmniej znacznie poniżej 100c. Mówiąc prościej, zrób to samo, co drzewa z wodą pompowaną w ziemi, wytwarzają zimną parę, liść byłby lepszy niż bąbelek!
Jeśli zbyt mocno podgrzejesz powietrze lub wodę przed wejściem do reaktora
to nie działa.
Jeśli wyślesz za dużo wody i powietrza do reaktora i za bardzo je ochłodzisz, to nie działa.
Jeśli włożysz długi pręt (12 cali) na wylocie może być bardzo gorąco i być mokry przy wejściu, a gdy jest mokry, nie działa. (chociaż długość pręta nie ma wielkiego wpływu na pracę reaktora)
Po testach widzimy, że do reaktora wchodzi wilgotne powietrze znacznie poniżej 100c.
Niewielu producentów mierzy temperaturę pary wychodzącej z barbotażu, która wynosi między 60 ° C a 70 ° C, mierzona tego wieczoru podczas jazdy przy 100 kmh temperatury zewnętrznej -11 (liczby mogą być zniekształcone z powodu krążącego zimnego powietrza szczyt bełkotki, który nie jest izolowany).
Z pewnością zmierz temperaturę wody w bełkocie, myślę, że muszą to być te same wartości.

André
0 x
LAURENTS
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/01/06, 12:32
Lokalizacja: PLOUZANE (29)




przez LAURENTS » 17/02/06, 10:41

Witaj, twój przepływomierz jest bardzo rustykalny! Do naszych testów mamy przepływomierze indukcyjne 1 cm3 podłączone do oprogramowania, które po prostu mierzy różnicę między wylotem filtra a powrotem do zbiornika. Informacje te są przekazywane w czasie rzeczywistym do kontroli stołu mocy i pozwalają nam natychmiast obliczyć konkretne zużycie, ponieważ nie możemy zapominać, że w ciągniku (regulacja wszystkich prędkości ppe) jest to w KRZYWACH SZCZEGÓLNE ZUŻYCIE ISO że musisz pracować. W ten sposób można określić, w których strefach, które ładunki i jakie reżimy uzyskuje się wyniki. (osobiście robię moje oświadczenia)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 17/02/06, 11:21

ile oszczędzasz w domu dzięki pantone?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 17/02/06, 11:45

cześć Laurents

laurents napisał:Witaj, twój przepływomierz jest bardzo rustykalny! Do naszych testów mamy przepływomierze indukcyjne 1 cm3 podłączone do oprogramowania, które po prostu mierzy różnicę między wylotem filtra a powrotem do zbiornika. Informacje te są przekazywane w czasie rzeczywistym do kontroli stołu mocy i pozwalają nam natychmiast obliczyć konkretne zużycie, ponieważ nie możemy zapominać, że w ciągniku (regulacja wszystkich prędkości ppe) jest to w KRZYWACH SZCZEGÓLNE ZUŻYCIE ISO że musisz pracować. W ten sposób można określić, w których strefach, które ładunki i jakie reżimy uzyskuje się wyniki. (osobiście robię moje oświadczenia)


Myślę, że mówiłeś o wyżej wspomnianym konsumenckim urządzeniu pomiarowym
to prawda, że ​​się umawia

Chciałbym mieć trochę dokumentacji na temat przepływomierzy indukcyjnych,
ile to kosztuje, kto je sprzedaje

śruba
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117