Gospodarek podgrzewania paliwa?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 27/05/10, 08:24

Juju26 napisał:Halo
Czy wiesz, czy istnieje oryginalna nagrzewnica Diesla w 106 1.5D z 1995 r., Ponieważ mam nadmierną konsumpcję w zimie, którą chciałbym zmniejszyć.
dziękuję


Tak, w XUD5 jest super grzejnik ... Tylko jeśli wykonasz manipulację, aby stłumić termostat w ruchu drogowym, wzrośnie o T ° za wysoko dla czystego oleju napędowego ...

Według niektórych kryteriów możesz przejść do M30 : Chichot: (Macro30%) : Chichot: : Chichot: : Chichot: zwiększając lepkość, niezależność energetyczną i zmniejszając swój ślad na planecie : Mrgreen:
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 27/05/10, 14:31

Juju26 napisał:Halo
Czy wiesz, czy istnieje oryginalna nagrzewnica Diesla w 106 1.5D z 1995 r., Ponieważ mam nadmierną konsumpcję w zimie, którą chciałbym zmniejszyć.
dziękuję


Nadkonsumpcja zimowa występuje we wszystkich silnikach i jest spowodowana koniecznym wydłużeniem czasu wzbogacania podczas znacznie dłuższej fazy rozgrzewania silnika, gdy jest on zimny, a także ze względu na wzrost tarcia lepkiego w przekładni, szczególnie na napęd (oś tylna) ... Aby tego uniknąć (częściowo), w Kanadzie i innych krajach o bardzo mroźnych zimach, używają elektrycznej nagrzewnicy silnika (często stałej!), ale nie jest to bezpłatne ... Zapomniałem też o częstszym używaniu oświetlenia, odmrażania i wycieraczek przedniej szyby ... : Lol:
Do Twojej wiadomości: przyjaciel, który jest właścicielem AX z tym samym silnikiem 1.5D, co twój 106, zużywa średnio 4.5 l / 100 km w ciągu roku i mieszka w górach, które mają tendencję do zwiększania średniego zużycia ... Ja Uważam, że jest to bardzo zadowalająca liczba jak na tak stary samochód ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Juju26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 27/11/09, 17:37
Lokalizacja: Drome




przez Juju26 » 27/05/10, 17:48

Do Twojej wiadomości: przyjaciel, który jest właścicielem AX z tym samym silnikiem 1.5D, co twój 106, zużywa średnio 4.5 l / 100 km w ciągu roku i mieszka w górach, które mają tendencję do zwiększania średniego zużycia ... Ja Uważam, że jest to bardzo zadowalająca liczba jak na tak stary samochód ...


Ze swojej strony mam od 4.4 do 4.7 w zimie i od 4 do 4.2 w lecie, ale nie mieszkam w górach!
Dążę średnio do 4l / 100, a mój problem dotyczy głównie zimy.
0 x
Juliański
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 27/05/10, 19:08

Możesz go lekko umieścić w 20–30% oleju do smażenia z recyklingu.
To bardzo ważne dla tych samochodów o niskiej mocy. 4 opony w 135 lub 145 maxi nieco nadmuchane, tylna baanquette pozostaje w garażu, a także koło zapasowe, które jest zastąpione sprayem zapobiegającym przebiciu ... Są bardzo wrażliwe na masę (mniej niż 1.4). Potem bardzo czysty filtr powietrza, a ty jesteś moją królową econocroques ...
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 28/05/10, 16:48

Makro napisał:Możesz go lekko umieścić w 20–30% oleju do smażenia z recyklingu.
To bardzo ważne dla tych samochodów o niskiej mocy. 4 opony w 135 lub 145 maxi nieco nadmuchane, tylna baanquette pozostaje w garażu, a także koło zapasowe, które jest zastąpione sprayem zapobiegającym przebiciu ... Są bardzo wrażliwe na masę (mniej niż 1.4). Potem bardzo czysty filtr powietrza, a ty jesteś moją królową econocroques ...

Zimą od 4L do 100 w starym 1.5L, nawet w ultralekkim AX nie powinno się marzyć, chyba że grasz w mobilne przegrody i wyłączasz silnik na zjazdach ... A dodatek oleju, mniej energii niż olej napędowy, raczej zwiększy zużycie ...
Kiedy zakładać opony węższe niż oryginały: niebezpieczeństwo!
już jest to surowo zabronione (nie przechodź przez CT), zmieni obwód, dlatego rozwój (i dodatkowo w złym kierunku), tym bardziej hamowanie staje się nieskuteczne (jeżdżę samochodem od dłuższego czasu w 135, aby dowiedzieć się !!!): jak myślisz, dlaczego producenci postawili 205 na najmniejszy samochód? ma to na celu skrócenie drogi hamowania! (i nie tylko trochę!)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190