Wiercenie wody odprowadzanej do kanalizacji

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Jeanne Spoir
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/05/10, 22:13

Wiercenie wody odprowadzanej do kanalizacji




przez Jeanne Spoir » 16/05/10, 11:27

Witam,
Potrzebuję dokładnych informacji i, jeśli to możliwe, odpowiedniego tekstu prawnego (lub czegoś „oficjalnego” z -). Tutaj planujemy zakup domu (podpisaliśmy kompromis) ale obecni właściciele mają odwiert (więc nie płacą za wodę) i 2 lub 3 lata temu byli podłączeni do kanalizacji, z drugiej strony oni nic nie powiedzieliśmy (nie pytaliśmy ich o nic ...), a ponieważ ich ścieki (ale które pochodzą u podstawy odwiertu, który opuszcza cały dom w + ogrodzie) są odprowadzane do całego kanału, traktowane jako powinno i nic nie płacą ...
Oczywiście, ponieważ chcą sprzedać, wysłali (na krótko przed podpisaniem kompromisu) list do Urzędu Miasta, aby „uregulować” sytuację lub w celu uzyskania informacji ... przed ostatecznym aktem sprzedaży ( początek sierpnia). Moje pytanie: obecna sytuacja wydaje się nam nielegalna (fakt odprowadzania ścieków pochodzących z podstawy odwiertu bez płacenia nic w kanalizacji) ... A co z? Co będą musieli zrobić (właściciele), aby uregulować swoją sytuację: zainstalować licznik, aby zliczyć m3 odprowadzanych ścieków? Przynieść wodę z miasta (do domu) i skorzystać z wiercenia tylko do podlewania trawnika i więcej do obsługi domu? Co mówi o tym prawo? Nic nie znaleźliśmy ...
Dodam, że dom nie ma już szamba (jak wskazano na kompromisie).
Jeśli ktoś wie coś na ten temat, odpowiedz na nasze pytania ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 16/05/10, 13:27

cześć

tekst przepisów, oczywiście patrząc dobrze, musi być, ale czy warto płacić za wszelką cenę ... niektóre podatki lokalne lub podatki od nieruchomości mogą wzrosnąć, ponadto firma wodociągowa lub inne, jeśli to twoja sprawa, pociera ręce! ponieważ twoja obecna sytuacja nie jest legalna, szczególnie w stosunku do dostawcy wody, tylko na rachunku za wodę masz udział w uzdatnianiu, który nie jest nieistotny. Na twoim miejscu czuję się dobrze, zanim wprowadzę cię w absolutną zgodność, szczególnie, że dawni właściciele mogą również zapłacić!

Jeff
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/05/10, 15:20

Jeśli w kanale znajduje się wszystko, możliwa jest również woda miejska, a najlepiej jest połączyć się z wodą miejską, a zatem pić więcej wody pitnej niż wiercenie bez wody przeanalizował, a zatem prawidłowo płacił podatki, nie zużywając wody do podlewania ogrodu.
Dzięki temu będziesz mieć dobrą opinię bez żadnych problemów prawnych.
Jeśli nie spożyjesz więcej wody niż do picia, podatki te zostaną obniżone do bardzo niewielkiej kwoty !!! Ale będziesz miał dobrą opinię z prawem.

Ja również kupiłem dom 11 lat temu z otworem do podlewania i innych zastosowań, z wyjątkiem picia i wody miejskiej do picia i mycia sałatki.
Ten dobrze działający odwiert przyniósł ogromną ilość piasku, ale 3 lata później pompa została zablokowana, więcej wody i niemożliwe było wydostanie się z odwiertu, uwięziony przez piasek, a nawet pociągnięcie do momentu zerwania liny (ponad tony siły) i dlatego mam więcej wierceń, które działają !! To musi być całkowicie przerobione, pompa utknęła kilkadziesiąt metrów !!
Na piasku niezawodne głębokie wiercenie jest bardzo trudne do zrobienia, czego nie wiedziałem przy zakupie.

Możesz poprosić sprzedawców o przestrzeganie prawa, biorąc wodę miejską i wiercąc tylko w ogrodzie (Bezpieczniej jest, gdy stare wiercenie zaczyna powodować problemy).
Czy w umowie sprzedaży zdiagnozowano te informacje lub znasz problem z kanalizacją po podpisaniu?
W drugim przypadku, gdy brakuje informacji, możesz zmusić sprzedawców do podłączenia się do wody miejskiej na ich koszt, co powinni byli zrobić ze względu na ukrycie lub obniżyć cenę zakupu. W przeciwnym razie, poinformowany, zaakceptowałeś a priori i trudniej jest zmienić sprzedaż, ale zwykle nie możemy sprzedać domu bez poszanowania prawa i nie masz dowodu ustnego oświadczenia , nieważne prawnie, że nic od nich nie zostało poproszone! Nie sądzę, że kompromis wyraźnie mówi o tym, że ten dom jest w nielegalnej sytuacji!
Kompromis nie wspomina o szambie, a zatem, jeśli tak nie jest, możesz powiedzieć, że jak każdy normalny dom, podłączony do zwykłych urządzeń sanitarnych, woda z kranu i drenaż z sieci !!
Jeśli kompromis nie wspomina nic lub zbyt mało, sprzedający cię ukryli i dlatego muszą przyjąć, zapłacić lub obniżyć cenę.
Dobrze zestawione, analizując tekst kompromisu, zgodnie z prawem możesz je wystraszyć i uzyskać lub zrezygnować z zakupu.
Przyjrzyj się, jeśli coś jeszcze nie zostało przed tobą ukryte !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 16/05/10, 16:53

zmuszanie sprzedawcy do zrobienia i zapłacenia jest w porządku, ale nie głupi sprzedawca podniesie cenę w ten sam sposób, a ostatecznie to kupujący płaci ...

Będę kupującym, poproszę sprzedawcę, aby nic nie mówił i będę korzystać z tej wody, dopóki wiercenie będzie działać

nadejdzie czas, aby zapłacić za wodę, gdy zostanie ona narzucona tobie
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/05/10, 17:07

(podpisaliśmy kompromis)

Kompromis został podpisany i dlatego cena jest ostateczna, niezmienna, z wyjątkiem wady ukrytej, dla kupującego!


Oczywiście, ponieważ chcą sprzedać, wysłali (na krótko przed podpisaniem kompromisu) list do Urzędu Miasta, aby „uregulować” sytuację lub w celu uzyskania informacji ... przed ostatecznym aktem sprzedaży ( początek sierpnia).

Są uwięzieni przez sprzedawców, którzy poinformowali ratusz i podłączyli się do kanalizacji, płacą z góry podatki od wszystkiego w kanale za podatek mieszkaniowy i gruntowy, a priori.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/05/10, 17:40

To nie rachunek za wodę przechyli rentowność domu na czerwono. Osobiście podłączyłem się do dystrybucji wody i zmodyfikowałem obwód do użytku równoważnego z tym, co robimy z wodą ze zbiornika:

woda z sieci: kuchnia, umywalki i łazienka.
wiercenie: polowanie, pralka, pralnia, garaż, ogród (łatwe 60% zużycia)

Trzeba powiedzieć, że wkrótce administracje, kierowane prywatnymi interesami, wkrótce zaczną poszukiwać tego rodzaju instalacji. Więc milczysz za tanio.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/05/10, 18:21

Całkowicie się zgadzam i tak jest w moim przypadku, ale osobno
ogród (łatwe 60% zużycia)

co jest raczej w ogrodzie z latem na poziomie 90% !!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150