Odpowiedzialne zużycie = Made In France?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...

Czy kupujesz „Made in France”?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Nikolian
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 22/02/07, 09:13
Lokalizacja: Francja

Odpowiedzialne zużycie = Made In France?




przez Nikolian » 21/04/10, 12:23

Zrównoważona i odpowiedzialna konsumpcja, czyż nie kupowanie „Made in France”?

Produkt, który będzie wytwarzany lokalnie zgodnie z surowymi normami środowiskowymi.
(i który, nawiasem mówiąc, utrzymuje kilka miejsc pracy)
0 x
Gigie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 27/11/05, 16:33

Co to jest „wyprodukowano we Francji”?




przez Gigie » 06/05/10, 08:09

Minister przemysłu poinformował, że rząd rozważa „powstanie a etykieta wyprodukowana we Francji, co umożliwi informowanie konsumentów o produktach, których a znaczna część wartości dodanej jest osiągana na terytorium Francji".
http://www.lepoint.fr/actualites-economie/2010-04-21/industrie-vers-un-label-made-in-france/916/0/446380

Obecnie jest to najbardziej totalne rozmycie. Pewne jest, że firmy nie wahają się postawić Francuska flaga na opakowaniu, aby przyciągnąć konsumentów. Ale nic nie wskazuje na pochodzenie; w rzeczywistości trójkolorowa flaga na ogłoszeniach i paczkach najwyraźniej oznacza, że ​​​​wzmianki są w języku francuskim.
Co też przejęte marki przez firmy zagraniczne lub wielonarodowe, które zlecają wykonanie produktu w innym kraju (na przykład widziałem herbatnik o bardzo tradycyjnej francuskiej nazwie, ale wyprodukowany w Polsce).
Kiedy minister mówi o „wartość„Powinniśmy zadawać sobie pytania i mieć globalne podejście. Wiele firm osiąga znaczne zyski we Francji, płacąc tam niewielkie podatki lub nie płacąc ich wcale (w tym, w niektórych przypadkach, VAT...). Z drugiej strony polegają one na dotacjach publicznych, zamówieniach publicznych, inwestycjach infrastrukturalnych itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/05/10, 09:19

Uważam, że stworzenie takiej etykiety przez państwa jest sprzeczne z prawem unijnym. Tylko organizacja prywatna (stowarzyszenie przedsiębiorców, stowarzyszenie konsumentów, związek zawodowy) może go promować i wdrażać.
Z drugiej strony prawo jest dość niejasne: asembler komputerowy może dość łatwo napisać „Made in…” na rowerze pełnym podzespołów wyprodukowanych w Nimportistanie, nie łamiąc przy tym prawa!
Zatem do jednostki certyfikującej-znakującej należeć będzie publiczne określenie swoich standardów i sposobu ich weryfikacji.
Nie ma co robić: ceny robocizny i transportu są tak tanie gdzie indziej, że znalezienie naprawdę „Made in…” stało się niemożliwe, zwłaszcza że wielu nieznanych ogółowi producentów produkuje podzespoły, komponenty lub części zamienne Części. Pracowałem w 2008 roku dla producenta maszyn: kiedy wiesz, że sprowadzenie kompletnej naczepy z Turcji kosztuje tylko 2500 euro, dwa razy się zastanawiasz, zanim wyprodukujesz ją na miejscu.

Holenderskie krewetki są natychmiast gotowane, a następnie wysyłane do Maroka w celu obrania ze skorupek przed odesłaniem do Holandii. Marokanki zarabiają 150 euro netto miesięcznie.
Większość części samochodowych jest produkowana przez specjalistów: Valeo, Bosch, ....

Ze swojej strony polecam bardziej "Made in Belgium" : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/05/10, 09:26

Gigie napisała:

firmy nie wahają się umieszczać francuskiej flagi na opakowaniach, aby przyciągnąć konsumentów. Ale nic nie wskazuje na pochodzenie; w rzeczywistości trójkolorowa flaga na ogłoszeniach i paczkach najwyraźniej oznacza, że ​​​​wzmianki są w języku francuskim.


Co gorsza, nic nie stoi na przeszkodzie, abym zarejestrował znak towarowy „Le charcutier de Lyon”, zaprojektował piękne niebiesko-biało-czerwone opakowanie z mapą Francji, profilem Marianny i wyprodukował moje kiełbasy gdzie indziej. Mogę posunąć się nawet do wpisania adresu mojego biura we Francji dużymi literami. Tylko mały owal z B, D, HU i numerem warsztatu umożliwi konsumentowi nawigację.
O ile nie naruszę apelacji contrôlées.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6526
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 06/05/10, 13:52

Chciałem kupić nuklearny ekspres do kawy „made in France”… Poszedłem do siedmiu sklepów i zwróciłem może dwieście ekspresów do kawy… ten, który znalazłem najbliżej, to „bosch” wyprodukowany w NRD….
0 x
benepartowie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/05/20, 11:34

Re: Odpowiedzialna konsumpcja = Made In France?




przez benepartowie » 19/05/20, 11:44

Witam,

Wszystkie tematy związane z „lepszą” konsumpcją, lokalną oraz o wpływie społecznym i środowiskowym, który jest mi szczególnie bliski. Postanowiłem działać w tym kierunku tworząc odpowiedzialny handel głównie produktami francuskimi.
Aby to zrobić i jak najlepiej spełnić wymagania, stworzyłem kwestionariusz, który można znaleźć poniżej:

https://app.evalandgo.com/s/?id=JTk3biU ... 4lOUElQUY=

Jeśli masz dwie minuty, aby na nie odpowiedzieć, bardzo mi to pomoże i może pozwolić na zmianę nawyków konsumpcyjnych tych, którzy niekoniecznie są tym zainteresowani.
Dziękuję bardzo za przeczytanie mnie do tej pory!

Dzień dobry
0 x
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: Odpowiedzialna konsumpcja = Made In France?




przez yves35 » 20/05/20, 07:56

bonjour,

Benepartes pisze:Wszystkie tematy związane z „lepszą” konsumpcją, lokalną oraz o wpływie społecznym i środowiskowym, który jest mi szczególnie bliski. Postanowiłem działać w tym kierunku tworząc odpowiedzialny handel głównie produktami francuskimi.
Aby to zrobić i jak najlepiej spełnić wymagania, stworzyłem kwestionariusz, który można znaleźć poniżej:

https://app.evalandgo.com/s/?id=JTk3biU ... 4lOUElQUY=

Jeśli masz dwie minuty, aby na nie odpowiedzieć, bardzo mi to pomoże i może pozwolić na zmianę nawyków konsumpcyjnych tych, którzy niekoniecznie są tym zainteresowani.
Dziękuję bardzo za przeczytanie mnie do tej pory!


pompa danych

bye
0 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148