Światowa trasa słodkowodna w National Geographic

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
National Geographic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 06/04/10, 11:22
Lokalizacja: Paryż
x 1

Światowa trasa słodkowodna w National Geographic




przez National Geographic » 07/04/10, 17:15

Witam,
tę wiadomość, aby zgłosić specjalne wydanie miesięcznika National Geographic poświęca sięczysta woda i związanych z nią problemów na całym świecie, w kwietniu 2010 r.

Obraz

Sommaire:
ŚWIEŻA WODA – Wzrost liczby ludności, rosnące zapotrzebowanie i zmiany klimatyczne zakłócają obieg wody. Z jednym pytaniem: czy zabraknie nam świeżej wody? Ponieważ stanowi mniej niż 3% zasobów wody na Ziemi...

AZJA: ZAGROŻENIE DLA LODÓW – Życie i odżywianie 2 miliardów ludzi zależy od wielkich rzek – Mekong, Ganges, Jangcy itp. – zasilanych przez lodowce Himalajów. Ale te topią się z dużą prędkością.

AFRYKA: NIEWOLNICE PRAGNIENIA – Kobiety pokonują dziesiątki kilometrów dziennie, aby napełnić pojemniki mniej lub bardziej zdatną do picia wodą. Zapewnienie im dostępu do kranu może zmienić całe społeczeństwa.

STANY ZJEDNOCZONE: RYBY NA ŻYCIE – Gatunki słodkowodne znikają jeszcze szybciej niż te żyjące w morzu lub na suchym lądzie. Na ratunek przybywa im dziwna Arka Noego.

BLISKI WSCHÓD: DZIELENIE SIĘ WODAMI – Jordan, będąca granicą geograficzną i źródłem wspólnego życia, jest także przyczyną konfliktów. Czy zarządzanie tym zasobem może stanowić przykład współpracy niezbędnej do uniknięcia wojen wodnych?

DO OSTATNIEJ KROPLI – Ucząc się zarządzać swoimi zasobami, świat rozwinięty może zmniejszyć swoje zapotrzebowanie. Nawet w biednych krajach prawdziwa wola polityczna może przynieść rozwiązania.

KARTA – Dodatkowo dwustronna karta składana:
• Wielkie rzeki świata wraz z ich dorzeczami hydrograficznymi
• 11 000 litrów wody na parę dżinsów, ponad 15 000 litrów na 1 kg wołowiny… tyle faktycznie konsumujemy

A także:
• Francja: gospodarka i zużycie wody
• Technologia: przyszłość odsalania?
• Zanieczyszczenie: wpływ leków
• Ceny słodkiej wody na świecie

Więcej informacji tutaj:
http://www.nationalgeographic.fr/magazi ... avril_2010

Obraz

PS: jeśli masz jakieś uwagi na ten temat, nie wahaj się!
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 08/04/10, 09:18

tak długo, jak mówimy o kwestiach związanych ze słodką wodą
Chcę opowiedzieć o książce
" wojny XXI wieku "
przez Ignacego Ramoneta


ta książka mówi o obowiązkowych ustępstwach, jeśli nie chcemy przejść w tryb wojenny
0 x
Avatar de l'utilisateur
National Geographic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 06/04/10, 11:22
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez National Geographic » 08/04/10, 10:18

Tak, do tego właśnie przywołuje artykuł „Podzielenie się wodami”: interes globalny wymaga rozwiązania w drodze negocjacji, ale w pewnym momencie wymagają go także interesy indywidualne, ponieważ iluzoryczna jest dla jednej ze stron chęć zawłaszczenia całego zasobu bez płacenia za niego wysokiej ceny w inny sposób. Oto zatem nadzieja: aby dobrze rozumiane interesy każdej osoby połączyły się ze zdrowym rozsądkiem... Co nie przeszkadza niektórym osobom na miejscu w prowadzeniu kampanii na rzecz wynegocjowanego podziału wód Jordanu w duchu braterstwa .
1 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 08/04/10, 10:40

nadzieję na rozumowanie, a nie na neurotyczne myślenie

co do pozytywów, to można powiedzieć, że jest coraz lepiej

lepiej pić szklankę do połowy pełną i do połowy pustą, niż o tym dyskutować

Miło mi cię poznać 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
edfed
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 16/12/09, 10:05




przez edfed » 08/04/10, 11:18

Nie jesteś zmęczony złym traktowaniem języka francuskiego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 08/04/10, 11:34

nie jesteś zmęczony prześladowaniem wszystkich : Evil:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
edfed
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 16/12/09, 10:05




przez edfed » 08/04/10, 12:04

nie, kocham to.
uważaj, obserwuję cię z balkonu. : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
National Geographic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 06/04/10, 11:22
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez National Geographic » 08/04/10, 12:07

Ha! wojna wodna właśnie się zaczęła... Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 08/04/10, 13:40

Woda będzie jednym z głównych priorytetów strategicznych tego stulecia, różne międzynarodowe koncerny (także francuskie) dobrze to zrozumiały.

W prostej skali kraju widać tylko kontrolę pewnych grup w kluczowych punktach: oczyszczaniu, transporcie, uzdatnianiu, przy czasami skandalicznej podwyżce cen wody (jak zwykle uuuudddddeee!).
Niektóre ratusze na szczęście zmieniły kurs i ponownie zatrudniły pracowników miejskich.
Pytanie: kto powiedział, że prywatyzacja sektora publicznego obniży ceny???
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79311
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 20/04/10, 02:43

Kupiłem numer, jest bardzo ciekawy. Niektóre artykuły mają charakter bardzo techniczny (powiedziałbym, że na poziomie „Nauka i Życie”), co powinno niektórych tutaj zadowolić.

Jest tam ładny plakat wyjaśniający zużycie wody przez pewne „pospolite” przedmioty… czy istnieje internetowa/elektroniczna wersja tego plakatu?

Kupuj więc w ramach „głupiej myśli” dotyczącej wody!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 262