Pompa ręczna dobrze, aby ponownie uruchomić !!!

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Bakoi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/03/10, 20:21
Lokalizacja: koszatka i kochanie

Pompa ręczna dobrze, aby ponownie uruchomić !!!




przez Bakoi » 22/03/10, 20:46

Dzień dobry wszystkim. Jestem najemcą małego domu. W ogrodzie mam żeliwną pompkę ręczną, która nie działa. Widząc nadchodzące piękne dni, chciałem dowiedzieć się więcej i rozebrałem to na części.

1. Po zdjęciu kołpaka dźwignia i metalowy trzonek są montowane na osi.
2. Odkręcam wałek, który zanurza się w korpusie pompy, ten ma ok. 1.20m i mocowany powyżej, drewno o średnicy od 50 do 60 mm na nieznanej długości. Drewno musiało być długie, aby kiedy pchałem patyk, masa drewna w wodzie wypychała wodę do góry.

Myślę, że dobrze...

3. Przy dobrej lampie zajrzałem do korpusu pompy i zobaczyłem tam kawałki połamanego drewna na około 2 m. Ponieważ nie da się ich usunąć ręcznie, zacząłem napełniać korpus pompy, który wsuwa się do rury, aby unieść połamane drewno w kilku kawałkach.
Rzeczywiście, udało mi się usunąć kawałki drewna i tam zauważyłem, że woda, którą wrzuciłem, miała trudności z wydostaniem się ...

4. Do pomiaru głębokości wziąłem 3m rurki IRO dla elektryków, złożyłem razem 2 rurki, schodzę na dno lub 6m od nasadki pompy.

5. Zastanawiam się, czy nie zrobiłbym lepiej, gdyby tego lata zainstalował pompę wspomagającą, aby używać tego punktu wody tylko do moich pomidorów. Ale zastanawiam się, czy studnia może zapewnić wystarczającą ilość wody, biorąc pod uwagę, że mam tylko około 5 metrów głębokości.
Nawet 5 wydaje mi się mało, aby mieć prawidłowy przepływ wody, zwłaszcza przy średnicy moich żeliwnych rur.

Co o tym sądzisz?

Z góry dziękuję za przeczytanie.

JF

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 22/03/10, 22:20

Czy pompa jest zamocowana na płycie betonowej lub innym murze?
Jeśli tak, jaka jest powierzchnia? Pompa może być zamontowana
na studni.
Jeśli rura nie odprowadza dobrze wody, a jeśli jest studnia, to jest
że na dole jest zabezpieczenie przed powrotem.
Zakładając, że jest to studnia, na jej końcu powinna znajdować się skórzana pieczęć
koniec drewnianego trzpienia Sprawdź, czy nie ma śladów po łącznikach
na końcu tej osi miały służyć do mocowania połączenia.

Prawdopodobnie w rurze jest więcej zanieczyszczeń.
wąż ogrodowy na dole węża pompy i wtrysk
woda pod ciśnieniem powinna być możliwa do podniesienia.
Ponieważ brakujące części są prawdopodobnie wykonane z żeliwa, tak powinno być
można je zebrać za pomocą magnesu.
jeśli ci ucieknie, sięgnięcie po nią będzie zbyt bolesne
powyżej (jeśli możesz nim zarządzać).
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

dobrze ściana




przez oli 80 » 23/03/10, 20:21

dobry wieczór drewno służyło zapewne jako ścianę studni, generalnie są to cegły, w zasadzie wiem, że były wykopane ręcznie i kanał studni był z cegieł, ale hej tu jak nie mieli sposób, w jaki wykonali drewniany kanał

o pompie jeśli są zużyte skórzane uszczelki myślę że możemy to zastąpić końcówkami rurki

tutaj jest temat, który dotyczy tych pomp https://www.econologie.com/forums/montage-d- ... t6556.html

uszczelkę tłoka można oczywiście wymienić na gumowy o-ring
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132