Anemograf rejestrator do badań wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 29/01/10, 15:56

Jeśli nie potrzebujesz nośnika danych, takiego jak komputer stacjonarny, komputer rowerowy powinien wystarczyć, ponieważ przejechany kilometr = liczba zakumulowanych okrążeń powinien dać dobre wskazanie mocy wytwarzanej, gdy twój system jest skalibrowany.

Jeśli chcesz natychmiastowej szybkości co sekundę, to stary laptop bez ekranu, z kluczem USB zamiast dysku twardego i systemem USB, który ci wcześniej dałem, da ci wszystko, czego chcesz za tanio. Do jej zasilania powinna wystarczyć stara bateria do ciężarówki, z panelem słonecznym, którego łączna moc zapewni również potencjał słoneczny.
0 x
A bientôt!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/01/10, 16:03

fam napisał:.. liczy się prędkość n / obr w danym momencie i to co x (raz), czego mi komputer rowerowy nie podaje)


dlaczego chcesz chwilową prędkość w regularnych odstępach czasu? Nie rozumiem.

Ostatecznie liczy się zdolność wiatru do produkcji energii elektrycznej. dlatego jego „moc” zintegrowała się w czasie.

Wprawdzie średni wiatr o prędkości 20 km / h można uzyskać przy stałym wietrze o prędkości 20 km / h lub przy wietrze o prędkości 40 km / h przez połowę czasu, ale produkcja energii wiatrowej będzie prawie taka sama w obu przypadkach (przy wydajności zbliżonej do turbiny wiatrowej) przy tych prędkościach.
ponieważ masz również przestoje i czasy pracy, myślę, że to wystarczy.

To powiedziawszy, jeśli weźmiesz licznik z nagrywaniem USB, takim jak Mavic Wintech (68 €), masz zapis profilu prędkości kursu.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 29/01/10, 17:28

Jaki jest cel tej instalacji turbiny wiatrowej? Zakładam, że ma generować energię dla omawianej stodoły?
Owernii znam trochę, spędziłem tam kilka dni na wakacjach przez kilka lat z rzędu i pewne jest, że na tych nagich płaskowyżach często wieje. Osobiście uniknąłbym kłopotów związanych z przeprowadzeniem jakichkolwiek badań, gdyby produkcja tej turbiny wiatrowej była przeznaczona na własny użytek budynku. Biorąc pod uwagę warunki, w jakich będzie produkcja, jest to bezdyskusyjne.
Aby być autonomicznym, istnieją tylko dwa sposoby: energia słoneczna i wiatrowa, żadna z nich nie może być odpowiednia przez 100% czasu na zaspokojenie 100% potrzeb. Oprócz zainwestowania w ogromny zapas akumulatorów nie ma innego rozwiązania niż połączenie dwóch.
Dla mnie nie ma potrzeby przeprowadzania najmniejszych badań, niewiele, co przyniesie każde rozwiązanie, to kolejny krok w kierunku autonomii.
Nie powinieneś szukać rentowności w samodzielnej witrynie, myślę, że jest ona prawie nieosiągalna. Musisz szukać autonomii i wiedzieć, ile jesteś gotów na to zainwestować.

Sam pracuję nad elektryfikacją odosobnionej stodoły (odmówiono mi połączenia z EFRR z powodu „nieopłacalności”), którą przedstawię tutaj później. Na razie mam zamiar wyposażyć go w panele PV o mocy 500Wp, a potem dołożę turbinę wiatrową. Jako rezerwę posiadam generator diesla 4KVA z rozruchem elektrycznym.
Obecnie pracuję w szafie automatyki, żeby to wszystko załatwić, ale mam nadzieję, że dzięki energii słonecznej i wiatrowej pokryję 100% potrzeb.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 29/01/10, 17:38

fam napisał:Bardziej lubię to
http://www.youtube.com/watch?v=NmWdELuG ... r_embedded.
Kompletne rozwiązanie wcale nie jest takie złe, ale jak na mój gust jest wciąż zbyt drogie. (150 £) lub prawie 200 euro, w tym koszty wysyłki.

Dziękuję za pomoc


Jeśli mogę, w przypadku projektu, który prawdopodobnie kosztowałby więcej niż 1000 euro, 200 euro łącznie z przesyłką pocztową za ten bardzo kompletny anemometr, to wcale nie jest drogie.
A jeśli dodatkowo chciałbyś to później spłacić i może nawet na tym zarobić, to byłbyś w stanie składać oświadczenia dla ludzi, którzy by tego potrzebowali, albo grasz w oszusta i ty sprzedaje go za więcej, niż cię to kosztuje.
0 x
fam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 29/01/10, 09:45




przez fam » 29/01/10, 18:17

Dziękuję za wiadomości i zainteresowanie.

Uważam, że nad dobrym projektem trzeba pracować poważnie.
Jeśli chodzi o turbinę wiatrową, wydaje mi się ważne, aby znać chwilowe prędkości i okresy produkcji w celu ustalenia specyfikacji turbiny wiatrowej / prędkości rozruchowej, przeciągnięcia itp., A także okresów bez produkcji dla obliczyć minimalną wymaganą autonomię.

Pewne jest, że rozwiązanie „energetyczne” będzie wymagało połączenia produkcji i magazynowania.
Ponadto istnieje szereg innych ważnych kwestii do rozwiązania, takich jak izolacja wodno-kanalizacyjna, ogrzewanie, itp., I wrócę w odpowiednim czasie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. forums właściwy. Zastanawiam się również nad stworzeniem bloga, który będzie odzwierciedlał postęp projektu.

Oczywiście 200 euro nie jest bardzo ważne w budżecie, ale uważam, że reprezentuje bardziej cenę rozwoju wspomnianego produktu niż jego koszt produkcji plus marża, stąd moja pierwsza wiadomość.

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/01/10, 18:52

fam napisał:

Znalazłem to:
http://www.eco-technologie.net/index.ph ... 21&lang=fr ale przy 250 EUR bez szczegółowego opisu nie jestem zainteresowany
Bardziej lubię to
http://www.youtube.com/watch?v=NmWdELuG ... r_embedded.


Rzeczywiście, te 2 rozwiązania są interesujące.

Nie widzę tego, co można znaleźć taniej niż elektronika użytkowa: czym jest majsterkowanie, które nie idzie dobrze, gdy celem nie jest to majsterkowanie, ale zbieranie danych.

Odsprzedaj w e-bay po zakończeniu kampanii pomiarowej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/01/10, 21:59

po co umieszczać 200 euro w systemie pomiarowym?

tyle, żeby włożyć 200 euro do małej turbiny wiatrowej, która zrobi, co może, i przynajmniej tyle, aby zasilić mały komputer, który zapisze wszystko szczegółowo

wtedy, gdy wyniki tej pierwszej małej turbiny wiatrowej posłużą Ci do stworzenia większej, pierwsza mała turbina wiatrowa zawsze będzie przydatna jako zapasowa
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/01/10, 11:28

bla! żebyśmy ukradli jego komputer?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/01/10, 11:42

że ukradliśmy jego komputer, jego turbinę wiatrową, jego akumulator, jego falownik ...

Miałem ten sam problem, skradziono mi jakiś materiał ...

Od tamtej pory stawiam komputer i kamery i wszystko wysyła przez internet: ktokolwiek spróbuje ukraść komputer, będzie miał złe niespodzianki, nie gwarantuję, że pułapki, które stawiam, nie są niebezpieczne ani legalne ...
0 x
fam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 29/01/10, 09:45




przez fam » 22/03/10, 10:22

Halo

Tutaj przekroczyłem kurs i kupiłem w sieci upragniony produkt, który w 100% odpowiada moim oczekiwaniom, więc ten post można zamknąć.

Cordialement
Do zobaczenia wkrótce na resztę moich przygód w odizolowanych witrynach ...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242