Mini lampka na dynamo z kołem łopatkowym!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Mini lampka na dynamo z kołem łopatkowym!




przez oli 80 » 14/03/10, 19:26

witam, oto co możemy zrobić za pomocą klucza na dynamo, kilku łyżek i węża ogrodowego http://www.youtube.com/watch?v=F7U1tsUkYEg

o cholera, zapomniałem baterii
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 14/03/10, 20:46

Te dynama korbowe są prawie jak zabawki: zużywają się bardzo szybko, jeśli działają bez przerwy

ruch łyżką to dobry pomysł: to turbina peletonu

zawsze mówimy, że turbina peletonowa nadaje się do bardzo wysokich głowic: 100 m lub 1000 m, a zatem 10 bar do 100 bar

dotyczy to tylko dużej mocy: im niższe natężenie przepływu, tym bardziej wydajna jest turbina peletona przy niskim ciśnieniu: przy bardzo małej mocy turbina peletona jest dobra przy kilkumetrowej różnicy poziomów

Kiedy widzę mały potok tego filmu, są lepsze rzeczy do zrobienia niż kilka watów, które szybko zużyją to dynamo korbowe: chochelami zamiast łyżeczek obróci alternator samochodowy! który przynajmniej będzie mógł działać przez długi czas

ale trzeba zrozumieć zasadę działania turbiny peletona: łyżki nie są wystarczająco puste: potrzebne są prawdziwe półkule: jeśli koło jest płaskie, strumień odbija się do środka i wraca z tą samą prędkością: jeśli koło obraca się o połowę prędkości strumienia, strumień odbija się z połową prędkości w stosunku do tego koła: dlatego znajduje się przy zerowej prędkości: dlatego cała energia kinetyczna została wykorzystana, a wydajność jest doskonała
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

ciśnienie w rurze




przez oli 80 » 15/03/10, 18:40

witam, jest coś co mnie zaskakuje na tym filmie, widzimy w pewnym momencie zbiornik na wodę z białą zakrętką, na którym znajduje się wąż ogrodowy, ciekawe jest to, że pomimo małej retencji wody jest tam ciśnienie

krótko mówiąc, ja też mógłbym przekonać ludzi, że ciśnienie pochodzi ze zbiornika wody, gdy mój wąż jest faktycznie podłączony do kranu, widać to nawet na filmie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 15/03/10, 20:38

Oczywiście, że jest redagowany. W takich warunkach bardzo szybko pojawia się duża presja.
Jako dziecko doświadczyłem tego setki razy w moich rodzinnych Wogezach.
Zgadzam się z chatelot16, typ ma większy potencjał energetyczny, biorąc pod uwagę jego lokalizację.
Ale może to mu wystarczy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 15/03/10, 22:08

to nie wielkość zbiornika powoduje ciśnienie, ale różnica poziomów

woda w kranie ma ciśnienie około 2 barów: potrzeba 20 metrów różnicy poziomów, aby wytworzyć to samo ciśnienie! w górach nie jest to trudne do zdobycia

ale przy ciśnieniu 2 barów, które sprawia, że ​​prędkość strumienia jest znacznie wyższa niż ta, którą mogłoby wytrzymać dynamo korbowe z zębatkami

dynamo korbowe byłoby bardziej odpowiednie dla koła z łyżkami wyposażonymi w większy strumień, ale przy niższym ciśnieniu
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152