samochód elektryczny i transportu, punkt startu 2010

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

przez Macro » 02/03/10, 13:10

To mój wybór i moje obliczenia ...

Bez mojej obudowy elektryczność byłaby dla mnie zgubnym rozwiązaniem w porównaniu do tego, którego używam.

W moim sektorze energia elektryczna jest wytwarzana w 100% z energii jądrowej ...

wpływ na środowisko byłby katastrofalny ...

Co więcej, od niedzieli .... nie byłbym w stanie ładować w domu ... A w nocy z soboty na niedzielę mój potencjał turbiny wiatrowej być może wróciłby do raju turbin wiatrowych ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

przez I Citro » 02/03/10, 13:37

Makro napisał:W moim sektorze energia elektryczna jest wytwarzana w 100% z energii jądrowej ...

wpływ na środowisko byłby katastrofalny ...
Zrozumiałem, że to Twój wybór, tak jak ja dokonałem mojego, w danym miejscu i dla danego zastosowania. : Arrowu:

Nie uważam, żebym miał znaczący wpływ na środowisko… Ponieważ ładując w nocy, wykorzystuję nadwyżkę produkcji poza godzinami szczytu, w przedziałach czasowych, w których EDF dostarcza więcej niż popyt, ponieważ nie może spowolnić produkcji jądrowej.

W pełni zgadzam się z tobą co do niepowodzeń sieci, których też się boję. Jeśli dziś są to wyjątkowe okoliczności, to niestety istnieje ryzyko, że powtórzą się z powodu prywatyzacji EDF ... To jeden z powodów uzasadniających mój projekt hybrydyzacji samochodu z grupą o mocy 7 do 9 kVA, co w skrajnych przypadkach mogłoby , naładuj nasze 2 pojazdy i zaopatrz dom ...
: Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

przez Remundo » 02/03/10, 14:12

Hi przyjaciele,

Posłuchaj, co mówi Citro 8)

O tak, aby uzyskać niezależność energetyczną, można również przełączyć panele fotowoltaiczne na autonomiczną sieć domową: produkt SMA nosi nazwę „Sunny Back Up”.

Ale jest trochę droższy, w każdym razie droższy niż bardziej elastyczny generator. : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

przez I Citro » 02/03/10, 15:56

Remundo napisał:O tak, aby uzyskać niezależność energetyczną, można również przełączyć panele fotowoltaiczne na autonomiczną sieć domową: produkt SMA nosi nazwę „Sunny Back Up”.

Ale jest trochę droższy, w każdym razie droższy niż bardziej elastyczny generator. : Idea:
:płakać: Niestety dowiedziałem się o istnieniu falowników SMA, które mogą być używane w mieszanym (izolowanym miejscu lub podłączonym do sieci) dopiero po otrzymaniu mojego falownika "total resale", który wyłącza się w przypadku przerwania sieci i nie pozwala mi używać własnej energii elektrycznej, gdy sieć jest wyłączona.

Znasz dodatkowy koszt takiego falownika w porównaniu z klasycznym Sunny Boy SB3000 (mam najnowszą wersję, z bluetooth).
:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

przez Były Oceano » 02/03/10, 16:06

Cóż, w przypadku dużych cięć zjadasz do systemu ręcznie.

Umieszczasz duży ręczny przełącznik (taki jak rzecz z prętami lub przełącznik różnicowy, który przecinasz ręcznie), a następnie albo falownik albo konwerter 12 V / 220 V podłączony do transformatora przed atakiem okrętu podwodnego (SMA : Mrgreen: ), aby uwierzył, że sektor powrócił.

Powinniśmy sprawdzić, czy tego rodzaju manipulacja jest możliwa.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

przez I Citro » 02/03/10, 21:32

Były oceaniczny napisał:Cóż, w przypadku dużych cięć zjadasz do systemu ręcznie.

Umieszczasz duży ręczny przełącznik (taki jak rzecz z prętami lub przełącznik różnicowy, który przecinasz ręcznie), a następnie albo falownik albo konwerter 12 V / 220 V podłączony do transformatora przed atakiem okrętu podwodnego (SMA : Mrgreen: ), aby uwierzył, że sektor powrócił.

Powinniśmy sprawdzić, czy tego rodzaju manipulacja jest możliwa.
W tym celu idealnym rozwiązaniem jest przechowywanie energii elektrycznej w bateriach ...
1 / do zasilania falownika / przetwornika
2 / do wygładzenia zużycia w stosunku do produkcji ...
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04

przez pb2488 » 02/03/10, 22:31

Citro napisał:Uwielbiam twoją szeroką wizję i twoją wizję przyszłości podróży skoncentrowaną na jedynym modelu samochodu i bez żadnej innej alternatywy ...

Ledwo napompowane citro !!! : Lol: : Lol:
Szczególnie w odniesieniu do:

Citro napisał:Aby zrozumieć, mój safrane LPG, kupiony 2500 lat temu 5 euro, wraca do mnie do dziś, po przejechaniu 90.000 14.000 km za ponad XNUMX XNUMX euro ... Dziś jest mój 3ème voiture....

pb2488 napisał:Dla twojej informacji w moim domu jest nas trzech i mamy jeden voiture (5,7 l / 100) i transport publiczny.


PS: Przede wszystkim potrzebujesz piekielnego portfela, aby zbilansować ponad 1000 € miesięcznie w samochodach, elektrycznych lub nie .....
(nawiasem mówiąc, stwierdzenie, że „korzyść pojazdów elektrycznych dla środowiska jest więcej niż wątpliwa”, nie oznacza, że ​​termika jest dobra dla środowiska, niuansów ...)
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

przez Remundo » 03/03/10, 09:54

Citro napisał:
Remundo napisał: przełącz swoje panele fotowoltaiczne na autonomiczną sieć domową: produkt SMA nosi nazwę „Sunny Back Up”.

Ale jest trochę droższy, w każdym razie droższy niż bardziej elastyczny generator. : Idea:
:płakać: Niestety dowiedziałem się o istnieniu falowników SMA, które mogą być używane w mieszanym (izolowanym miejscu lub podłączonym do sieci)
[]

Znasz dodatkowy koszt takiego falownika w porównaniu z klasycznym Sunny Boy SB3000 (mam najnowszą wersję, z bluetooth).
:?

to dodatkowe urządzenie kompatybilny ze wszystkimi falownikami SMA Sunny Boy.

Istnieje nieco większa wersja SMC (Mini Central)

W rzeczywistości dokładnie to urządzenie tworzy lokalną fazę w domu, aby falowniki wprowadzały do ​​domu.

Jest bardzo głupi i jest bardzo mało baterii (pamięć ...).
http://www.sma-france.com/fr/produits/s ... set-s.html

Do ceny to według mocy, trzeba liczyć cenę falownika moim zdaniem.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

przez I Citro » 03/03/10, 10:00

pb2488 napisał:
pb2488 napisał:Dla twojej informacji w moim domu jest nas trzech i mamy jeden voiture (5,7 l / 100) i transport publiczny.
PS: Przede wszystkim potrzebujesz piekielnego portfela, aby zbilansować ponad 1000 € miesięcznie w samochodach, elektrycznych lub nie .....
(nawiasem mówiąc, stwierdzenie, że „korzyść pojazdów elektrycznych dla środowiska jest więcej niż wątpliwa”, nie oznacza, że ​​termika jest dobra dla środowiska, niuansów ...)
W moim gospodarstwie jest nas 4 osób z niemożliwością korzystania z komunikacji miejskiej do dojazdów (ponad 2 godziny tramwajem zamiast 20 minut samochodem). A jednak mieszkamy na przedmieściach, między naszymi 2 odpowiednimi miejscami pracy i wszystkimi udogodnieniami w pobliżu.

1000 € / miesiąc, które ogłaszasz (dla moich 2 pojazdów) obejmują zakup (amortyzowane tylko przez 10 i 16 miesięcy ... Rozłożone na 36 miesięcy użytkowania, to będzie stanowić ponad 500 XNUMX € mniej miesięcznie, czyli pół małego auta na benzynę), ubezpieczenie pojazdu ... Ja kupiłem swoje za gotówkę, a pani sfinansowała swoje. Co miesiąc nie widzę rachunku zakupu lub ubezpieczenia ... Tak jak rachunek za prąd. Z drugiej strony, co miesiąc moja opłata za EDF obejmuje moje prognozy zużycia, które wynoszą mniej niż 60 euro miesięcznie w przypadku pojazdów elektrycznych w porównaniu z ponad 220 euro, gdy korzystaliśmy tylko z LPG ...

Dla informacji, średni roczny budżet samochodu przekracza 500 €: (źródło ADEME)
Obraz
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57

przez aidiv » 03/03/10, 10:13

witam, nadal mam problem ze zrozumieniem terminu amortyzacja! to jest wliczone w cenę pojazdu. z tego, że uważa się, że na tym rynku będzie to jednak równie ważne, na telewizorze jak widelec itp .... prawie wszystko traci na wartości.

mój ojciec trzymał swoje samochody średnio 20 lat -> z tego punktu widzenia, łącznie z amortyzacją, samochód nigdy go nie kosztował 5000 euro rocznie łącznie z konserwacją.

któregoś dnia w magazynie pochwalił kia wydaje mi się, że gwarantował swojemu pojazdowi „życie” ??? dla gospodarza żywotność auta to 7 lat?
więc jeśli weźmiemy cenę zakupu / 7 lat, samochód kosztuje rocznie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160