Trochę palnika

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
sriliam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 19/02/10, 18:39

Trochę palnika




przez sriliam » 19/02/10, 19:11

Bonjour à tous,

Tutaj, w Saint-Louis du Senegal, również jesteśmy w lutownicy!!! :)

Do wtryskiwania mieszanki w postaci gazowej i pod ciśnieniem senegalscy spawacze używają wodorowęglanu wapnia zanurzonego w mieszaninie 80% wody i 20% węglowodorów!

Wszystko w reaktorze za pomocą małej dźwigni zwalniającej ciśnienie i shoo => bezpośrednio do autotlenu!

To wystarczy do stopienia żelaza: 1540°C.

Czy masz jakieś pomysły na poprawę? I myślę w szczególności o dodaniu małej sprężarki (to znaczy, aby trochę zapętlić się przed opuszczeniem gazu) podczas odzyskiwania części gazu do spawania, niemniej jednak głównym celem i osobistym pomysłem jest wtryskiwanie prądu z cewką, aby stworzyć pole pozwalające na jonizację „trochę więcej” mieszanki. Mój drugi pomysł to dodanie drutu katalizatora w pobliżu autooxy w celu podniesienia temperatury.

Aby dokładnie określić prąd (natężenie, napięcie, sygnał, częstotliwość), jeśli nie wydaje się to zbyt daleko idącym pomysłem.
To samo dotyczy rodzaju użytego katalizatora: wolfram, czy to ci odpowiada?

To nie są moje pomysły, ale raczej praktyczne adaptacje z lektury raportów na ten temat forum i część patentów Meyersa.

Z poważaniem i serdecznością.
Śriliam

PS: Prawdopodobnie będę miał więcej informacji i praktyki tego procesu, ze zdjęciami, mam nadzieję, za tydzień lub dwa!
0 x
Avatar de l'utilisateur
rescwood
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 05/09/05, 14:30
Lokalizacja: Luxie (South of Belgium)




przez rescwood » 19/02/10, 20:18

Bardziej prawdopodobny jest węglik wapnia (CaC2), który w kontakcie z wodą wytwarza acetylen...

Reakcja jest bardzo egzotermiczna, a acetylen jest niestabilny...

Podgrzej więcej, zwiększ ciśnienie, jonizuj... Aby okrążyć reaktor i znaleźć się w krótkich spodenkach lub 6 stóp pod ziemią, to doskonałe sposoby...

Zły pomysł, jeśli zależy ci na życiu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 19/02/10, 20:24

zwłaszcza jak ciśnienie rośnie to pierdzi bez iskry

najbezpieczniej jest zacząć od modlitwy
nb: (system używany przez kłusowników do łowienia ryb)
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 19/02/10, 21:47

pfff
tchórzliwy zespół deweloperski : Chichot:
mój dziadek spawał takim palnikiem i nie umarł od tego :D
0 x
sriliam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 19/02/10, 18:39




przez sriliam » 02/03/10, 19:18

Slt i dziękuję za tak szybkie i kompletne odpowiedzi !!!

W rzeczywistości poważnie się myliłem, co mimo wszystko pozostaje u mnie rzadkie: więc powiedzmy, że raz nie jest w zwyczaju!!!

Nie ma reaktora, w rzeczywistości jest to filtr, który zapobiega przedostawaniu się wody do rury i powodowaniu problemów.

Filtr jest wykonany ze skał wulkanicznych, które są porowate, jeśli się nie mylę.

W rzeczywistości proces pantone jest procesem, który, jak sądzę i zgadza się ze wspomnianą opinią, pozwala na wydajniejsze organizowanie cząsteczek podczas spalania.

Czy ktoś ma zatem pomysł na lepsze zorganizowanie spalania acetylenu, czy dałoby to możliwość uzyskania lepszej temperatury ogrzewania, czy wręcz przeciwnie, uważacie, że niezależnie od tego, co zrobimy, uwolniona energia będzie zawsze taka sama?

Nie mówię oczywiście o graniu na parametrach takich jak ciśnienie, temperatura czy inne.

Cóż, przyjazny.
Sril, po prostu mów do mnie Sril
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

acetylen




przez oli 80 » 02/03/10, 20:12

witam, w rzeczywistości do produkcji acetylenu chcesz mówić o tej zasadzie http://mon.danstagueule.fr.free.fr/NRJr ... irage.html

lampę górniczą (kopalnie soli) lub jaskiniową
0 x
sriliam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 19/02/10, 18:39




przez sriliam » 02/03/10, 21:09

Witam,

Vi, dziękuję, u mnie to samo.
Serdecznie. Sril
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119