przedstawię się

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
leonotis224
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 15/02/10, 22:07
Lokalizacja: Strasburg
x 1

przedstawię się




przez leonotis224 » 15/02/10, 23:01

Bonjour à tous,

Musiałem mieć na imię Daniel przez około 26 lat.
Z biegiem czasu stałem się niezłym wrzodem na tyłku, ale kto żałuje, że nie może być bardziej irytujący, a przede wszystkim lepszy!!!

Czasami mówię i mówię za dużo, ale to spontaniczne!

Zawsze kochałem zwierzęta, łąki, lasy, wiatr, zioła, przyrodę, chrząszcze wodne, koniki polne, różnorodność biologiczną, rośliny... więc studiowałem biologię... biologię ogólną, potem biologię roślin, z odrobiną biochemii, GMOizację (ale ja ogólnie jestem przeciwny), genetyka itp.

Zawsze pracowałam, latem, u rolników ekologicznych.
Najpierw z ogrodnikiem, potem z innym ogrodnikiem-hodowcą, potem z hodowcą bardzo alternatywnym, a na koniec z ekologicznym hodowcą winorośli.
To popchnęło mnie do bliższego zainteresowania się rolnictwem i jego zagadnieniami... ciekawe... leży na skrzyżowaniu kilku zagadnień... społecznych, środowiskowych, kulturowych itp.
Walczyłem więc o rolnictwo chłopskie, jednocześnie z innymi ruchami społecznymi.
Pomogłem założyć AMAP.

Jestem dość zainteresowany demokracją i „alternatywnymi” praktykami politycznymi, szczególnie od 2009 roku.

Robię dużo zdjęć, czy to detale natury, beton, ściany, linie, gałęzie, liście, nieużytki przemysłowe, czasem coś innego... szczególnie aparatami na film, także średnioformatowym, ale także półformatowym cyfrowym.

Kiedy zaczynałem studia, wziąłem stary rower... nad którym trochę się napracowałem... nauczył mnie wielu rzeczy... a jednocześnie w rodzinie pracujemy trochę z drewnem...

Bardzo interesuje mnie wszystko co fermentuje, czy to sery, ocet, piwo, kefir wodny, mleko, kombucha, wina owocowe, chleb na zakwasie, makaron na zakwasie...czego doświadczyłem.
Eksperymentowałem też z wermikompostowaniem i klasycznym kompostowaniem w mieszkaniu.

Muszę więcej czytać (to prawda!!), nauczyć się rysować (ok, przestanę, o)

Przeszukałem Internet na temat energii odnawialnych, a także dużo rozmawiałem z rolnikami i innymi osobami, które naprawdę się na tym znają... Zacząłem budować turbinę wiatrową Darrieus z 4 łopatami (jestem na łopatach, ja' poświęcam czas).

Coś mnie naprawdę uderzyło: jest to bardzo silny kontrast pomiędzy, z jednej strony, masą technologii, które można łatwo wdrożyć przy niewielkich zasobach, a know-how, które nie jest zbyt trudne do zdobycia, pod warunkiem... . że istnieją niezbędne warunki... a z drugiej strony pustka, jaka istnieje w zakresie samodzielnej budowy systemów energii odnawialnej, czy to pieców słonecznych, kolektorów słonecznych, silników Stirlinga, turbin wiatrowych itp.

Jest wiele zawodów, dużo know-how... ale także wiele teoretycznych dyskusji, które nie są uzupełnione wystarczającą praktyką.
Dużo rozmawiałem z kompetentnymi ludźmi, wziąłem ich dane kontaktowe, a kiedy wysyłam im e-mail, nigdy nie otrzymuję odpowiedzi… kilka razy mi się to przydarzyło… indywidualizm przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, podczas gdy istnieje pilna potrzeba wiedza na temat basenów... dlatego też się na to zdecydowałem forum...wiem, że jest to struktura zbiorowa bogata w doświadczenia... że istnieje skojarzenie...

Cóż, rozwinę ten ostatni punkt w innym wątku...

Przepraszam za moje nieco "kawalerskie" przybycie... ale proszę bardzo :)

Życzę wszystkim miłego dnia i tygodnia,
Daniel
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/02/10, 23:29

: Mrgreen: Powitanie leonotis224, święta prezentacja. : Arrowu:
Cały program tylko dla siebie...

Tak, od pomysłów do działań ten krok nie jest często podejmowany. : Arrowl:

Ale pokażesz nam, że tak może być. :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 299