Efekt cieplarniany pary wodnej i energii jądrowej

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/02/10, 12:45

FPLM napisał:Christophe, czy mogę skopiować twoją demonstrację na nasze spotkanie? Zacytuję twoje źródło i jego autora, a także ciebie do obliczeń oczywiście.


Tak, oczywiście… cieszę się, że cię przekonałem, ogólnie rzecz biorąc, to nic osobistego, przeciwnicy broni nuklearnej pozostają przy swoich „(fałszywych”) przekonaniach”… To o wiele bardziej pocieszające niż powrót do sprawy…

FPLM napisał:Wydaje się, że wiesz o wiele więcej o energii jądrowej niż ja. Jeśli masz linki lub kontakty, jestem zainteresowany.
Jeśli masz również dane dotyczące skamieliny, też jestem zainteresowany.


Tak, oto jeden www.econologie.com : Chichot:

Wierzę, że strona i forums są dość szczegółowe, cóż, właśnie umieściłem na przykład ten plik .pdf w Internecie Emisje CO2 z energii jądrowej

Skorzystaj z wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php


FPLM napisał:Poczułem, że wybrałem właściwe miejsce, chociaż jestem naiwny. W każdym razie w międzyczasie poprosiłem o usunięcie konta. Czuję się tu dużo lepiej.


Ekonologia >> Futura Science... 8) : Chichot:
0 x
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 15/02/10, 11:54

Bonjour Christophe,
Dziękujemy za tę nową, istotną informację.
Rzeczywiście wierzenia należą do najbardziej obojętnych materiałów kopalnych.: Chichot:
Cieszę się też, że przekonaliście mnie innymi niż „orzeszkami ziemnymi” solidnymi i wymiernymi argumentami. Cholera, powiedziałem to...
Bardzo ważne jest, aby móc dyskutować na dany temat z pełną znajomością faktów. Wiele debat publicznych zostało przerwanych ze względu na brak solidnej wiedzy na ten temat.
Prawdziwość i przydatność informacji, którymi się ze mną dzielisz, są tym ważniejsze, że debata na ten temat zasługuje na poważną.
W rzeczywistości kwestia gazów cieplarnianych jest w tym względzie znacznie bardziej podatna na krytykę.
Gwoli ścisłości, chcielibyśmy ponownie otworzyć debatę publiczną pomiędzy obywatelami a politykami na ten temat. Tym razem z doskonałą znajomością faktów, a co za tym idzie, z dokładnymi liczbami i nieprzejednanymi argumentami.
Jest to część bardziej ogólnej idei zgodnej z ideą tego forum (z tego co widziałem, właśnie doszedłem), czyli autonomii i indywidualnej odpowiedzialności.
W związku z tym stworzyliśmy akcję na Facebooku: http://apps.facebook.com/causes/442595/58867674
Kolejne pytanie nasunęło mi się podczas oglądania reportażu z burzy z 1991 roku. Trzeba było wyłączyć elektrownię atomową, bo uszkodziła się pompa obiegu chłodzącego. Ale to już inny temat, który na ten temat otworzę forum jeśli jeszcze nie istnieje.
Ze swojej strony wątek ten uważam za zamknięty, gdyż usłyszano kwestię wpływu pary wodnej i udowodniono jej znikomość.
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "
Malcolm X

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 426