Regulacja kotła na pelety drewniane Deville

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 21/12/09, 22:07

deville 24 napisał:Wykonałem pomiary, kocioł pracuje 10 min i zatrzymuje się 5 min, bez przerwy ponad 24 godziny


bardzo dobre podejście, pomiary i tam: to bez odwołania: ta krótka, zmienna operacja jest bardzo niszczycielska dla kotła na pelety. z jednej strony wydajność nie jest zbyt dobra, ponieważ fazy zapłonu i wyłączenia zużywają zbyt dużo. z drugiej strony zwiększa się zużycie części, takich jak zawór przeciwpożarowy, skracając żywotność sprzętu.

nawet po dodaniu kontrolowanego V3V, poprawa działania będzie minimalna, ponieważ ten kocioł nie może modulować swojej mocy. Ideałem byłby zbiornik buforowy, aby kocioł pracował w pełni przez kilka godzin, a następnie całkowicie się zatrzymał.
w międzyczasie procedura, którą proponuję, a która jest najmniej gorsza, to próba dostosowania jej do maksymalnej niezbędnej mocy i nic więcej. Rzeczywiście, możemy regulować jego moc w zakresie od 7 do 24 kW przy zużyciu od 1.8 do 5.9 kg / h
jesteś w zimnym rejonie i naprawdę nie znam warunków ale myślę że spróbuję ustawić moc na 15kw żeby start to ok 23s zatrzymanie śruby na 3s pracy
jeśli ustawienie nie jest zbyt skomplikowane do modyfikacji, należy je ustawić nawet trochę niżej i zamontować w razie potrzeby w przypadku ekstremalnego zimna.
wtedy ustawię temperaturę kotła na około 75 ° i trzeba będzie codziennie modyfikować zawór 3-drogowy w zależności od wahań temperatury zewnętrznej. pozostając w zakresie od 10% do 80%.
Jeśli musisz całkowicie podkręcić V3V, moc kotła jest trochę niska.
praca tego kotła polega na tym, że po osiągnięciu zadanej temperatury przełącza się on w stan jałowy: tryb jałowy jest swego rodzaju „pilotem” uniemożliwiającym całkowite wygaszenie ognia. granulki docierają na 2 minuty co X minut. X jest regulowany.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/12/09, 22:17

Taka sama opinia jak Dirk. Tylko dobry, duży tampon zapewni Ci satysfakcjonujące działanie. Z zaworem 3-drogowym z siłownikiem sterowanym przez regulację przez czujnik zewnętrzny na wylocie bufora ...

Byłoby też bardziej satysfakcjonujące z punktu widzenia zanieczyszczenia powietrza (emisjami).

To mniej więcej kocioł opalany drewnem, który spala pelety ...
0 x
elhankil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/01/10, 20:43




przez elhankil » 21/01/10, 21:11

Witam wszystkich, jestem też posiadaczem kotła deville cedra eco 48 (i nie jestem z niego zadowolony !!), zużywa dużo pelletu (domek ok 300m², 980m alt, zimny zimą, dep isère) I do tej pory wydałem około 7 ton pelletu od 1 października, ustawiłem to w ten sposób na 50 s WYŁ / 6 s WŁĄCZ i mam ten sam problem co Ty, działa ciągle !!!
Planuję zamontować czujnik zewnętrzny i automatyczny zapłon, najwyraźniej tak się wydaje dla tego kotła.
Ale zauważyłem też, że śruba jest często zablokowana, czy masz ten sam problem?
Myślę, że nie jest normalne sprzedawanie kotłów niby ekonomicznych jak ten, sprzedawca powinien zdawać sobie sprawę (kiedy już to wie!) O jego rzeczywistych pojemnościach, w tym przypadku brak samozapłonu co oznacza, że ​​musi pracować w sposób ciągły!
Tak naprawdę nie wiem, co z tym kotłem zrobić poza cierpieniem i bardzo regularnie podawam mu pelety.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/01/10, 08:04

cześć elhankil

Ja też jestem w isere. interesuje mnie dokładniejsze obejrzenie tego kotła, jeśli chcesz.
skontaktuj się ze mną na PW

z czasami 50s i 6s moc około 14kW,
dlaczego zainstalowałeś 48kW

cóż, wyobrażam sobie, że 300m2 na wysokości 1000m musi czasami wymagać więcej niż 14kW, ale 24kW byłoby wystarczające, prawda?

jakie zużycie zużyłeś przy poprzednim paliwie? olej opałowy, gaz, dodatkowe kłody itp.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
diabeł 24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/09, 12:18

deville




przez diabeł 24 » 02/02/10, 20:57

Witam,
Częściowo rozwiązałem problem instalując termostat pokojowy, podłączony bezpośrednio do kotła, pompa cyrkulacyjna jest odcięta jak również nadejście pelletu i zachowane są podstawowe ustawienia
np. jeśli termostat żąda ogrzewania, ale temperatura kotła została osiągnięta, palnik nie działa. trzeba będzie poczekać, aż temperatura kotła spadnie, aby pellety dotarły.
Na początku podłączyłem go do cyrkulatora, ale nie było to rozstrzygające.
Zużywam teraz niecałe 1,5 tony miesięcznie, wiedząc, że cały dzień spędzamy w domu i prosimy o 19 ° C.
Myślę też o poprawie tego zużycia poprzez zmniejszenie średnicy moich rur grzewczych, mam około 30 m rury o średnicy 4 cm. Co sprawia, że ​​dużo wody do podgrzewania kotła.
kocioł może pozostać 1 godzinę bez pracy., nagle włączam zawór na 100%, aby ciepło dotarło jak najszybciej do moich grzejników.

oto, czy może ci pomóc.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Odp: deville




przez Dirk Pitt » 03/02/10, 08:42

deville 24 napisał:Częściowo rozwiązałem problem instalując termostat pokojowy, podpięty bezpośrednio do kotła, pompa cyrkulacyjna jest odcięta jak również nadejście pelletu i zachowane są podstawowe ustawienia ....

..... Myślę też o poprawie tego zużycia poprzez zmniejszenie średnicy moich rur grzewczych, mam około 30 m rury o średnicy 4cm. Co sprawia, że ​​dużo wody do podgrzewania kotła.

....... Nagle włączam zawór na 100%, aby ciepło dotarło jak najszybciej do moich kaloryferów.

.


przykro mi to mówić, ale nie jestem pewien, czy to wszystko ma jak najbardziej sensowne.

1-termostat pokojowy: czemu nie; Nie wiem co to robisz ale uważaj bo ten kocioł nie ma automatycznego rozpalania (chyba że masz taką opcję)
zresztą nie jest to najlepszy sposób na regulację temperatury we wnętrzu. lepiej jest na stałe wysyłać odpowiednią ilość ciepła do grzejnika niż bardzo gorąco, a następnie wyłączać.

2 Zmniejszenie średnicy rur jest zatem złym pomysłem: spadek ciśnienia wzrośnie, wymuszając wzrost prędkości pompy cyrkulacyjnej, co spowoduje większe straty. ponadto, ponieważ ten kocioł nie jest modulowany, byłoby wręcz przeciwnie, aby wspomagać jak największą objętość wody. Ideałem byłby zbiornik buforowy. jeśli twoje rury nie są zaizolowane, z drugiej strony warto to zrobić.

3-zawór mieszający NIE WOLNO ustawiać całkowicie, gdyż jest bezużyteczny, a zimne powroty mogą uszkodzić kocioł.
Działając w ten sposób znajdujesz się w obiegu bezpośrednim i kierujesz wodę o temperaturze kotła bezpośrednio do grzejników z ogromnymi stratami ciepła. znowu jest to dalekie od najlepszego podejścia do mniejszej konsumpcji.

jaki jest twój czas pracy i ustawienia przestojów śrub? do której listwy zaciskowej podłączyłeś termostat?
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
diabeł 24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/09, 12:18




przez diabeł 24 » 03/02/10, 12:28

jeśli chodzi o rury, mam około 30 metrów rur, które przecinają całą piwnicę przed przybyciem do domu. Potrafię stworzyć skrót, który pozwoliłby mi usunąć 20 metrów rury i wejść prosto do domu.
Mam 3 i 24 lata.
Podłączyłem termostat do pompy cyrkulacyjnej, ale nagle zobaczyłem, że termostat nie prosi o grzanie tylko że z drugiej strony kocioł zużywa się chcąc pozostać w 60 ° C.
zwłaszcza nocą. co prawda z drugiej strony niekoniecznie trzeba było uruchomić kocioł od nowa, żeby ciepło ds pomieszczenie znajdowało 19. może że 60 to za mało ??
nagle przełączyłem się na kocioł, termostat odcina dopływ pelletów i cyrkulatora, ale co 30 minut kocioł uruchamia się ponownie na 2 minuty aby ponownie rozpalić palenisko.
po tym jest regulacja zaworu i trochę się pogubiłem.

jeśli wrócę do pierwszej konfiguracji jak wyregulować ten zawór
i od drugiego.

termostat jest ustawiony na 18.5 w ciągu dnia od 7:23 do 16.5:XNUMX i XNUMX w nocy.

bardzo dziękuję za pomoc.
na razie nie widzę zainteresowania zbiornikiem buforowym bo od mojej pierwszej konfiguracji 40 l kotła które zawsze mają 60, mogą służyć jako bufor ???
czy możesz mi wyjaśnić.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/02/10, 15:00

OK, nie rozumiałem, że chodziło o usunięcie DŁUGOŚCI rur. przez „mniejsze rury” rozumiałem mniejszą średnicę.
tak ok, skrócenie obwodu może zmniejszyć straty.
należy również pomyśleć o izolacji rur. Myślę, że nawet bardziej interesujące jest izolowanie niż skracanie. oba są jeszcze lepsze.
z 3s i 24s, co daje moc około 14kW, co wydaje się dobrą średnią dla obecnych temperatur. będzie musiał zostać obniżony, gdy tylko stanie się łagodniejszy.
postaraj się jak najlepiej zaizolować termicznie obwód między kotłem a zaworem 3-drogowym i jego powrotem.
Problem z tym kotłem polega na tym, że nie wie, jak modulować swoją moc. więc pracuje ze wskazaną mu mocą, a następnie po osiągnięciu maksymalnej temperatury przechodzi w stan czuwania: 2 minuty granulek co 30 minut (regulowane)
Obawiałem się, że blokada termostatu również wyłącza ten tryb „uśpienia”, bo potem jest spieprzony, nie wie jak się z powrotem włączyć. Więc to połączenie termostatu jest OK
jednak lepiej jest to przewidzieć, ręcznie ustawiając zawór 3-drogowy w zależności od temperatury zewnętrznej. wieczorem nieco obniżyć i zwiększyć mniej więcej rano w zależności od temp. zewnętrznej. Ideałem byłoby dodanie automatyki zaworu + regulatora. jest to możliwe, chyba że jest za stary.
Należy unikać pracy z zaworem otwartym w ponad 75%, ponieważ wówczas do kotła powraca zbyt dużo zimna.
60 ° to minimalna temperatura wody. Raczej dostosuję się do 65 °, a nawet 70 °, aby zapobiec zbyt częstemu zatrzymywaniu się i restartowaniu. zużywa więcej niż chodzenie cały czas z mniejszą mocą.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
diabeł 24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/09, 12:18




przez diabeł 24 » 03/02/10, 21:57

Czy może mi pan potwierdzić, czy bardziej sensowne jest ustawienie termostatu na cyrkulatorze. w tym przypadku temperatura kotła jest stała.
albo potem postawić na kotle, gdzie mam temperaturę kotła, która spada do 35 w stanie czuwania.
jak założyłem termostat z powrotem na cyrkulator to podwyższam temperaturę do 70 i gram bardziej na zaworze w zależności od temperatury zewnętrznej.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 04/02/10, 09:45

@ deville24,

Moim zdaniem rozwiązanie z termostatem wyłączającym palnik jest trochę mniej komfortowe w zimne dni, ponieważ jak termostat się wyłączy, grzejniki szybko się ochłodzą i uczucie chłodu szybko nadejdzie. jednak gdy termostat ma ponownie włączyć palnik, musi najpierw podgrzać wodę w całym obwodzie, co może zająć dużo czasu.
Jednak umieszczając termostat elektroniczny z niską histerezą (0.5 ° C) i ustawiając zawór tak, aby temperatura grzejnika równoważyła temperaturę otoczenia (nie do końca), termostat nie powinien zbyt często wyłączać się. komfort będzie dobry, a zużycie nadal ograniczone. ponadto, jeśli używany termosat ma zaprogramowane godziny w obniżonej temperaturze, (w nocy) kocioł pozostanie wyłączony (w trybie czuwania) przez większą część czasu lub zmniejszy zużycie.


wyłączając tylko cyrkulator kocioł będzie oscylował tylko w swoim własnym zakresie histerezy (czego też nie znalazłem w doc). na przykład, jeśli ustawiliśmy 70 °, zatrzyma się przy 70 ° i uruchomi ponownie przy 70 ° - X
jeśli pompa cyrkulacyjna zostanie zatrzymana, cykle te będą bardzo krótkie, ponieważ wytwarzane ciepło nie jest zużywane. dlatego kolejne niepotrzebne włączanie / wyłączanie, w tym w nocy, kiedy żądane otoczenie jest niższe.

Myślę więc, że pierwsze rozwiązanie jest najlepsze. poza tym zobaczyłem na doktorze, że było to zaplanowane: styk do termostatu jest obecny na płytce kotła (listwa zaciskowa z 4 zaciskami w tym 2 już wykorzystanymi do wewnętrznego termostatu) czy to naprawdę jest tam które podłączyłeś.

aby jak najlepiej wykorzystać ten kocioł, należałoby regularnie regulować wartość mocy w zależności od pory roku (łagodna lub zimna) i dodać funkcję regulacji zaworu z czujnika zewnętrznego (za 500 euro).
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 219