Pozioma turbina wiatrowa na budynku w Pas-de-Calais

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/01/06, 22:00

W skali oceanu kilka km2 nie zrobi wielkiej różnicy.
I za cenę oleju napędowego, o ile rybacy też nie pójdą
daleko, jeśli znajdą wokół ... jak mogę powiedzieć to jeszcze raz ..
turbiny pływowe pełne ryb.
Turbiny pływowe koniecznie będą stawiane tam, gdzie jest prąd i
te sztuczne rafy (dziękuję, że wysadziliście mnie ex-oceanicznie) będą
błogosławieństwo dla ryb, które tam znajdą schronienie.
D lub pełne ryb dla wędkarzy, którzy będą musieli tylko pochylić się do połowu.Czego chcieć więcej niż energii
obfitość energii odnawialnej i cudowne połowy jako bonus.
I będą homary, kraby, dużo małży
i inne cuda (ekologiczne/kulinarne).
Ostatnio edytowane przez Lapin 24 / 01 / 06, 22: 17, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/01/06, 22:09

Były oceaniczny napisał:[…] W każdym razie, spójrz tylko, co niektórzy robią w sprawie „naukowego” połowu wielorybów…
Tak, czytałem ostatnio kilka artykułów na ten temat, to naprawdę łamie serce... :|

Wreszcie Norwegia i Japonia nie są jedynymi, które ukrywają się za „tradycją” lub innym fałszywym powodem strzelania do bydła…
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 31/01/06, 07:59

Królik napisał:...
I będą homary, kraby, dużo małży
i inne cuda (ekologiczne/kulinarne).

Witam,
: Idea: http://www.omnihilus.com/article.php?id=659 :zaszokować:
: Mrgreen: : Chichot:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 02/02/06, 18:33

zrzędliwy napisał:Śledziłem pierwsze eksperymenty ze Ścianą Wiatru w Holandii. Czekałem na marketing... i to też we Francji. DOBRY. To i tak lepsze niż goły dach.
Poprawka w artykule moc na pewno nie 9000 kWh. Moc wyrażona w W lub kW jeśli chcesz.
9000 kW nie wytrzymuje... 9 MW na małe biniou na dachu :zaszokować:
Myślę, że jest to szacunek rocznej produkcji, który wydaje mi się bardziej prawdopodobny. :P

Wyciąg z Actu-Environnement:
[...] Ta turbina wiatrowa, o mocy 6kW przystosowana do lokalnej produkcji w miejscu użytkowania, powinna wytwarzać ekwiwalent zużycia niezbędnego dla części wspólnych dwóch budynków po 20 mieszkań położonych poniżej, tj. od 8 do 10 000 kWh/rok. Turbina wiatrowa powinna być podłączona do sieci EDF w styczniu.

Podkreślając, że wytwarzana energia jest jednak zmniejszona o 20 do 50% w zależności od lokalizacji, ponieważ system ten nie jest zorientowany na wiatr, biuro projektowe wyjaśnia, że ​​w przypadku tego typu turbiny wiatrowej, złożonej i bardzo używanej na terenach miejskich, mając jednocześnie niska konstrukcja, którą można łatwo zintegrować z budynkiem.


Link tutaj
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173