Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
energic-słoneczna
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/02/09, 22:45
Lokalizacja: Lyon

Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez energic-słoneczna » 13/03/09, 15:17

Witam wszystkich,
Oto link do dokumentu PDF, w którym wszystko jest wyjaśnione.

https://www.econologie.com/telechargeme ... ur-france/

Dzień dobry!
0 x
Energic Rzemieślnicy Solar, firma z siedzibą w regionie Lyon, marketingu biznesowego i instalacji systemów fotowoltaicznych dla osób fizycznych, przedsiębiorstw, rolników i społeczności.
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 13/03/09, 15:56

czy fotowoltaika jest dobra czy nie to znaczy w stosunku do inwestycji???
ponieważ rozmawiamy o tym, ale naprawdę to widzimy, nic… więc zadaję pytanie.
dziękuję za link.
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/03/09, 17:34

Cóż, jeśli spojrzeć na liczbę, która powstała w Walonii w zeszłym roku (ponad 3000 instalacji na 3,5 miliona mieszkańców)

To powiedziawszy, trzeba powiedzieć, że nie wszystkie domy nadają się do solaryzacji: w zeszłym roku spędziłem wiele godzin „analizując” ulice: kiedy przechodzi się przez kolejne filtry
- dobra orientacja
- dach doraźny
- brak cieni
- dostępny budżet
......
nie zostało zbyt wiele osób! :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaice




przez bobono » 13/03/09, 18:59

Dla prostoty .

Aby skorzystać z obniżonej stawki VAT w wysokości 5.5%, zainstalowana moc musi być mniejsza niż 3 kW szczytowo.

W regionie w niekorzystnej sytuacji z zainstalowaną kretą o mocy 3 kw twoja produkcja wyniesie tylko 2000 kw rocznie. Rozwiązanie zainstaluj dodatkową moc później z VAT 20%.

Aby nie podlegać opodatkowaniu roczny dochód z produkcji musi być mniejszy niż 3000 kw rocznie.

Oto, co w końcu odkryłem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
energic-słoneczna
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/02/09, 22:45
Lokalizacja: Lyon




przez energic-słoneczna » 14/03/09, 18:46

Tak, to jest to.
Są wady i zalety, jak wszystko.

Materialnie:

Fotowoltaika jest dobra dla portfela, już wyjaśniam...
Jeśli sprzedajemy usługę (sprzedaż/instalacja i zarządzanie plikami administracyjnymi) średnio około 19000 5.5 € z VAT (z VAT na poziomie 3000%) za 5 Wp* (moc szczytowa). Jeśli osoba, której sprzedaję usługę, jest w związku małżeńskim i nie otrzymała ulgi podatkowej w ciągu ostatnich 8000 lat (w większości przypadków), państwo da jej ładny pitit chèkouze w wysokości 3000 1800 EUR za zwrot za kolejny rok inwestycji. Ponadto mniej więcej w tym samym dniu osoba ta zacznie otrzymywać swoje dochody z EDF (z tytułu odsprzedaży energii elektrycznej); przychody te są roczne i obejmują (dla zainstalowanej mocy szczytowej 2200 watów) od 20 € do 20 € w zależności od regionu. Dochód ten jest netto i będzie trwał XNUMX lat (ponieważ umowa z EDF trwa ponad XNUMX lat).
TAK.......przykład:

Jestem prywatnie i klak 19000€ TTC za 3KW. Jestem żonaty i nie otrzymałem ulgi podatkowej w ciągu ostatnich 5 lat. Mój VAT wynosi 5.5% i mam 8000 € CI
19000€ - (1 rok później) 8000€ = 11000€
Wtedy otrzymuję 1900 € rocznie (średnio), więc:
czas zwrotu salda: 11000/1900= 6 lat
A po pozostałych 14 latach kontraktu z EDF będzie otrzymywał 1900 euro rocznie.

Więc to dobra inwestycja.
W końcu nie każdy może przystosować się do fotowoltaiki. Dach musi być skierowany na południe (lub południowy wschód/południowy zachód), dach nie może być zacieniony (budynek, drzewo itp.), a powierzchnia musi być wystarczająca do umieszczenia czujników.


* 3000Wc: Stan jest bardzo ładny i sprzyja rozwojowi fotowoltaiki ale i tak są ograniczenia. Rzeczywiście, jeśli zainstaluję ponad 3000-watowy szczyt na jego dachu dla osoby fizycznej, to nie będzie on już korzystał z podatku VAT obniżonego z jednej strony do 5.5%, ale do 19.6%, az drugiej strony nie będzie już uprawniony do ulgi podatkowej… oczywiście zwrot z inwestycji jest znacznie dłuższy. Dodatkowo w przypadku osoby, która np. pożycza, samofinansowanie nie będzie miało zastosowania (ponieważ dochód z EDF nie będzie wystarczający na pokrycie miesięcznych spłat kredytu)
Więc jeśli chodzi o inwestycje, to nie jest to naprawdę interesujące dla jednostki… dla firm, z drugiej strony, to już inna historia!!!
0 x
Energic Rzemieślnicy Solar, firma z siedzibą w regionie Lyon, marketingu biznesowego i instalacji systemów fotowoltaicznych dla osób fizycznych, przedsiębiorstw, rolników i społeczności.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/03/09, 18:55

: Evil: bof, to nie jest stopa, w twojej słodkiej Francji! W Walonii zarabiasz dużo więcej: do 10 KWp, prawie bez problemu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Pifou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 24/01/10, 15:23
Lokalizacja: Francja, Monts du Lyonnais




przez Pifou » 24/01/10, 15:30

energic-sun napisał:... jest żonaty i jeśli nie otrzymał ulgi podatkowej w ciągu ostatnich 5 lat (w większości przypadków), państwo da mu ładny pitit chèkouze w wysokości 8000 XNUMX euro za zwrot za kolejny rok inwestycji.


Zastanawiam się nad zaryzykowaniem i zamontowaniem tego na dachu...

ALE: Skorzystałem z ulgi podatkowej we wrześniu 2009 r. za zainstalowanie we wrześniu 2008 r. pieca opalanego drewnem... Około 500 euro ulgi podatkowej...

Czy to oznacza, że:
- w 2011 r. nie będę uprawniony do ulgi podatkowej w wysokości 8 000 euro (w rzeczywistości trochę więcej: żonaty i 2 dzieci); :płakać:

- ALBO czy będę miał tylko 8 - 000 = 500?

Szczerze mówiąc, bez tej ulgi podatkowej inwestycja wydaje mi się zbyt kosztowna...

Zamieszczam również inne pytania związane z formularzem zamówienia, który podpisałem, ale w powiązanym poście...
0 x
DAWID BPSSOLAR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/01/10, 17:07

DAVID POWAŻNY INSTALATOR




przez DAWID BPSSOLAR » 29/01/10, 17:33

WITAM Jeśli chcesz uzyskać poważne informacje i zrealizować swój projekt instalacji paneli, skontaktuj się ze mną.Kontakt do niczego Cię nie zobowiązuje, ale przynajmniej będziesz odpowiednio poinformowany.Moja firma korzysta ze wszystkich gwarancji wymaganych do montażu paneli fotowoltaicznych i jako jedyni jesteśmy zatwierdzeni przez firmę BP Solar, która produkuje i udziela gwarancji na swoje panele.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/01/10, 18:42

Ale żartujemy sobie czy co???? : Evil: : Evil: : Evil:
econologie.com nie jest darmowym serwisem reklamowym!
Jeśli chcesz reklamę, skontaktuj się z Christophe: przedstawi ci procedurę do naśladowania (płatne : Mrgreen: )

Nie ma nawet przyzwoitości, by czekać, aż zostanie stałym bywalcem : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/01/10, 18:57

Dobrze, że jego konto zostało dezaktywowane, a pozostałe wiadomości usunąłem...

Jeśli instaluje się tak dobrze, jak pisze...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173