Przeciw biogazowi paliwowemu

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
rapheco
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 11/08/09, 14:42
Lokalizacja: Lunel

Przeciw biogazowi paliwowemu




przez rapheco » 24/01/10, 17:00

Witam kolegów ekonomistów

Dawno mnie tu nie było ale wracam bo mam mały problem. Pozwól mi wyjaśnić.

Obecnie przygotowuję debatę i aktywnie poszukuję rzetelnych informacji, które pozwoliłyby mi obronić tezę, że biogaz opracowany na cele paliwowe stwarza istotne problemy.

I to zarówno na poziomie ekologicznym, ekonomicznym, na wysokości procesu, jak i użytkownika. Dlatego jeśli ktoś z was ma dobre powody, by awansować i które obfitują w tym kierunku, jestem chętny!

Inna sprawa, że ​​bardzo trudno jest znaleźć aktualną mapę miejsc produkcji biogazu opałowego we Francji. więc jeśli masz link, dzięki!

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.

Uwaga: debata odbędzie się jutro o godzinie 14:XNUMX, jeśli moglibyście mi pomóc jak najszybciej, byłbym bardzo wdzięczny.
0 x
Raphaël Malavieille
Systemy Eseco
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/01/10, 17:34

biogaz jest dobrym paliwem, ale nie do pojazdów

trzeba go skompresować, a butle z metanem są dziesięć razy cięższe niż metan, który wkładasz do środka: daje autonomię tak samo złą jak pojazdy elektryczne!

gdy biogaz jest używany w stałych generatorach, można go pozostawić w stanie surowym wraz z zawartym w nim CO2: jeśli chcesz go skompresować do pojazdu, należy go usunąć z CO2 i wszelkich żrących zanieczyszczeń, które mogłyby zniszczyć butle pod ciśnieniem: eksplozja. ..

biogaz o długiej żywotności w celu zastąpienia oleju opałowego w stałych instalacjach i pozostawienia oleju w pojazdach

nawet jeśli naprawdę chcesz jeździć pojazdami na metan lepiej skompresować czysty metan i dać biogaz komuś, kto ogrzewa się metanem
0 x
rapheco
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 11/08/09, 14:42
Lokalizacja: Lunel




przez rapheco » 24/01/10, 17:57

Dziękuję bardzo Chatelot!

Ktoś inny?
0 x
Raphaël Malavieille

Systemy Eseco

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131