Turbina wiatrowa i porywy zbyt brutalne

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 16/01/10, 19:52

Napięcie obciążenia turbiny wiatrowej nie przekracza napięcia akumulatorów, najwyżej 1 wolt lub zaledwie 14 woltów. Igła woltomierza ledwo się porusza, 1 wolt.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 17/01/10, 09:32

Witam wszystkich,

Kiedy mówisz o hamulcu, czy jest to hamulec „elektroniczny”, który zwiera 2 lub 3 fazy na rezystorze?
Czy wykrywanie nadmiernej prędkości jest mierzone elektrycznie, czy monitorowana jest prędkość śmigła?
Zmierzone napięcie 18 V wydaje mi się wysokie ze względu na bezpieczeństwo w oparciu o napięcie.
Jest prawdopodobne, że podczas szczytu mocy napięcie na akumulatorach przekroczy 14 V i w tym momencie kontroler ładowania wykryje anomalię. W domu regulator tak działa, wysyła nadwyżkę mocy do innego odbiornika (na przykład obciążenia zrzutowego) za pośrednictwem PWM.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 275