kwh 1, co to jest?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 14/01/10, 23:41

Mówimy o władzy, a nie o moralności i etyce...
Poświęcę trochę czasu, żeby zobaczyć Twój link, jestem zainteresowany
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
jmarc3
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 14/01/10, 10:15
Lokalizacja: essonne




przez jmarc3 » 14/01/10, 23:46

swift2540 napisał:Niemniej jednak demonstracja jest dla mnie jasna.
Nawet z absurdalną wydajnością 5%, która jest gotowa do zamontowania 1200 litrów wody na wysokości 300 m za 2 € :?

QED : Chichot:


To nawet nie jest 2 euro, we Francji koszt kwh w zależności od abonamentu i godzin od 7 do 11 eurocentów!
0 x
pilność natychmiastowego sprawia, że ​​zapomina się o pilności tego, co niezbędne
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/01/10, 23:54

swift2540 napisał:Niemniej jednak demonstracja jest dla mnie jasna.
Nawet z absurdalną wydajnością 5%, która jest gotowa do zamontowania 1200 litrów wody na wysokości 300 m za 2 € :?

QED : Chichot:


Eee, twoje pytanie to żart... ponieważ obecnie "wciąż" są ludzie, którzy pracują za mniej niż 2 euro przez 12-15 godzin dziennie... to może wystarczyć, aby wspiąć się na wysokość 1200 L na 300 m, prawda?
:?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/01/10, 23:56

jmarc3 napisał:To nawet nie jest 2 euro, we Francji koszt kwh w zależności od abonamentu i godzin od 7 do 11 eurocentów!


Negatywne, bo właśnie za abonament płacisz.
Ostatecznie średnio dla osób fizycznych jest to 11 ct w cenie podwójnej i 12 ct w cenie pojedynczej...

Z drugiej strony, w przypadku DUŻYCH ilości, wycena Powernext może spaść do 0.8 centa/kWh!!!

Dowód na zdjęciach (zaczerpnięty z https://www.econologie.com/forums/auriez-vou ... t9004.html )

Christophe napisał:
Remundo napisał:Że dzielą faktury EDF rocznie przez zużytą kWh, zobaczymy, czy wynoszą one 10 cts / kWh. Niektórzy mogą nawet zbliżyć się do 1 EUR / kWh lub 100 EUR centów / kWh.


:zaszokować: Twoja uwaga może być poprawna, ale prawdopodobnie jest niezwykle rzadka i jest ważna tylko przy bardzo niskim rzeczywistym zużyciu, na przykład dla drugiego domu i biorąc pod uwagę abonament.

Średnio „prawdziwa” cena (tj. ALL włącznie) dla osoby fizycznej wynosi we Francji 12 centów / kWh.

Dla przemysłowców może spaść znacznie niżej, na przykład tego dnia roku spadł przy 0.8 centów / kWh (tak, dobrze to przeczytałeś, ale nie ma abonamentu i jest bardzo niestabilny) (patrz cytat Powernext http://www.lesechos.fr/powernext/index.php )

Obraz


ps: żeby mieć rząd wielkości, w „tej samej skali” cena zakupu fotowoltaiki wynosi 580 €/MWh, czyli ponad 10 razy więcej niż dzisiejsza „baza spotowa” wynosząca 55 €/Mwh.
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 15/01/10, 00:12

Christophe napisał:Eee, twoje pytanie to żart... ponieważ obecnie "wciąż" są ludzie, którzy pracują za mniej niż 2 euro przez 12-15 godzin dziennie... to może wystarczyć, aby wspiąć się na wysokość 1200 L na 300 m, prawda?
:?

Arf, czy wszyscy zdecydowaliście się zagrać w CS czy w co?
Podstawowa demonstracja (pierwszy post) polega na wyjaśnieniu takim idiotom jak ja (teraz trochę mniej), że 1 kWh może zastąpić ~1 dni pracy tanim kosztem. To wszystko. I zrozumiałem.
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 15/01/10, 00:38

swift2540 napisał:Podstawowa demonstracja (pierwszy post) polega na wyjaśnieniu takim idiotom jak ja (teraz trochę mniej), że 1 kWh może zastąpić ~1 dni pracy tanim kosztem. To wszystko. I zrozumiałem.


Logiczny wniosek jest taki, że każdy kraj, który sprzedaje ropę ze swojej piwnicy poniżej ceny średniej dziennej płacy za KWh, jest oszukiwany przez koncern naftowy…

I dlatego, że na przykład Chavez to zrozumiał, grozi mu poważne zagrożenie.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 15/01/10, 01:41

Czy chciałbyś sprzedać zgłaszaną ropę naftową po cenie równoważnej ludzkiej energii? Trochę radykalna propozycja, prawda?

Wiąże się to z ideą „wirtualnych niewolników naftowych” Jancoviciego w „Pełne, proszę„…Myślę, że wszyscy mamy 30 koni mechanicznych w pachwinie i co najmniej 50 koni mechanicznych… oczywiście pod maską!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 15/01/10, 09:43

Christophe napisał:Czy chciałbyś sprzedać zgłaszaną ropę naftową po cenie równoważnej ludzkiej energii? Trochę radykalna propozycja, prawda?


Jest to zasada ustalania cen w odniesieniu do ewentualnych substytucji. I tak właśnie dzieje się dzisiaj z instalacjami fotowoltaicznymi z dotacjami, prawda?

Ale prawdziwym problemem jest to, że w niektórych krajach średnia płaca jest tak niska, że ​​nawet cena ropy kształtuje się tam na poziomie przeciętnej pensji...
0 x
A bientôt!

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, Remundo, sicetaitsimple i goście 294