Idea odnawialnej energii z deszczu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
steven145
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/11/09, 23:29

Idea odnawialnej energii z deszczu




przez steven145 » 07/11/09, 00:05

Witam,

Czując się zaniepokojony wszystkimi problemami związanymi z energią/zanieczyszczeniem, chciałem podzielić się z wami pomysłem, o którym myślałem.

Tamy wykorzystują energię kinetyczną wody. Są ciekawe, bo to „czysta” i niewyczerpana energia.

Ale tamy zalewają ogromne obszary i niewiele możemy z nimi zrobić.

Myślałem o systemie pustych kolumn (na przykład o wysokości 50 lub 100 metrów) wzdłuż klifów. Systemy rur na szczycie tych klifów transportowałyby wodę deszczową do „gigantycznych pustych rur”, aby ją wypełnić. Mielibyśmy otwór w podstawie, który odprowadzałby wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem w celu włączenia turbiny wytwarzającej energię elektryczną. Moglibyśmy umieścić kilka rur obok siebie.
W ten sposób moglibyśmy wykorzystać deszczową pogodę do wytworzenia energii. Myślę, że należy go używać wszędzie tam, gdzie to możliwe (słońce, wiatr, przypływ itp.).
Ulga jest możliwością wytworzenia silnych nacisków. Przynajmniej nie zalewamy km². Zawsze jest to okazja, a potem jest darmowa i nieskończona (no cóż, musisz zrobić „gigantyczne lampy”.

Dziękuje za przeczytanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/11/09, 08:33

Wysokość od 50 do 100 m wytwarza jedynie ciśnienie od 5 do 10 barów, więc nie są to bardzo wysokie ciśnienia, ale mogą wystarczyć do obracania turbin; to powiedziawszy, naturalne miejsca umożliwiające połączenie zlewni wody deszczowej (zazwyczaj rzecznej) + klifu są dość rzadkie (sprowadza się to do przechwytywania istniejących wodospadów), chyba że na płaskowyżach klifowych zostaną utworzone kanały zbiorcze >> nieopłacalne finansowo, ponieważ będzie działać tylko wtedy, gdy pada deszcz, a infrastruktura, którą należy stworzyć, jest ogromna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 07/11/09, 23:15

W rzeczywistości tamy wykorzystują energię potencjalną wody.
O energię kinetyczną deszczu...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
sensei64
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 14/11/09, 13:00




przez sensei64 » 06/01/10, 21:43

Myślałem o systemie pustych kolumn (na przykład o wysokości 50 lub 100 metrów) wzdłuż klifów. Systemy rur na szczycie tych klifów transportowałyby wodę deszczową do „gigantycznych pustych rur”, aby ją wypełnić. Mielibyśmy otwór u podstawy, który odprowadzałby wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem.

nie robimy tego już przy zastawkach o średnicy 1, 2 m z turbiną Kaplana Peltona lub Francisa na dole, w górach
Później prawdą jest, że istniałyby „strony” bez grania w projekty chińskie i faraońskie, ale czy dotychczasowa inwestycja jest warta kosztów?

w ciągu krótkiej dekady z ropą, która będzie warta 3, 4, 5 lub
będziemy uprawiać sporty halowe (jazda na rowerze, wioślarstwo... na rozgrzewkę

:) ou :(
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250