Pierścień tłokowy rotacyjnej Tri Lobique

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Pascal HA Pham
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1461
Rejestracja: 30/01/06, 14:56
Lokalizacja: soleil
x 25

nowy wynalazek




przez Pascal HA Pham » 10/12/09, 08:05

cześć Yves i wszyscy...
:D
Yves, wspaniale przedstawiasz temat....
i nie wiem, co mógłbym dodać

„masz rękę, trzymaj ją!”

Naprawdę WSPANIALE jest tak pracować.

z drugiej strony trochę mnie niepokoi, że nadal nie otrzymałem pozwolenia administracyjnego na publikację patentu (od INPI)....czytelnicy będą zatem musieli jeszcze trochę poczekać na resztę = pełny opis + powiązane liczby zawierające to, co jest w rzeczywistości przedmiotem głównego zastrzeżenia patentu.

na razie jest to tylko ogólne… (powiedzmy, że latanie na dużej wysokości)

hej hej

W każdym razie jest świetnie!

8)

Pascal
0 x
Wszystko wokół mojej pracy, pełnych filmów w internecie:
https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672
Avatar de l'utilisateur
turbi
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 663
Rejestracja: 01/03/08, 18:34
Lokalizacja: Montréal
x 1




przez turbi » 23/12/09, 07:47

Bonjour à tous,

Oto kilka rodzin profili sferycznych czerwonych części, na które należy poczekać:

Obraz

Pascal i ja nazwaliśmy te rodziny:

A: profile w geometrii płasko-sferycznej (z rynną);
B: profile w geometrii stożkowo-sferycznej, obrotowej
C: profile w geometrii stożkowo-sferycznej, eliptycznej (z geometrii turbikonu)
D: Chociaż krzywe równoległe do profili rodziny C są nieobecne na rysunku, są one również możliwymi profilami (równoległość sferyczna)

Każdy profil ma swoje zalety i wady. W każdym możemy znaleźć powód do rozważenia...
Dzięki temu możemy tworzyć wiele konfiguracji o różnych właściwościach. Przed wyprodukowaniem maszyny konieczne będzie wybranie najlepszego profilu zgodnie z poszukiwanymi cechami...

Do zobaczenia wkrótce

Yves
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/12/09, 12:54

Witam,

W Twoich wynalazkach podoba mi się to, że są zarówno zaawansowaną techniką, jak i sztuką...

Bo taki obiekt w eksploatacji korzystnie zastąpiłby sporo "rzeczy", a biorąc pod uwagę cenę jaką za te "rzeczy" zapłacono by bez problemu kilka miesięcy pracy...

Czy ze względów technicznych myśleliście o zintegrowaniu magnesów z powierzchniami „stykowymi”?

Widziałem kilka wynalezionych „niedawno” przekładni magnetycznych, które mają drastycznie zmniejszać tarcie pasożytnicze. Niestety, nie ma już żadnych linków w pamięci... :-(
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
turbi
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 663
Rejestracja: 01/03/08, 18:34
Lokalizacja: Montréal
x 1




przez turbi » 23/12/09, 14:25

Dziękuję Bernardzie,

Korzystam z okazji, aby pokazać nowe zdjęcia profili rodzin B i C, o których mowa wcześniej:
ObrazObraz

Jeśli może się to wydawać sztuką, nie jest to celem. Przede wszystkim staramy się pokazywać nasze pomysły w możliwie najprostszy sposób. Maszyny te dobrze rysują, ale bardzo trudno je opisać tekstem.

Ciąg dalszy wkrótce.

Yves
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 25/12/09, 13:54

Na szczęście nie ma BAC, w którym można by o tym napisać forum : Nie mam nic przeciwko mojej trzeciej próbie dobrego umieszczenia tego pytania!

W końcu znalazłem wątek odpowiadający mojemu pytaniu:

Ces piękny powierzchnie dobrze „toczą się” po sobie, nie ocierają się?
Mam na myśli, że prędkość względem punktów styku między 2 powierzchniami wynosi zero? (tzn. zwykle nie ma „poślizgu” jednej z powierzchni względem drugiej)
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16135
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 25/12/09, 18:02

bernardd napisał:Witam,

W Twoich wynalazkach podoba mi się to, że są zarówno zaawansowaną techniką, jak i sztuką...

Witajcie Bernardzie i Turbi,

absolutnie, nasze wynalazki znajdują się na styku nauki, technologii, a także sztuki.

Uważam i myślę, że Pascal i Yves również będą tak jak ja, że ​​nasze wynalazki to przede wszystkim DZIEŁA, z których każde wiąże się z oryginalną działalnością intelektualną, przesiąkniętą osobowością oraz zdolnościami artystycznymi, naukowymi i wyobraźnią ich autora(-ów). ( S).

Nasze wynalazki istnieją zarówno jako osiągnięcia techniczne, jak i dzieła artystyczne. Aby się przekonać, wystarczy spojrzeć na ruchy. : Idea:

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
turbi
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 663
Rejestracja: 01/03/08, 18:34
Lokalizacja: Montréal
x 1




przez turbi » 28/12/09, 00:02

Witam Bernardda, Remundo i innych,

Nie będę się rozwodzić nad proponowaniem profili tłoków odpowiadających profilom A, B, C i D rdzeni (części czerwone). Spróbuję raczej udzielić odpowiedzi Bbernardowi.

bernardd napisał:Te wspaniałe powierzchnie dobrze „toczą się” po sobie, nie ocierają się?
Mam na myśli, że prędkość względem punktów styku między 2 powierzchniami wynosi zero?


Otóż ​​nie, ocierają się, nie toczą. Ale nadal musisz uważnie przyjrzeć się temu, co ściera. Istnieje kilka rodzajów tarcia:

Tarcie powierzchni kulistych
Jeszcze o tym nie wspominałem, ale jest oczywiście kulista skorupa, która całkowicie zamyka mechanizm, a jednocześnie zamyka wszystkie komory aktywne (te, które podlegają zmianom objętościowym). Zatem w ten sam sposób, w jaki tłok (zielona część animacji) ślizga się po powierzchni małej kuli, ślizga się również po wewnętrznej powierzchni kulistej skorupy. Więc tak, ściera się, ale przede wszystkim ślizga. Rzeczywiście, jeśli części są dobrze dopasowane, nie są one poddawane działaniu żadnej siły promieniowej: symetrie części względem środka zapewniają naturalną równowagę. Na przykład siły odśrodkowe są eliminowane wewnątrz samego tłoka...

Przesuwanie powierzchnia do powierzchni
W przypadku profili A i B następuje także przesuwanie powierzchni względem siebie. Dla profili A są to powierzchnie płaskie, a dla profili B stożkowe powierzchnie obrotowe. Przesunięcia te mają tę samą naturę, co te występujące w płaskich maszynach trilobicznych, które wynalazł Pascal i których stworzył prototypy. Prototypy te są także dowodem na to, że tarcia te nie stanowią problemu.


Krawędź ślizga się po powierzchni
Występują one przy profilach C o geometrii z elipsami sferycznymi (geometria turbiny): w tym przypadku tłok ma 6 ostrych krawędzi, po 3 z każdej strony, które ślizgają się po powierzchni 2 rdzeni (czerwone fragmenty animacji). Jest to również znany przypadek: krawędzie występują również w przypadku tłoka silnika rotacyjnego Wankla. Obowiązują te same rozwiązania... Z tą różnicą, że przyglądając się bliżej, ruch ten ma cechę, którą można wykorzystać: występuje bardzo silny obrót na bardzo małej odległości... Poniższa animacja przedstawia ten ruch z bliska:

https://www.econologie.com/fichiers/partager2/1261953472VdTiPW.wmv

Ta animacja pokazuje, że można zaokrąglać ostre rogi. Nowy profil elementu czerwonego po usunięciu części różowej to profil D: jest on równoległy do ​​profilu początkowego. Animacja pokazuje zatem, że profile D mają tę zaletę, że zaokrąglają narożniki. Powstałe tarcie jest bardziej kontrolowane. Możemy nawet rozważyć części, które toczą się...

W tej animacji brakuje tego, że możemy wypełnić również zieloną część, aby zachować maksymalny efekt wolumetryczny.


Na koniec jeszcze w tym temacie należy zauważyć, że układ turbostożkowy jeśli chodzi o niego, oferuje łożysko bez tarcia. (zobacz ten temat)
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 28/12/09, 00:30

Właściwie niepokoi mnie kwestia wymiany ciepła w przypadku dekompresji powietrza.

Aby zwiększyć wymianę, konieczne jest zwiększenie powierzchni i utworzenie pasków.

Jeśli występuje tarcie, zwiększa się ono.

Dzięki walcowaniu możemy tworzyć blokujące się szyny bez zwiększania powierzchni styku, a jedynie powierzchnie prostopadłe do ciśnienia powietrza. Ogólnie wolumeny nie zmieniają się, ponieważ spadki kompensują nierówności.

I możemy dodać płetwy do płetw, w stylu fraktalnym, ale szybko staje się to trudne w obróbce :-)

Płetwy można również dodać w wolumenach nie „mobilnych”, jeśli takie istnieją.

Nie wiem czy się jasno wyraziłem, nie mam Twoich zdolności rysunkowych :-) W zasadzie trzeba tworzyć dyski prostopadle do osi środkowej turbin

Może to również dotyczyć wewnętrznych „kluczyków” silnika MPRBC.

Prawdę mówiąc, jestem trochę zagubiony pomiędzy wszystkimi twoimi silnikami, jesteś taki płodny!
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
turbi
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 663
Rejestracja: 01/03/08, 18:34
Lokalizacja: Montréal
x 1




przez turbi » 28/12/09, 01:32

Tak, Bernardd, ważne jest, aby właściwie traktować wymienniki ciepła. Jednakże na tym etapie wyjaśnień jest to trochę trudne: inne istotne części nie zostały jeszcze opisane. Chciałbym jechać szybciej...

W tej chwili uważam, że wszystkie możliwe modele generują różne tarcia. Nie wszystkie wytwarzają to samo ciepło. Jest to jedno z ważnych kryteriów wyboru, aby spełnić różnorodność zastosowań, które chcemy wykonać.

Ponadto niektóre żeberka i obwody chłodzące są dość łatwe do zdefiniowania. Z pewnością porozmawiamy o tym jeszcze raz, gdy maszyny zostaną lepiej opisane.

Do zobaczenia wkrótce

Yves
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascal HA Pham
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1461
Rejestracja: 30/01/06, 14:56
Lokalizacja: soleil
x 25




przez Pascal HA Pham » 28/12/09, 07:01

Witam Yves i Bernard,

Witam wszystkich,

Po prostu ośmielam się przerwać utalentowane wyjaśnienia Yvesa!

Super prezent na koniec roku: zezwolenie na ujawnienie i wykorzystanie patentu dotarło kilka dni temu.

Prezentacja dziecka poprzez streszczenie zawarte w pliku depozytu wstępnego:

„SKRÓT

Niniejszy wynalazek jest wszechstronną maszyną rotacyjną do przekształcania naturalnego wiatru i/lub przepływów hydraulicznych w energię mechaniczną, która może być również zasilana świeżą parą wodną. Drobne, specyficzne regulacje pozwalają na jego odwracalne wykorzystanie jako pompy lub sprężarki, a także jako silnika spalinowego. Należy do rodziny turbin i nosi nazwę „turbiny dwuobjętościowej z kulistą obudową i wewnętrznym tłokiem o kształcie świeżooidalnym, integrującym na grubości swojego obwodu ścieżkę zębów przekładni pierwotnej w sposób zygzakowaty”. Podsumowując, zmiany objętości zachodzą w dwóch odrębnych etapach i przebiegają zgodnie z logiką cykli równoważną tej opisanej we francuskim patencie nr 04 07600, z drugiej strony logika ta rozwija się zgodnie z kinematyką sferyczną wraz z ruchami tłoka (pojedynczy główny część ruchoma) we wszystkich 3 wymiarach zgodnie z kanadyjskim patentem nr WO2008019506. Maszyna może być wykonana według dwóch odrębnych geometrii opisowych: geometrii płaskosferycznej i geometrii stożkowo-sferycznej. Odkrycie nowej specyficznej przekładni z układem zębów całkowicie dostosowanym do ruchu oscylacyjnego tłoka odbywa się w identyczny sposób w obu wariantach geometrii wykreślnej. W ten sposób ruch oscylacyjny w 3 wymiarach części napędowej maszyny (tłoka) jest przekształcany za pomocą 2 kół zębatych w normalny obrotowy ruch wyjściowy.

Rysunek dla streszczenia: FIG.16"

Obraz

Życzę wszystkim wesołych świąt i do zobaczenia wkrótce po nowych przygodach.

Dlatego ta nowa koncepcja maszyny wolumetrycznej, której współproducentami są Yves (Turbi) i Bibi, jest zatem oficjalnie nazywana (stan cywilny) =

„Turbina dwuobjętościowa z kulistą powłoką i wewnętrznym tłokiem o kształcie frajoidalnym integrującym w grubości swego obwodu ścieżkę zębów przekładni pierwotnej zygzakowatej”

jej potoczna nazwa brzmiałaby raczej „maszyna ZZ ze świeżym tłokiem”


Yves, oddam ci mikrofon...
A+
Tryphon SŁONECZNIK
0 x
Wszystko wokół mojej pracy, pełnych filmów w internecie:

https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102