Mapy dostarczone przez samego Pantone.

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
DGE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 24/07/04, 13:15

Mapy dostarczone przez samego Pantone.




przez DGE » 25/07/04, 19:01

Osobiście nie zrealizowałem reaktora, ale zrobił to jeden z moich przyjaciół. Mam również nadzieję, że go zobaczę forum szybko, ponieważ właśnie złożyłem do niego komputer. <_

Zrobił reaktor na generatorze i zanim przejdziemy dalej, postanowiliśmy kupić plan oferowany przez Paula Pantone na jego stronie za około 150 euro.

Byliśmy bardzo rozczarowani, ponieważ był to dość degeu i że ostatecznie nie przyniósł nam wiele, nawet po wysiłku tłumaczenia.

Nadal głównym problemem jest wlot powietrza. W przypadku silnika, który jest używany przy stałej prędkości, takiego jak generator lub kosiarka, wystarczy wyregulować zawór powietrza, gdy silnik osiąga żądaną prędkość i jest dobry. W przypadku samochodu problemem jest to, że prędkość zmienia się i że przy niskiej prędkości konieczne jest znaczne zmniejszenie ilości powietrza, w przeciwnym razie silnik zgaśnie.

Rozwiązanie zaproponowane przez Paula Pantone składa się ze skrzynki o nazwie Air Managment Valve, co niekoniecznie jest łatwe do osiągnięcia.
David ma dla niego bardzo skuteczne, ale jeszcze bardziej złożone rozwiązanie.

Pytanie, które chcę zadać tutaj eksperymentatorom, brzmi: czy spotkałeś się z tym problemem i jakie znalazłeś rozwiązania?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/07/04, 21:17

Raah, musiałeś zapytać tutaj przed zakupem planów ... Osobiście poszedłem zobaczyć pantone w ciele ... więc mogę powiedzieć, że kosztowało mnie to znacznie więcej niż 150 € za prawie brak informacji ,
Ogólnie rzecz biorąc: nie ma się czego spodziewać po Panu Pantone !!
Poza tym traktowanie pantone jako oszusta jest zbyt łatwym argumentem dla krytyków systemu, którzy chcą go zakopać (system nie jest pantone) lub oczernić go. Jeśli jednak człowiek stwarza problemy, jego system (a przynajmniej jego francuskie warianty i ewolucje) jest nadal aktualny (idea odzyskiwania ciepła odpadowego).

Dobry przystanek dla kontrowersji.

W trosce o to uważam, że aby to rozwiązać, po prostu zacznij od „prostego” domieszkowania wodą (co ostatecznie nie daje tak złych wyników!) W przeciwnym razie konieczne jest manipulowanie prętem / sprężyną i zaworami d powietrze ...
0 x
DGE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 24/07/04, 13:15




przez DGE » 25/07/04, 22:12

Nie znałem wtedy tej strony, może nawet że nie istniała, to już ponad rok.

Tak, doping wodny, prawdopodobnie masz rację, dobrze będzie zacząć, ale perspektywa „całego pantonu” naprawdę nas łączy.

W przeciwnym razie, dla Paula Pantone, to, co mówisz, jest prawdą; Jak mówimy: daje kij do bicia.

Mimo to jego system jest świetny i działa z niezaprzeczalną wydajnością. Generator Steph działał bardzo dobrze z bełkotką benzynową i detalicznym bełkotką do wody, który nie opracowawszy systemu podgrzewania wody, wlał do niego garnek z wrzącą wodą.
Grupa zużyła znacznie mniej, a my sprawiliśmy, że działa w stodole dłużej niż 1/4 godziny, bez kłopotów ze spalinami. Przy normalnym paliwie nie przetrwalibyśmy dłużej niż 2 lub 3 minuty.
0 x
geo-neo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 17/08/04, 17:37




przez geo-neo » 17/08/04, 17:44

Witam wszystkich
Szukam informacji technicznych

(zimny silnik), pręt stalowy znajduje się w rurze lub jest utrzymywany w środku rury

dziękuję
0 x
LAPI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/06/04, 16:27




przez LAPI » 18/08/04, 09:29

powitanie
tak zimno jak w środku jest w środku tuby
utrzymywane przez 3 ćwieki na każdym końcu
a+
0 x
MILO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/08/04, 05:21




przez MILO » 24/08/04, 05:48

powitanie

Odnośnie dopingu do wody !!!
czy ktoś może podać dokładne dane (uzyskane oszczędności, ile paliwa na ile wody?)

Dopuszczanie wody nie wydaje się być nowością w niektórych samolotach, zwłaszcza zero drugiej wojny światowej było już domieszkowane wodą.
0 x
LibresEnsemble
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 23/11/04, 13:45




przez LibresEnsemble » 01/12/04, 11:24

Cześć wszystkim,

Kupiłem magazyn Nexus z teczką Pantone.

Do pracy z wieloma prędkościami ...

Może utwór ...

Obracając zawór wydechowy, aby wprowadzić więcej gorącego gazu do zbiornika floty (a tym samym więcej pary w silniku) ... silnik, zgodnie z artykułem, wzrósł z kolei (bez dotykania na akceleratorze)

Wystarczyłoby wtedy, gdy system osiągnął odpowiednią temperaturę ... aby upewnić się, że poprzez naciśnięcie przyspieszacza ... jest to zawór wydechowy uruchamiany korkiem, aby zapobiec jego całkowitemu zamknięciu ...

Zauważ, że może głupie ... ale ośmieszenie nie zabija ...

Fred
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 01/12/04, 21:16

LibresEnsemble napisał:Cześć wszystkim,

Kupiłem magazyn Nexus z teczką Pantone.

Do pracy z wieloma prędkościami ...

Może utwór ...

Przekręcając zawór wydechowy żeby dostać więcej gorącego gazu do baku floty (a co za tym idzie więcej pary w silniku) ... silnik wg artykułu na obrotach (bez dotykania pedału gazu)

Wystarczyłoby wtedy, gdy system osiągnął odpowiednią temperaturę ... aby upewnić się, że poprzez naciśnięcie przyspieszacza ... jest to zawór wydechowy uruchamiany korkiem, aby zapobiec jego całkowitemu zamknięciu ...

Zauważ, że może głupie ... ale ośmieszenie nie zabija ...

Fred

Nie wiem, który Nexus kupiłeś, ale wydaje mi się, że mówił o moich doświadczeniach, gdy wstrzyknąłem 100% spalin ...

Oto wyjaśnienie:

Nie ma w tym nic wyjątkowego, chodzi o CO2, który dyfunduje w wodzie ... im więcej wody masz, tym dłużej zapętlenie potrwa przed nasyceniem wody CO2 ... silnik zawsze dzwoni!

Wreszcie jest to najbardziej prawdopodobna hipoteza, którą znalazłem i którą mogłem zweryfikować w praktyce, oczywiście analiza masowa CO2 rozpuszczonego w wodzie i usuniętego podczas spalania benzyny / oleju napędowego mała wątpliwość, która pozostaje!

Jak to, co Nexus sprawia, że ​​ludzie marzą ... To prawda, że ​​dzięki temu więcej się sprzedaje!
0 x
LibresEnsemble
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 23/11/04, 13:45




przez LibresEnsemble » 02/12/04, 21:54

W artykule p13 pod numerem 32 napisano, że ta osoba również będzie testować na ławce


Cytuję

"
Monsieur G zabiera mnie uprzejmie do rogu warsztatu, aby zobaczyć montaż swojego następnego eksperymentu: nagiego bubblera i reaktora Pantone napędzanego pompą próżniową starej dojarki :D .
Pręt reaktora jest izolowany od rurki zawierającej go przez kilka fragmentów porcelany, każdy z dwóch elementów zasilanych prądem stałym działa jak elektrody i powoduje elektrolizę zdolną do dalszego rozkładu pary na wodór i tlen ...

"
Więc jeśli ten meusieur G to szacunek dla swojej wyobraźni.

Badania pokazują również, że ... doświadczenia ... pomiary ... pomysły nawet na pierwszy rzut oka zbyt dalekie ... i więcej pomiarów ... i coś wyjdzie dobrze ...

Osobiście lubię marzyć: huh: dobrze się czuje ... w tym zwariowanym świecie ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124