Francuski autokar potoczył się w oleju: skonfiskowane puszki

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/12/09, 11:50

Andre napisał:Halo

...Od 11 września wszędzie widzą złoczyńców...
Pośredni koszt tego fałszywego bezpieczeństwa wystarczyłby do wyeliminowania głodu na świecie.

André


A gdyby było tylko to
To szalone, jaką głupotą i enklawą administracyjną może kosztować kraj!!!

Kiedy widzę czas stracony na dostosowanie się do norm ISO 9000, podczas gdy użyteczność jest przeciwieństwem szybkości reakcji wymaganej od firm, które przestrzegają ich Z OBOWIĄZKU, aby zaistnieć na rynkach publicznych....

PFFFFFFFF!
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 21/12/09, 14:40

Capt_Maloche napisał:
Kiedy widzę czas stracony na spełnienie norm ISO 9000,


Zgodność z surowymi normami jest absolutnie niezbędna i absolutnie nie jest stratą czasu na dłuższą metę, wręcz przeciwnie!
Nieustannie pracuję zgodnie z normami ISO 9000 i bardzo się cieszę, że sprzęt, który montuję na naszych produktach, jest w pełni zgodny i pozwala na bezbłędne działanie już za pierwszym razem przy wyjątkowo niskim wskaźniku złomu… a więc mniej odpadów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 21/12/09, 15:17

Właśnie zmarnowałem 92 kartki papieru na bzdury proceduralne na brak znaczka "dokumentu kontrolowanego" na wszystkich wyklejkach tak zwanego zwariowanego biurokratycznego gówna proceduralnego, którego nikt nie używa...

to pomnożone przez 12 miejsc we Francji... jeszcze jedna ryza w koszach dziś wieczorem... : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

Strata czasu, pieniędzy, rentowności... Z drugiej strony generator milionów miejsc pracy różnych pasożytów i odrodzenie przemysłu papierniczego... : Evil:
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 21/12/09, 17:03

Makro napisał:Właśnie zmarnowałem 92 kartki papieru na bzdury proceduralne na brak znaczka "dokumentu kontrolowanego" na wszystkich wyklejkach tak zwanego zwariowanego biurokratycznego gówna proceduralnego, którego nikt nie używa...

to pomnożone przez 12 miejsc we Francji... jeszcze jedna ryza w koszach dziś wieczorem... : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

Strata czasu, pieniędzy, rentowności... Z drugiej strony generator milionów miejsc pracy różnych pasożytów i odrodzenie przemysłu papierniczego... : Evil:


Źle zorganizowana: u nas prawie wszystko jest skomputeryzowane = bardzo mało marnowanego papieru, ale faktem jest, że daje pracę pewnej liczbie osób...
Procedury są takie same: jeśli nikt z nich nie korzysta, to poważny brak organizacji i przeszkolenia personelu lub niedostosowanie procedur do rzeczywistości (takie też u nas istnieją i prowadzą do zmian w tych procedurach): brakuje ci odrobiny rygoru… Japończyka czy Germana, w połączeniu z francuskim zmysłem krytycznym, który pozwala uprościć i zoptymalizować… „kaisen” nazywają to „tam” i dzięki temu Toyota jako jedyny producent samochodów dalej zarabiała w czasie kryzysu : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 21/12/09, 17:58

...Nie czytałem wszystkich komentarzy, ale jest coś, co mnie (jednym słowem) niepokoi w tym opowiadaniu: z oleju jadalnego można zrobić bombę????

Jeśli tak, to wszystkie zwykłe gospodynie domowe stają się potencjalnymi terrorystami!

... i nawet nie mówię o macdosach i innych szybkich, które są prawdziwymi fabrykami AZF u władzy!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/12/09, 21:42

W moim konkretnym przypadku, w biurze projektowym, iso to nonsens
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/12/09, 22:37

Grelinette napisał:...

Jeśli tak, to wszystkie zwykłe gospodynie domowe stają się potencjalnymi terrorystami!

!


Ogólnie rzecz biorąc, każdego kierowcy. Benzyna jest trochę bardziej wybuchowa niż ropa i olej napędowy, tak samo...
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 21/12/09, 23:18

Zwrócili olej przed zwrotem. Niemieccy gliniarze przed wjazdem do Danii kazali mi spróbować soku pomarańczowego, aby upewnić się, że nie jest wybuchowy.
Podczas demonstracji przyjaciele nieposłuszni poprosili Duńczyka o przyniesienie ich oleju do smażenia z powrotem na komisariat policji, ponieważ był to potencjalnie niebezpieczny materiał.
oczywiście zużyty olej niczego nie rozwiązuje ale moja paryska kopenhaga to o 0.6l na c100km mniej niż pociągiem i samochodem. A biorąc pod uwagę niezbędny burdel, który wprowadziliśmy, nie żałuję mojej biednej planety, będę mógł wznowić pracę jako ekonomista i mój rower.
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 22/12/09, 10:27

Capt_Maloche napisał:W moim konkretnym przypadku, w biurze projektowym, iso to nonsens


Bez norm ISO, na przykład silników, nawet tylko Euro 3 byłoby niemożliwe do wykonania niezawodnie: nie zaczynaj gadać bzdur... : Evil:
Przed masowym stosowaniem norm (mam bardzo długą karierę w mechanice) rozrzuty produkcyjne w moim pudełku wynosiły około 20% (z czego wiele było poza specyfikacją, ale i tak się sprzedawało i tak samo było z niemieckimi konkurentami!), Dziś dryfy są znikome i czysto przypadkowe: nic więcej do dodania...
Jeśli postrzegasz wszystkie ograniczenia jako atak na swoją wolność, jest to bardzo wąskie spojrzenie, które nie bierze pod uwagę prawdziwych tajników…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197