Dlaczego fajnie jest podgrzewać wodę bełkotową ...

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07

Dlaczego fajnie jest podgrzewać wodę bełkotową ...




przez bob_isat » 25/01/06, 12:12

Nie wiem, czy była już poruszana przyczyna tego zjawiska, prawdopodobnie dlatego, że im bardziej zasysane powietrze się nagrzewa, tym większą ma zdolność ciągnięcia ze sobą wody.

JEŚLI ktoś rozumie:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Pression_d ... ns_l.27air

„Prążenie pary nasyconej wilgotnego powietrza oznacza maksymalną ilość pary wodnej, jaką może zawierać powietrze. Zwiększa się wraz z temperaturą. Często mówimy o wskaźniku wilgotności względnej powietrza: jest to stosunek pomiędzy cząstkowym ciśnieniem pary a ciśnieniem ciśnienie pary nasyconej pomnożone przez sto”:


prężność pary nasyconej wzrasta wraz z temperaturą, czy to potwierdza, że ​​im cieplejsze powietrze, tym więcej w nim wilgoci?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 25/01/06, 12:34

Potwierdzam, bob_isat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 25/01/06, 14:24

dlatego „chłodniej” jest podgrzewać wodę...

Dodatkowo

wzór na wilgotność względną w Wikipedii:

Obraz

potrafi wyjaśnić zainteresowanie podciśnieniem w reaktorze i wyjaśnić, dlaczego zespoły z ciśnieniem barbotera nie działają:

powietrze pod ciśnieniem jest mniej podatne na wchłanianie wilgoci :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 25/01/06, 14:57

Doszedłem do tego samego wniosku

Ponadto, jeśli ciśnienie jest niskie (podciśnienie w bełkotce), woda zaczyna wrzeć w niższej temperaturze, przez co łatwiej odparowuje. Dlatego barbotaż nie wymaga podgrzewania do 100°. Wydaje się, że 80° obwodu chłodzącego jest odpowiednie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 25/01/06, 17:47

Wygląda na to, że bełkot zaczyna działać już przy 40°, mogę powiedzieć, że nawet jeśli bąbelkuje, pantone z zimną wodą nie działa.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Dlaczego fajnie jest podgrzewać wodę w barborze...




przez drwal » 25/01/06, 18:13

bob_isat napisał:Nie wiem, czy była już poruszana przyczyna tego zjawiska, prawdopodobnie dlatego, że im bardziej zasysane powietrze się nagrzewa, tym większą ma zdolność ciągnięcia ze sobą wody.

JEŚLI ktoś rozumie:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Pression_d ... ns_l.27air

„Prążenie pary nasyconej wilgotnego powietrza oznacza maksymalną ilość pary wodnej, jaką może zawierać powietrze. Zwiększa się wraz z temperaturą. Często mówimy o wskaźniku wilgotności względnej powietrza: jest to stosunek pomiędzy cząstkowym ciśnieniem pary a ciśnieniem ciśnienie pary nasyconej pomnożone przez sto”:


prężność pary nasyconej wzrasta wraz z temperaturą, czy to potwierdza, że ​​im cieplejsze powietrze, tym więcej w nim wilgoci?
Tak, dlatego możemy zobaczyć Indianę Jonesa spacerującego w bardzo wilgotnej atmosferze w dżungli, gdzie musi być 35°, ale André w swoim zimowym Quebecu raczej nie przeżyje! 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 26/01/06, 18:52

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?

Ale jak w takim razie mogą działać reaktory ze zwężką Venturiego?

Zasysają mgłę gorącej wody i zimnego powietrza. Nie rozumiem, jak to zimne powietrze może być obciążone wilgocią :zaszokować:

bełkotka jest naprawdę fajna, ponieważ podgrzewa powietrze wlotowe do reaktora, co zwiększa jego zdolność do magazynowania wody :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 26/01/06, 21:05

Halo
Dlatego też staramy się podgrzać powietrze przed zassaniem go wodnym gaźnikiem. Zamiast patrzeć na wzory na prężność pary nasyconej, weź wykres wilgotnego powietrza, zobaczysz, że łatwiej to zrozumieć. Dla kilku gramów wody w powietrzu o temperaturze 0°C mamy wilgotność względną 100%, natomiast w temperaturze 30°C mamy 30/40% dla tej samej ilości wody zawieszonej w powietrzu.
Według André w reaktorze pracuje powietrze o temperaturze poniżej 15°C, więc efekt nie jest już odczuwalny. Próbowałem z powietrzem otoczenia o temperaturze +3°C i powietrzem ogrzanym do 50°C, nie ma różnicy. Zatem coś jest nie tak. Podgrzewanie bełkotki do 40°C testowałem na moim Mini chopperze. Miałem wrażenie, że woda nie paruje na tyle, żeby cokolwiek zrobić. Jednak depresja w bubblerze była bardzo silna.
Głównym problemem związanym ze zwężką Venturiego jest uzyskanie bardzo drobnego strumienia wody. Wciąż czekam na zamówienie gaźnika do mojego modelu w zmniejszonej skali od 12 grudnia 2005. Mogłem sprawdzić, czy moja domowej roboty zwężka Venturiego jest zła, czy nie.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/01/06, 03:29

Witam,
Uważam, że język, którego używam, nie zawsze jest dobrze odbierany, biorąc pod uwagę pytania i odpowiedzi

Kiedy mówię o temperaturze poniżej 15c to nie jest ona ścięta i sucha, oznacza to, że gdy za silnikiem panuje temperatura poniżej 15c działanie reaktora zaczyna się pogarszać
Mówię tylko o powietrzu dostarczanym za silnikiem, a nie o tym, co wychodzi z reaktora.
Kiedy mówimy o zwężce Venturiego (wszystkie gaźniki mają zwężkę Venturiego, to ona powoduje i reguluje rozpylanie gaźnika), nie powinniśmy nawet używać słowa zwężka Venturiego, jest to po prostu mały gaźnik, w gaźnikach buszelowych wąskie przejście buszli pełni rolę zwężki Venturiego.

W silnikach diesla z dużym kolektorem lub dużym filtrem powietrza podciśnienie na średnich obrotach jest niewielkie i w moich składach w tym kolektorze montuję dużą zwężkę Venturiego,
określenie zwężka Venturiego jest odpowiednie, jego rola polega na czymś w rodzaju dynamicznego odkurzacza zasysającego wodę do reaktora, a jego wydajność jest ponad dwukrotnie większa niż normalne ssanie panujące w rurach. Musi mieć odpowiedni rozmiar, aby uniknąć tworzenia ograniczeń przy dużej prędkości.
Celem nie jest wytworzenie dużej depresji, ale raczej zwiększenie prędkości płynu w reaktorze.

W przypadku Pitmixu trzeba nauczyć się obsługi reaktora bez zamoczenia pręta, robi się to bardzo szybko, trochę za dużo wody i to już nie działa, nawet jeśli kręcisz się na pasku, a wylot reaktora ma 180 stopni, trzpień pozostaje mokry w temperaturze wejście Stosunkowo łatwiej jest zmoczyć łodygę niż ją wysuszyć.
Albo całkowicie zakręcisz dopływ wody, albo lepiej zatrzymaj silnik na 15 minut i uruchom ponownie z bardzo małą ilością wody, zobaczysz różnicę.

Dla Boba-Isata
W przypadku korzystania z małego gaźnika wodnego rozważa się kilka sposobów: woda musi być gorąca, ale nie wrząca
możesz albo podgrzać zasysane powietrze przed gaźnikiem, albo
podgrzej powietrze i drobne krople wody wydobywające się z gaźnika.
Nawet jeśli wszystkie elementy kompensujące są gorące, na wylocie gaźnika następuje absorpcja ciepła (pracując z alkoholem, który chce zamarznąć), więc potrzeba ciepła, aby zrekompensować tę stratę.
To samo jest w bubblerze
wszystkie pęcherzyki wydostające się z cieczy, nawet gdy są gorące, odparowują i schładzają barbotaż, dodatkowe ciepło nie jest przeznaczone tylko dla cieczy, ale w celu kompensacji tej absorpcji ciepła.

Przetestuj dzisiaj łagodną temperaturę zewnętrzną -5 dla nas wyjątkową. Temperatura powietrza wlotowego na wylocie reaktora silnika 19c z 150c na 170c (zmniejszyłem wlot powietrza do otworu bełkotki o 1/4 6,3mm) w celu zmniejszenia ilości wody wchłanianej przez silnik.
Silnik pali więcej niż latem, ale nie mogę zwalać wszystkiego na reaktor, jazdę po śniegu, elektryczne ogrzewanie i odszranianie, dłuższy czas nagrzewania itp.
Zimą podczas jazdy po mieście jesteśmy przyzwyczajeni do prawie podwójnego zużycia paliwa.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134