Pomoc w wyborze Sensor Tube Map

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/12/09, 21:53

bernardd napisał:Co więcej, mam kontrprzykład: rozmawiałem z rodziną, która zużywała 100 euro miesięcznie na ogrzewanie elektryczne CWU.
To naprawdę wydaje się OGROMNE... :? :zmarszczyć brwi:
Jest to zazwyczaj roczne zużycie. Nie byłoby zamieszania. :?

Jeśli rzeczywiście tak jest, to nie w przypadku zestawu do ciepłej wody użytkowej o wartości 3000 EUR będziemy musieli wymienić instalację, ale raczej w przypadku czujników o powierzchni około 10 do 15 m² i zbiornika o pojemności od 500 do 800 litrów... To nie jest to samo już coś...

Zdecydowanie nie. Trudno mi uwierzyć w miesięczny budżet w wysokości 100 euro na elektryczne podgrzanie CWU, czyli ponad 700 kWh przy pełnej stawce EDF (i około 1000 kWh przy stawce nocnej). Chyba, że ​​jest to bardzo duża rodzina, która bierze tylko kąpiele.
:?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 314