Jednostka wtrysku sieci Soladin

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57

Jednostka wtrysku sieci Soladin




przez aidiv » 28/11/09, 16:05

cześć, odłożyłem na bok kilka lat temu stronę, która sprzedawała małe skrzynki do wstrzykiwania prądu do EDF (dlatego wstrzykiwanie sieciowe). mieli moc 100 watów za mniej niż 200 euro i nie można ich zdobyć, czy ktoś wie?
dziękuję
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 28/11/09, 18:53

to jest to, znalazłem to, tutaj jest zdjęcie, to podłącza się do gniazdka, moc 90 watów

Obraz

dziękuję bardzo!
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 28/11/09, 20:55

po co to jest
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/11/09, 21:46

Ach, to falownik do turbin wiatrowych ... Stary model SOLADIN firmy Mastervolt.
Biorąc pod uwagę niską moc (mniej niż 100 W), nie mogę powiedzieć, czy gra jest warta wysiłku. Chodzi o zmniejszenie zużycia EFR ... Dlaczego nie.
Na liczniku kół Banner działa, a co z nowymi licznikami elektronicznymi?


:?
Ponadto wstrzykiwanie sieciowe jest zabronione, chyba że istnieje umowa EDF i odpowiednia umowa wstrzykiwania ze sprzętem spełniającym normy bezpieczeństwa ...

W rzeczywistości, jeśli nastąpi awaria zasilania, a urządzenie wstrzykuje prąd do sieci, może to zaszokować ludzi pracujących na linii. Naraziłbyś się na duże problemy ...

W ostatnich dniach wstrzykiwałem energię elektryczną do sieci w idealnej niezgodności z prawem, aby przetestować prawidłowe działanie mojego falownika fotowoltaicznego i bardzo zabawnie było patrzeć, jak odwracam starego człowieka do tyłu Licznik koło Banner.
:P
Ale to tylko dla testów i ustawień. Ponadto dany falownik jest chroniony i wyłącza się w przypadku awarii sieci (w rzeczywistości potrzebuje sieci do synchronizacji z 50 Hz) ...

Ostatni punkt, sieć powinna doświadczyć w nadchodzących miesiącach i latach wiele awarii (zaczyna się już miejscami, wczoraj cała dzielnica Bordeaux HS przez 3 godziny od 6 rano do 9 rano). A zima jeszcze się nie rozpoczęła ...
Jest to całkowicie normalne i przewidywalne, całe zarządzanie siecią wiąże się z tymi samymi błędami, jakie popełniono przez 20 lat w USA i które doprowadziły do ​​skandali takich jak ENRON. Wkrótce będziemy mieli to samo z EDF. Powołanie nowego super CEO EDF-Veolia idzie właśnie w tym kierunku ...
W kręgach informacyjnych firmy i osoby są wyposażone w agregaty prądotwórcze ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 28/11/09, 22:28

dobry wieczór

Czy naprawdę możemy mówić o wstrzykiwaniu sieci, gdy produkcja jej instalacji jest niższa niż rzeczywiste zużycie domu?
Rzeczywiście, jeśli produkuję 100 W w sposób ciągły za pomocą falownika sieciowego, a moje zużycie wynosi od 100 W do 3 KW, nic nie wstrzykujemy po drugiej stronie miernika.

Szukając falownika związanego z siecią, można napotkać wiele urządzeń na sprzedaż na rynku IBM.

Miły produkt jest tutaj:

http://cgi.ebay.fr/Max-250W-Envirotechs ... .m20.l1116

A+

Edytuj według modów:

Nie ma „tylko” linku do serwisu eBay, proszę! Przyczyna:

Ta reklama (360183028573) została usunięta lub obiekt jest niedostępny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/11/09, 22:47

: Arrow: Co jest warte ... czy jest chronione. :?
(Nie przeczytałem całego opisu w języku angielskim). :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16088
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232




przez Remundo » 28/11/09, 22:57

Citro napisał:W ostatnich dniach wstrzykiwałem energię elektryczną do sieci w idealnej niezgodności z prawem, aby przetestować prawidłowe działanie mojego falownika fotowoltaicznego i bardzo zabawnie było patrzeć, jak odwracam starego człowieka do tyłu Licznik koło Banner.
:P

Cześć Citro, 2 pytania:
Koło bannera, prawda?
Obraz

Z technicznego punktu widzenia dobry falownik pobiera fazę EDF, synchronizuje i ponownie wstrzykuje: obraca koło do góry nogami, ALE:
- czy również spadają wartości zużycia kWh?
- co mówi EDF, jeśli liczby te spadły między 2 odczytami :P
0 x
Obraz
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/11/09, 15:26

Remundo napisał:[echo, dobry falownik pobiera fazę EDF, synchronizuje i ponownie wstrzykuje: obraca koło do góry nogami, ALE:
- czy również spadają wartości zużycia kWh?
- co mówi EDF, jeśli liczby te spadły między 2 odczytami :P

nie zadawaj sobie niepotrzebnych pytań: jest to zabronione!

pytanie powstałe w wyniku zapętlenia jest jednak interesujące:
zakłada się, że ma inteligentne urządzenie do wstrzykiwania, które wstrzykuje porcję zawsze mniejszą niż zużycie, dzięki czemu nigdy nie jest mniejsza niż ZERO. w tym przypadku nie jest to wstrzyknięcie do sieci. jednak proste połączenie źródła energii z siecią jest również moim zdaniem zabronione.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16088
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232




przez Remundo » 29/11/09, 16:34

legalnie nie wiem ...

Ale wiem, że jeśli urządzenie do iniekcji lokalny w domu:
1) zawsze zapewnia mniej niż zużycie domu
2) synchronizuje się z fazą EDF i manewruje, gdy tylko zniknie.

Jest to więc niewykrywalne dla EDF, ponieważ nigdy nie ma zastrzyku w zewnętrznej sieci w domu.

Wykrywanie może odbywać się bardziej subtelnie poprzez monitorowanie zużycia. To powiedziawszy, nie świadczy to o lokalnym zastrzyku i do odwołania, dopóki płacimy abonament, konsumujemy to, czego chcemy, a zero, jeśli nam się podoba. 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/11/09, 17:35

Jestem jednak zaskoczony twoimi słowami:

Cóż, wszyscy zgadzają się, że sprzęt musi być zatwierdzony i zweryfikowany przez oficjalny organ, ale nadal jest ci tak trudno uzyskać umowę o podłączenie od DSO? (menedżer sieci dystrybucji). W Belgii zezwolenie to udzielane jest automatycznie, jeśli dokumentacja techniczna jest w porządku (z wyjątkiem problemów w sieci lokalnej, które DSO musi załatwić w rozsądnym terminie)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172