Pozioma turbina wiatrowa na budynku w Pas-de-Calais

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Podania
x 17

Pozioma turbina wiatrowa na budynku w Pas-de-Calais




przez Podania » 14/01/06, 18:40

LILLE (AFP) – W czwartek na dachu budynku HLM w Equihen-Plage (Pas-de-Calais) zainstalowano poziomą turbinę wiatrową, pierwszą we Francji, jak dowiedzieliśmy się w piątek z biura studiów, które pracowało nad projektem .
„Instalacja poziomej turbiny wiatrowej jest pierwszą we Francji, podobnie jak instalacja turbiny wiatrowej w środowisku miejskim” – powiedział AFP Antonin Coliche, inżynier odpowiedzialny za badania w H2 Développement.

„Ma moc 9.000 20 kW/h i powinna wytwarzać równowartość zużycia niezbędnego dla części wspólnych dwóch budynków (po XNUMX domów w każdym, przyp. red.) znajdujących się poniżej” – dodał.

Turbina wiatrowa, przypominająca leżącą na boku trzepaczkę do ciasta, została postawiona w rezydencji Grand Air przez holenderską firmę Windwall, u zarania innowacji i powinna zostać podłączona do sieci EDF „w bieżącym miesiącu” , według pana Coliche.

Projekt kosztował w sumie 70.000 XNUMX euro. Został on sfinansowany w połowie przez Pas-de-Calais Habitat, który zarządza budynkiem HLM, w którym zainstalowano turbinę wiatrową, a w połowie przez Agencję Rozwoju i Zarządzania Energią (Ademe) oraz samorząd regionalny, jak podał pan Coliche.[/cytat ]
0 x
zrzędliwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/02/05, 12:20




przez zrzędliwy » 14/01/06, 20:54

Śledziłem pierwsze eksperymenty ze Ścianą Wiatru w Holandii. Czekałem na marketing... i to też we Francji. DOBRY. To i tak lepsze niż goły dach.
Poprawka w artykule moc na pewno nie 9000 kWh. Moc wyrażona w W lub kW jeśli chcesz.
9000 kW nie wytrzymuje... 9 MW na małe biniou na dachu :zaszokować:
Myślę, że jest to szacunek rocznej produkcji, który wydaje mi się bardziej prawdopodobny. :P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 18/01/06, 14:33

Zgadza się… w każdym razie jestem rozczarowany, że duże agencje prasowe popełniają takie błędy… które są POWAŻNE.

Ponieważ jest to dokładnie takie samo pomieszanie w przypadku samochodu prędkości (moc chwilowa) i przebytej odległości (energia całkowita) w ciągu roku... Coś niewyobrażalnego w mediach głównego nurtu... Oczywiście...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 22/01/06, 15:22

Niedziela, 22 stycznia 2006, o godzinie 13:1 w TFXNUMX
Krótki reportaż na szczycie budynku przedstawiający turbinę wiatrową na zdjęciu z góry; leciało w zwolnionym tempie...
Komentarz jest taki sam: „Powinno to zapewnić równowartość zużycia niezbędnego dla części wspólnych dwóch budynków po 20 domów każdy zlokalizowanych poniżej”
Gegyx
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 22/01/06, 15:35

Krótko mówiąc nie jest ciężki jeśli chodzi o produkcję prądu...no cóż, to już wszystko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 22/01/06, 21:54

Tak, musi wystąpić błąd, musieli mieć na myśli 9000 W/h, czyli 9 kW/h, to wydaje się bardziej prawdopodobne…

Z drugiej strony nie są zbyt duże, nie rozumiem dlaczego nie ustawiono ich pionowo???!!!
Bo nagle kierunek wiatru jest w tym sensie ważny!! I jestem pewien, że psuje to osiągi przy równoważnej prędkości wiatru, ponieważ łopaty znajdujące się blisko ziemi z konieczności otrzymują mniej wiatru.

Dziwne ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 23/01/06, 22:48

Nie sądzę, że zdjęcie przedstawia końcowy montaż
Zaletą turbiny wiatrowej Darrieus (ponieważ jest jedna) jest to, że nie jest ona kierunkowa, pod warunkiem, że jej oś jest pionowa.

Jeśli zaś chodzi o zapowiadaną moc, to jeśli „znajdziemy” na dachu budynku 9 MW, lobby nuklearne nie będzie zadowolone :D
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 23/01/06, 23:14

Jeśli pójdziesz do: http://videos.tf1.fr/video/news/lesjt/
Zobaczysz ostateczną lokalizację turbiny wiatrowej, która odpowiada zdjęciu.
Wpisz: 22 stycznia 2006 / znacznik wyboru: 13:XNUMX / wyświetl wideo / zatwierdź czytnik: kliknij sekcję: Pierwsza pozioma turbina wiatrowa we Francji w Equihen, w Pas-de-Calais
0 x
zrzędliwy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/02/05, 12:20




przez zrzędliwy » 24/01/06, 10:56

nlc napisał:Z drugiej strony nie są zbyt duże, nie rozumiem dlaczego nie ustawiono ich pionowo???!!!
Bo nagle kierunek wiatru jest w tym sensie ważny!! I jestem pewien, że psuje to osiągi przy równoważnej prędkości wiatru, ponieważ łopaty znajdujące się blisko ziemi z konieczności otrzymują mniej wiatru.

Dziwne ...

Wszystkie prace badawcze Windwall skupiają się na zaletach położenia na krawędzi dachu. Istnieją pozytywne skutki lokalnego przyspieszenia przepływu.
Jeśli chodzi o kierunek wiatru, rzeczywiście występuje pewna strata, ale biorąc pod uwagę fakt, że łopaty są zakrzywione i dlatego zapewniają skuteczny profil nawet przy bocznych wiatrach... działa wtedy trochę jak „normalna” turbina wiatrowa .
Dla łopat znajdujących się blisko ziemi nie ma to znaczenia, ponieważ to nie w tej strefie maszyna wykorzystuje większość siły nośnej (nie jest to turbina wiatrowa z oporem różnicowym), czasami byłaby to nawet zaleta... i ja nie jestem pewien, czy przy minimalnej wysokości 1,50 jest realna różnica w porównaniu z górną częścią.
Położenie pionowe ma zaletę pod względem regularności odsłoniętej powierzchni, ale ma wiele wad pod względem stabilności, ograniczeń mechanicznych, a co za tym idzie, uciążliwości montażowych, wizualnych, a nawet hałasowych, ponieważ to hałas (+ zużycie) jest głównym czynnikiem problem z Darrieusami, które obracają się jeszcze szybciej niż śmigła.
Wybrana pozycja gwarantuje większą trwałość i mniejszą uciążliwość, pamiętajmy, że jesteśmy tu, na obszarze miejskim.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/01/06, 12:58

W serii turbin wiatrowych jest nowość i jest piękna. Znalazłem tę stronę, która opisuje turbinę modułową, która wydaje się bardzo
bardzo obiecujące.

http://ocean2energy.free.fr/blog/index. ... wer-device

http://www.windpoweronline.com/marketar ... images.htm

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 194