Falownik na pelety Okofen i kocioł

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
yann16
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/11/08, 16:11




przez yann16 » 20/11/09, 18:28

Dziękuję wszystkim, a także Okofenowi za dyskusję...

Okofen zadzwonił do mnie w tym tygodniu, aby wyjaśnić to, co zostało powiedziane wcześniej i aby wyjaśnić mi, na wszelki wypadek, maksymalne zużycie energii elektrycznej przez kocioł (tj. dla 25 kW z końcem śruby 3 m): maksymalnie 450 W... (w czasie faza zapłonu...)

Ma to na celu „obcięcie” sygnału w przypadku przepięcia i wyeliminowanie mikroprzecięć...

Dziękuję za tę reakcję forum i Okofen (którą zawsze uważałem za bardzo dobrą markę, podobnie jak obsługa ich technika!!!...).

Jednak na zakończenie i zamknięcie tego rozdziału chciałbym powiedzieć, że zostało mi jasno przekazane, że automatyzacja jest kosztowna (1000/12000 euro) i że lepiej ją chronić......... .. ..................................

Dziękuję wam wszystkim!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/11/09, 11:46

OK. Mszę odprawia Okofen (jest niedziela!). „Zaleca się” chronić, ale nie kwestionować gwarancji centrali.

Dla zainteresowanych moce nominalne jakie obiecałem:
silnik śrubowy palnika: 40 W
wentylator powietrza do spalania: 83 W
Wentylator ssący: 32 W
Zapłon elektryczny: 250 W
Silnik automatycznego systemu czyszczenia: 40 W
Silnik zamka przeciwpożarowego: 8 W

Turbina ssąca (model ssący): 1200 W

Napęd wyciągowy z silosu: 250/340 W
0 x
Renald84
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/02/21, 13:31

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez Renald84 » 21/02/21, 13:39

Witam,

Jestem nowy więc się przedstawiam. Jestem w Orne i mam kocioł Okofen Pelletronic 25 kW z silosem płóciennym 3,4 T zasilanym metodą ssania.

Od pewnego czasu bardzo często otrzymuję komunikaty o błędach, które jednocześnie powodują sporadyczne odkurzanie. Dzieje się to wyłącznie w porze lunchu (11:14 - XNUMX:XNUMX).

Przykład zaobserwowanych komunikatów o błędach:
Zrzut ekranu_20210131-152440_myPelletronic~2.jpg
Screenshot_20210131-152440_myPelletronic~2.jpg (313.97 KiB) Wyświetlono 2697 razy


Czy kiedykolwiek miałeś tego typu komunikat o błędzie?

Skontaktowałem się z moim inżynierem ds. ogrzewania, który następnie zadał pytania Okofenowi. Ten ostatni natychmiast zidentyfikował, że był to problem zbyt niskiego napięcia elektrycznego.

Od tego czasu regularnie sprawdzam napięcie elektryczne na wyłączniku kotła. Dlatego często obserwowałem napięcie 204 V z minimum 198 V w godzinach południowych. Przez resztę czasu mierzę pomiędzy 215 V a 220 V.

Czy spotkaliście się kiedyś z taką wrażliwością kotła na zbyt niskie napięcie elektryczne?

Dlatego rozważam zainstalowanie regulatora napięcia (AVR) lub falownika w celu ochrony mojego kotła. Ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie!

Wiedząc, że reklamowana turbina ssąca kotła ma moc 1400 W, czy możesz polecić regulator napięcia (AVR) lub falownik?
Wartości przyłączeniowe mojego kotła to: 230VAC, 50Hz, 16A.

Z góry dziękuję za pomoc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez Did67 » 21/02/21, 18:44

Nie jestem tam zbyt kompetentny. Ale tak naprawdę uruchomienie ssania jest „chciwe” – to musi być kwestia uruchomienia silnika; występuje wtedy przez krótki okres bardzo duża intensywność (jest to jeden z problemów generatorów, dla których trzeba zapewnić znaczny margines przy silnikach – historia cosphi, czyli energii indukcyjnej). Obawiam się, że tak samo jest w przypadku falownika, który powinien mieć wyłącznik automatyczny????
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez izentrop » 21/02/21, 19:25

Renald84 napisał: Regularnie sprawdzałem napięcie elektryczne na wyłączniku kotła. Dlatego często obserwowałem napięcie 204 V z minimum 198 V w godzinach południowych. Przez resztę czasu mierzę pomiędzy 215 V a 220 V.
Witam,
Jeżeli napięcie to jest mierzone również na głównym wyłączniku instalacji elektrycznej, oznacza to problem z siecią i należy go zgłosić dostawcy energii elektrycznej.

Jeżeli spadek napięcia występuje tylko na wyłączniku kotła, należy sprawdzić stan połączeń kabli zasilających.
Jeśli są dobre, poprowadź tymczasowy kabel pomiędzy panelem a tym wyłącznikiem. Kabel może być za słaby lub uszkodzony.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez sicetaitsimple » 21/02/21, 19:26

Renald84 napisał:Od tego czasu regularnie sprawdzam napięcie elektryczne na wyłączniku kotła. Dlatego często obserwowałem napięcie 204 V z minimum 198 V w godzinach południowych. Przez resztę czasu mierzę pomiędzy 215 V a 220 V.


Dość zaskakujące jednak...

Na wszelki wypadek trzy pytania:

- te 204V czy nawet 198V mierzy się też na głowicy panelu elektrycznego?
- czy masz taryfę dzień-noc (która w niektórych przypadkach, w zależności od Enedis, przełącza się na „godziny pozaszczytowe” około dwóch godzin w środku dnia)
- Czy jesteś na „końcu” linii energetycznej?

Edycja: post skrzyżowany z postem Izentropa
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez Did67 » 21/02/21, 19:57

Dla Twojej informacji, po roku lub dwóch latach, od czasu do czasu miałem problem z rozłączeniem podczas uruchamiania ssania. Sprawdzanie zrobione, w końcu chcąc sprawdzić przypadkowo natknąłem się na fakt, że był to kabel, który nie został prawidłowo dokręcony w listwie zaciskowej na płycie kotła. Pstryknięcie śrubokrętem i sprawa załatwiona (już od około dziesięciu lat).
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14931
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4346

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez GuyGadeboisTheBack » 21/02/21, 19:59

Did67 napisał:Dla Twojej informacji po roku, dwóch latach miałem problem z rozłączeniem po uruchomieniu ssania. Po sprawdzeniu okazało się, że był to kabel, który nie został prawidłowo dokręcony w listwie zaciskowej na płycie kotła. Pstryknięcie śrubokrętem i sprawa załatwiona (już od około dziesięciu lat).

Czyli mamy do czynienia z wielkim klasykiem... przewody nie są wystarczająco napięte lub piny są trochę za luźne, wibracje, mikronacięcia, wycieki soku, z czasami (często) postępującym niszczeniem elektroniki, za którą nie może podążać (termostat lub inne).
0 x
Renald84
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/02/21, 13:31

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez Renald84 » 21/02/21, 22:23

izentrop napisał:Witam,
Jeżeli napięcie to jest mierzone również na głównym wyłączniku instalacji elektrycznej, oznacza to problem z siecią i należy go zgłosić dostawcy energii elektrycznej.

Jeżeli spadek napięcia występuje tylko na wyłączniku kotła, należy sprawdzić stan połączeń kabli zasilających.
Jeśli są dobre, poprowadź tymczasowy kabel pomiędzy panelem a tym wyłącznikiem. Kabel może być za słaby lub uszkodzony.

Za każdym razem mierzyłem napięcia na wyłączniku głównym i wyłączniku kotła i zawsze podawałem identyczne wartości. Skontaktowałem się z Enedis, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.

sicetaitsimple napisał:Dość zaskakujące jednak...

Na wszelki wypadek trzy pytania:

- te 204V czy nawet 198V mierzy się też na głowicy panelu elektrycznego?
- czy masz taryfę dzień-noc (która w niektórych przypadkach, w zależności od Enedis, przełącza się na „godziny pozaszczytowe” około dwóch godzin w środku dnia)
- Czy jesteś na „końcu” linii energetycznej?

Edycja: post skrzyżowany z postem Izentropa

Aby odpowiedzieć na 3 odpowiednie pytania:
- Tak, zmierzyłem te same wartości napięcia elektrycznego na głównym wyłączniku
- Nie, jestem na stawce podstawowej.
- Mieszkam w Alencon. Jest to mała prefektura licząca około dwudziestu tysięcy mieszkańców. Więc nie jestem na końcu linii energetycznej.

Did67 napisał:Dla Twojej informacji, po roku lub dwóch latach, od czasu do czasu miałem problem z rozłączeniem podczas uruchamiania ssania. Sprawdzanie zrobione, w końcu chcąc sprawdzić przypadkowo natknąłem się na fakt, że był to kabel, który nie został prawidłowo dokręcony w listwie zaciskowej na płycie kotła. Pstryknięcie śrubokrętem i sprawa załatwiona (już od około dziesięciu lat).

Odsysanie jest zaprogramowane każdego wieczoru o godzinie 20:11 i zawsze działa bardzo dobrze. Jest to wyzwalanie, losowo między 14:XNUMX a XNUMX:XNUMX, nieciągłej aspiracji, której towarzyszą komunikaty o błędach, co nie jest normalne. Potwierdza to jednocześnie regularna słabość napięcia elektrycznego.

Czy czekając na odpowiedź od Enedis, regulator napięcia mógłby mi pomóc potwierdzić, że przyczyną problemu jest rzeczywiście zbyt niskie napięcie elektryczne w sieci?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez sicetaitsimple » 21/02/21, 23:04

Renald84 napisał:Czekając na odpowiedź od Enedis,......


Nie, jeśli to podnapięcie, mierzone w górnej części tabeli, powtarza się w określonym przedziale czasowym, niezależnie od włączania/wyłączania kotła lub jego urządzeń pomocniczych, należy nalegać, aby przyjechali i dokonali pomiarów.
Tym bardziej, jeśli nie znajdujesz się (zgodnie z Twoimi odpowiedziami) w konkretnej sytuacji, która mogłaby stanowić początek wyjaśnienia.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 203